Neler Yeni

30.000 BÜTÇELİ LAPTOP ÖNERİSİ... (MacBook aldım iade etmeli miyim?)

UYGUR58

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre UYGUR
Bütçe
27500
Arkadaşlar Hukuk Fakültesi öğrencisiyim. Gelecekte de uzun süre kullanmak için laptop'a ihtiyacım var. Öğrenci indirimiyle beraber 27500₺'ye Apple MacBook Air 256gb ssd cihazını aldım. Hafıza yönünden korkuyorum. Oyun laptop'u yapmak istemiyorum ama arada oynar mıyım bilmiyorum.(Şuan oyun oynamak gibi bir düşüncem yok.) Daha iyi bir laptop varsa önerebilir misiniz? İade sürem bitmeden iade edebilirim bu laptop'u. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,300
İsim
Semih Boran
Arkadaşlar Hukuk Fakültesi öğrencisiyim. Gelecekte de uzun süre kullanmak için laptop'a ihtiyacım var. Öğrenci indirimiyle beraber 27500₺'ye Apple MacBook Air 256gb ssd cihazını aldım. Hafıza yönünden korkuyorum. Oyun laptop'u yapmak istemiyorum ama arada oynar mıyım bilmiyorum.(Şuan oyun oynamak gibi bir düşüncem yok.) Daha iyi bir laptop varsa önerebilir misiniz? İade sürem bitmeden iade edebilirim bu laptop'u. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.
i7 12700H, RTX 3060'lı laptopları öneririm. Apple M1'den daha güçlü i7 12700H. Gerçi biri telefon ve tabletlerimiz gibi ARM mimarili, diğeri x86 mimarili. Gerçi sonucu değiştirmiyor. Bunu önerebilirim:
Alır almaz RAM'ini 2x8 ya da 2x16 GB yapmanızı öneririm.

UYGUR58

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre UYGUR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
i7 12700H, RTX 3060'lı laptopları öneririm. Apple M1'den daha güçlü i7 12700H. Gerçi biri telefon ve tabletlerimiz gibi ARM mimarili, diğeri x86 mimarili. Gerçi sonucu değiştirmiyor. Bunu önerebilirim:
M2 işlemcili kullanıyorum memnunum ama daha iyi fiyat performans ürünü vardır belki diye sordum. Yanıtınız için teşekkür ederim düşüneceğim.

GRDL

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Mehmet Gürdal
M2 işlemcili kullanıyorum memnunum ama daha iyi fiyat performans ürünü vardır belki diye sordum. Yanıtınız için teşekkür ederim düşüneceğim.
Senin için önemli olan şey nedir? Batarya ömrü ise hiç bir windows laptop bakma çünkü MacBook tartışmasız batarya şampiyonu.

UYGUR58

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre UYGUR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Senin için önemli olan şey nedir? Batarya ömrü ise hiç bir windows laptop bakma çünkü MacBook tartışmasız batarya şampiyonu.
Batarya ömrü biraz uzun olmalı şarja bağlı kalmamalıyım. Genelde online ders ve yargıtay kararları için. Oyun konusunda Macbook oynamayacak olsam bile kafamı kurcalıyor.

Furkanozr

80+ Silver
Bu laptop 3 saat den fazla batarya süresi vermiyor macbook ile karşılaştırılmamalı

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,283
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
27500'e tablet + oyuncu laptop + monitor + klavye + mouse kombosu yapardım.

Son düzenleme:

GRDL

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Mehmet Gürdal
27500'e tablet + oyuncu pc + monitor + klavye + mouse kombosu yapardım.
Araya bir el arabası at bence :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Batarya ömrü biraz uzun olmalı şarja bağlı kalmamalıyım. Genelde online ders ve yargıtay kararları için. Oyun konusunda Macbook oynamayacak olsam bile kafamı kurcalıyor.
Bu durumda alabileceğiniz en iyi cihaza sahipsiniz.
Tek sorun depolama ki bir harici disk ile çözülebilir.
Oyun konusunda size bambaşka bir cihaz lazım. Rtx3060'lı bir f/p cihazını daha sonra da alabilirsiniz.

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,283
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything

gunes66

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berat Akgül
MacBook Air m1 kullanıyorum. Oyun pek oynamıyorum ama canım çok çekerse GeForce Now kullanıyorum. Lükleme takılma derdi yok. İnternettim 35mpbhs. 1080p 60fps sorunsuz oynayabiliyorum. bence değiştirmeyin. oyun bilgisayarı tarafına geçmenizi önermem. Zaten M1 M2 işlemciler inteli öldürdü adeta. Örnek veriyorum oyun içn Onlara geçipte perfomans düşürmeye, ekosistemi, akıcılığı bozmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Pil konusuna girmiyorum zaten. Oyun için windows 1 numara. (Bu dediklerim oyun kriterini görmezden gelerek yazdım.)

UYGUR58

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre UYGUR
MacBook Air m1 kullanıyorum. Oyun pek oynamıyorum ama canım çok çekerse GeForce Now kullanıyorum. Lükleme takılma derdi yok. İnternettim 35mpbhs. 1080p 60fps sorunsuz oynayabiliyorum. bence değiştirmeyin. oyun bilgisayarı tarafına geçmenizi önermem. Zaten M1 M2 işlemciler inteli öldürdü adeta. Örnek veriyorum oyun içn Onlara geçipte perfomans düşürmeye, ekosistemi, akıcılığı bozmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Pil konusuna girmiyorum zaten. Oyun için windows 1 numara. (Bu dediklerim oyun kriterini görmezden gelerek yazdım.)
Çok teşekkür ederim düşünceleriniz için. Değiştirme konusunda kararsızdım yüzde doksan okul ve iş hayatı üzerinde kullanacağım bir notebook bakıyordum. Monster Huma serisi ile bu arasında kaldım ama onun şekli ve görünüşü bana hitap etmedi. Pil konusunda hayretler içerisindeyim. iPhone'da çok veryansın ettiğim bir konu iken burda şaşırtıcı düzeyde.

lyoko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
SY
hocam bende de m2 işlemcili 16ramli air modeli var oyun oynuyor musunuz oyun oynamamnın bir etkisini gördünüz mü acaba

1v9uknow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Ayhan TOPCU
Merhaba hocam,

Oyun oynamak gibi bir düşüncen yoksa Macbook'u iade edip farklı bir laptop aldığın an pişmanlıktan kafayı yiyeceğini düşünüyorum. Özellikle de macbook gibi bir kaliteden sırf uzu diye monster marka bir laptop aldığında çok pişman olacağına eminim. Oyun oynamak gibi bir düşüncen varsa bir şey diyemeyeceğim o zaman windows'a yönelebilirsin ama onun dışında macbook'un verdiği rahatlığı, uzun pil ömrünü, stabilizasyonu hiçbir laptopta bulamazsın. %90 oranda iş ve okul için kullanacağın bir cihaz almışsın ve bence en doğru kararı vermişsin. Çok sık oyun oynamıyorsan ama yine de arada oyun oynamak istiyorsan apple'ın da desteklediği oyunlar var (LoL, Sims vb. ) bunlara yönelebilirsin. Eğer bunlar yetersiz gelirse, arkadaşın dediği gibi internetin iyiyse gameforce now'a yönelebilirsin. Eğer bu da yetersiz gelirse zaten senin bir gaming sisteme ihtiyacın var demektir.

Özetle; bence değiştirmemelisin. Çok iyi bir karar vermişsin.

Top Bottom