Neler Yeni

3.Dünya Savaşı Çıkar Mı? Çıkarsa ne olur?

Merhaba sevgili hocalarım bugün size son zamanlarda ortaya çıkan bir söylentiyi açıklamak için konu açmaya karar verdim hem kendi tahminlerimi hem de son dakika haberlerini okuyarak İsrail basınını ve gazetelerini takip ederek ulaştığım bilgilerle gerçekçi tahmin ile cevaplayacağım.Çok uzatmadan başlayalım:

1-Bu Söylenti Neden Çıktı?
Öncelikle bu söylentinin çıkma sebebi İsrail-Filistin savaşı,İsrail ve Türkiye'nin birbirine laf atıp,İranın ve Hizbullah'ın İsrail'e savaş açacağı bildirmesi ile başladı.
2-İsrail-Filistin Savaşı Neden Çıktı Suçlu Kim?
İsrail-Filistin savaşının çıkma sebebinin iki temel nedeni var 1.Kudüs 2. İsrail'in İslamofobi Bir Ülke Olup Filistin'e
bombalar yağdırması.Aslında İsrail-Filistin arasındaki gerginliğin başlama sebebi 1900'lü yıllarda İngiliz hükümetine "Filistin'de Yahudi halkı için ulusal bir yuva kurulması" için bağlayıcı bir yükümlülük içeren Filistin Mandasının kurulması ile gerilim hem Araplar hem de Yahudiler arasında çatışmaya neden olmuştu.(Bu bilgiyi Wikipedia aracılığıyla öğrendim :) Peki burda asıl suçlu kim tabii ki de İsrail çünkü Filistin'de yaşayan Çocuklar,Yaşlılar,Gençler,Yetişkinler ve Ebeveynlerin hiçbir suçu yok senin onlara bomba atman insanı çileden çıkarıyor ve tabikide tepki almana neden oluyor sen sorununu halka bomba atarak değil hükümetle çözeceksin NOKTA.
3-Peki Asıl Sorumuza Gelelim 3.Dünya Savaşı Çıkar Mı? Çıkarsa Ne Kadar Zararı Olur?
Şimdi sevgili hocalarım buraya kadar bir sürü şeyi anladık peki asıl sorumuza gelelim eğer böyle devletler birbirine savaş açmaya devam ederse 3.Dünya Savaşı çıkma ihtimali var mı? Maalesef ki var :( Çünkü İsrail-Filistin arasındaki gerginlik + çatışma yüzünden hem Hizbullah hem de İran bu savaşa dahil olacak gibi ve ayrıca Hamas Lideri Haniye'nin ölümü üzerine ortalık baya karışacak ve İsrail-ABD hem NATO ülkeleriyle hem de Müslüman ülkelerden baya tepki alacak ve bu durum 3.Dünya Savaşı çıkmasına yol açacak maalesef ki :(
4-3.Dünya Savaşı'nın ekonomik zararı ne kadar olur?
Eğer ki 3.Dünya Savaşı çıkarsa ekonomik zarar 10 Trilyon Dolar'ın üzerinde bir zarar olacaktır çünkü 2.Dünya Savaşı'nın ekonomiye zararı bazı kişilerin tahminine göre 4-5 Trilyon Doları geçtiği yönündeydi eğer ki bu doğruysa 3.Dünya Savaşı muhtemelen 10 Trilyon Dolar üzerinde bir zarara sebep olacak gibi görünüyor :(

İnşallah savaş çıkmaz hocalarım sizin düşünceleriniz nelerdir peki?

Son düzenleme:
  • Beğen
Reaksiyonlar: Che_

mfm125

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
910
İsim
Mehmet
Evet sevgili hocalarım bugün size son zamanlarda ortaya çıkan bir söylentiyi açıklamak için konu açmaya karar verdim hem kendi tahminlerini hem de son dakika haberlerini okuyarak İsrail basınını ve gazetelerini takip ederek ulaştığım bilgilerle gerçekçi tahmin ile cevaplayacağım.Çok uzatmadan başlayalım:

Öncelikle bu söylentinin çıkma sebebi İsrail-Filistin savaşı,İsrail ve Türkiye'nin birbirine laf atıp,İranın ve Hizbullah'ın İsrail'e savaş açacağı bildirmesi ile başladı.
İsrail-Filistin savaşının çıkma sebebinin iki temel nedeni var 1.Kudüs 2. İsrail'in İslamofobi Bir Ülke Olup Filistin'e
bombalar Göndermesi.Aslında İsrail-Filistin arasındaki gerginliğin başlama sebebi 1900'lü yıllarda İngiliz hükümetine "Filistin'de Yahudi halkı için ulusal bir yuva kurulması" için bağlayıcı bir yükümlülük içeren Filistin Mandasının kurulması ile gerilim hem Araplar hem de Yahudiler arasında çatışmaya neden olmuştu.(Bu bilgiyi Wikipedia aracılığıyla öğrendim :) Peki burda asıl suçlu kim tabii ki de İsrail çünkü Filistin'de yaşayan Çocuklar,Yaşlılar,Gençler,Yetişkinler ve Ebeveynlerin hiçbir suçu yok senin onlara bomba atman insanı çileden çıkarıyor ve tabikide tepki almana neden oluyor sen sorununu halka bomba atarak değil hükümetle çözeceksin NOKTA.
3-Peki Asıl Sorumuza Gelelim 3.Dünya Savaşı Çıkar Mı? Çıkarsa Ne Kadar Zararı Olur?
Şimdi sevgili hocalarım buraya kadar bir sürü şeyi anladık peki asıl sorumuza gelelim eğer böyle devletler birbirine savaş açmaya devam ederse 3.Dünya Savaşı çıkma ihtimali var mı? Maalesef ki var :( Çünkü İsrail-Filistin arasındaki gerginlik + çatışma yüzünden hem Hizbullah hem de İran bu savaşa dahil olacak gibi ve ayrıca Hamas Lideri Haniye'nin ölümü üzerine ortalık baya karışacak ve İsrail-ABD hem NATO ülkeleriyle hem de Müslüman ülkelerden baya tepki alacak ve bu durum 3.Dünya Savaşı çıkmasına yol açacak maalesef ki :(
Eğer ki 3.Dünya Savaşı çıkarsa ekonomik zarar 10 Trilyon Dolar'ın üzerinde bir zarar olacaktır çünkü 2.Dünya Savaşı'nın ekonomiye zararı bazı kişilerin tahminine göre 4-5 Trilyon Doları geçtiği yönündeydi eğer ki bu doğruysa 3.Dünya Savaşı muhtemelen 10 Trilyon Dolar üzerinde bir zarara sebep olacak gibi görünüyor :(

İnşallah savaş çıkmaz hocam sizin düşünceleriniz nelerdir peki?
Yüksek ihtimalle savaşi bizim nesil görmeyecek

İnFless

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
218
İsim
Yağız Çelik
Dediğiniz gibi olabilir.
hocam ben filistinin haklı olması gerçeğine çok katılmıyorum . Zamanında 2. abdülhamitin (onu savunan biri değilim) filistinlilere toprak satılmasını yasaklamasına rağmen toprak satıp bölgeye yahudileri yerleştiren de onlar kudüsü ingilizlere teslim eden de onlar şimdi ülke bile olmayan filistin kudüs üzerinde yeni bir devlet kurmak istiyor ermenistanın büyük ermenistan hayali gibi . İsrailin yaptıkları elbette canice ama aynısı türklere yapılsa ben filistin basınında bir kere bile haber olacağımızı düşünmüyorum bu yüzden karışmamayı tercih ederim bırak ne oluyorsa olsun

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,204
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Fiziki bir savaş çıkmaz artık teknolojik savaşlar olacak siber savaşlar ekonomik savaşlar filan ekonomisi güçlü ülkeler ayakta kalır diğerleri arada kaynar

• Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam ben filistinin haklı olması gerçeğine çok katılmıyorum . Zamanında 2. abdülhamitin (onu savunan biri değilim) filistinlilere toprak satılmasını yasaklamasına rağmen toprak satıp bölgeye yahudileri yerleştiren de onlar kudüsü ingilizlere teslim eden de onlar şimdi ülke bile olmayan filistin kudüs üzerinde yeni bir devlet kurmak istiyor ermenistanın büyük ermenistan hayali gibi . İsrailin yaptıkları elbette canice ama aynısı türklere yapılsa ben filistin basınında bir kere bile haber olacağımızı düşünmüyorum bu yüzden karışmamayı tercih ederim bırak ne oluyorsa olsun
Aynen öyle düşününce aklıma yattı ama çocukları ö*dürmek çok canice 🥺

Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Onur
O kadar masum öldürdü orda soykırım var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Savaş 2 askerlerle olur bebeklerin veya masum insanların ne suçu var

Kendisine zamanında soykırım edilen halk nasıl olurda bı halka soykırım eder

Ben Filistin hükümetini sevmiyorum Ermenistan'a savunan doğu Türkistani desteklemeyen ama halkini destekliyorum zaten hükümetleri kukla olmuş

The Semih

80+ Silver
Evet sevgili hocalarım bugün size son zamanlarda ortaya çıkan bir söylentiyi açıklamak için konu açmaya karar verdim hem kendi tahminlerini hem de son dakika haberlerini okuyarak İsrail basınını ve gazetelerini takip ederek ulaştığım bilgilerle gerçekçi tahmin ile cevaplayacağım.Çok uzatmadan başlayalım:

bombalar Göndermesi.Aslında İsrail-Filistin arasındaki gerginliğin başlama sebebi 1900'lü yıllarda İngiliz hükümetine "Filistin'de Yahudi halkı için ulusal bir yuva kurulması" için bağlayıcı bir yükümlülük içeren Filistin Mandasının kurulması ile gerilim hem Araplar hem de Yahudiler arasında çatışmaya neden olmuştu.(Bu bilgiyi Wikipedia aracılığıyla öğrendim :) Peki burda asıl suçlu kim tabii ki de İsrail çünkü Filistin'de yaşayan Çocuklar,Yaşlılar,Gençler,Yetişkinler ve Ebeveynlerin hiçbir suçu yok senin onlara bomba atman insanı çileden çıkarıyor ve tabikide tepki almana neden oluyor sen sorununu halka bomba atarak değil hükümetle çözeceksin NOKTA.

İnşallah savaş çıkmaz hocam sizin düşünceleriniz nelerdir peki?
Tek güncellemeyle dünyayı çökerten microsoft, neden askerli savaşa girsinler. 3. dünya savaşı olursa büyük ihtimalle yazılımla başlayıp sonlara doğru askeriye dönecek.

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
288
İsim
Halil Karagöz
Bence çıkmaz. Şuan İsrail ve İran isimli devletin olması aslında savaşı körükleyip silah satmak. Amerika iran ve iran gruplarını bahane etmeden bir yere girmez artık. İranı tehlike gibi gösterip ( bence de öyle ) israile olan desteği meşrulaştıracak. İsraili ne kadar ülke olarak Türkiye için anlaşılması gereken bir devlet olarak baksamda kendi yanlışlarını doğru olarak göstermeye çalışıyor. Ki çıkmasın savaş çıkarsa askere gidecem bidaha o sınıra dönmiyim :D

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,938
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç