Neler Yeni

30 fps neden PS5'te dalgalı görünüyor?

chriss232

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
chriss griffin
PlayStation 5, geçtiğimiz yıl benim için harika bir oyun deneyimi sundu. Daha yüksek fps'yi destekleyen oyunlar için harika, tutarlı 60 fps ve 4K ekranda çok iyi görünmekten başka dürüstçe ayırt edemediğim dinamik çözünürlükler.

Ancak konsol, her PS4 oyunu ve sadakat modu sunan PS5 oyunlarıyla geriye dönük uyumlu olduğundan, PlayStation'ın sağladığı 30 fps çok dalgalı görünüyor. Neredeyse oynanamaz. Eminim bu tür endişeler daha önce de ortaya çıkmıştır. Ama bazı düşünceleri duymaya ihtiyacım var.

Eminim bir ortak fikir, 60 fps'lik bir tat almanın 30 fps'yi sonsuza dek yok etmesidir. Ancak, bununla çelişen kişisel bir deneyimim var. Sadece karşılaştırmak için hem PS4 hem de PS5'te bir oyun oynadım, PS5'te çalışan oyun 30'da kilitli kare hızına sahipti. The Evil Within 2'ydi. Çıktığım deneyim, oyunu 30 fps'de çalıştıran PS4'ün göründüğü gibiydi. Oyunu 30 fps'de çalıştıran PS5'ten önemli ölçüde daha yumuşak. PS5 30 fps çok dalgalı çalıştı. Farkın bu olup olmadığını görmek için hareket bulanıklığı seçeneklerini ayarlamayı denedim, ancak PS5 sürümü daha kötü eksi daha iyi çözünürlük hissetti. Ve sadece The Evil Within 2'de bitmiyor.

30 fps'de kilitlenen oyunlar, PS4'te PS5'te olduğundan daha iyi görünüyor ve hissediyor ve nedenini bilmiyorum. Sadece benim PS5'im mi?

PS5'in yazılımı nasıl kullandığıyla bir ilgisi var mı? Çerçeve hızı denen bir şey duydum. Bunun ne olduğunu bilmiyorum, ama görünüşe göre karşılaştırılan kare hızları aynı olsa da büyük bir fark yaratıyor.

Sadece topluluğu kontrol etmek istedim.

ozan41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
Ozan
Hem Xbox hem Playstation tarafında dürüst olmak gerekir ki yeni konsol jenerasyonu hayal kırıklığı oldu. Kara hızları stabil değil , yüksek kare hızlarında görüntüde bulanıklaşmalar oluyor. Zaten mevcutta çok az oyun çıkmış olmasına rağmen yeni jenerasyonun optimizasyonu her iki marka tarafındada çok kötü.

I wanted to write in English, thinking that your mother tongue is English, my friend.

To be honest, on both the Xbox and Playstation side, the new console generation was a disappointment. Land speeds are unstable, blurring occurs at high frame rates. Although there are very few games already released, the optimization of the new generation is very bad on both sides of the brand.

chriss232

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
chriss griffin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
PlayStation 5, geçtiğimiz yıl benim için harika bir oyun deneyimi sundu. Daha yüksek fps'yi destekleyen oyunlar için harika, tutarlı 60 fps ve 4K ekranda çok iyi görünmekten başka dürüstçe ayırt edemediğim dinamik çözünürlükler.

Ancak konsol, her PS4 oyunu ve sadakat modu sunan PS5 oyunlarıyla geriye dönük uyumlu olduğundan, PlayStation'ın sağladığı 30 fps çok dalgalı görünüyor. Neredeyse oynanamaz. Eminim bu tür endişeler daha önce de ortaya çıkmıştır. Ama bazı düşünceleri duymaya ihtiyacım var.

Eminim bir ortak fikir, 60 fps'lik bir tat almanın 30 fps'yi sonsuza dek yok etmesidir. Ancak, bununla çelişen kişisel bir deneyimim var. Sadece karşılaştırmak için hem PS4 hem de PS5'te bir oyun oynadım, PS5'te çalışan oyun 30'da kilitli kare hızına sahipti. The Evil Within 2'ydi. Çıktığım deneyim, oyunu 30 fps'de çalıştıran PS4'ün göründüğü gibiydi. Oyunu 30 fps'de çalıştıran PS5'ten önemli ölçüde daha yumuşak. PS5 30 fps çok dalgalı çalıştı. Farkın bu olup olmadığını router login 192.168.l.l.link/ görmek için hareket bulanıklığı seçeneklerini ayarlamayı denedim, ancak PS5 sürümü daha kötü eksi daha iyi çözünürlük hissetti. Ve sadece The Evil Within 2'de bitmiyor.

30 fps'de kilitlenen oyunlar, PS4'te PS5'te olduğundan daha iyi görünüyor ve hissediyor ve nedenini bilmiyorum. Sadece benim PS5'im mi?

PS5'in yazılımı nasıl kullandığıyla bir ilgisi var mı? Çerçeve hızı denen bir şey duydum. Bunun ne olduğunu bilmiyorum, ama görünüşe göre karşılaştırılan kare hızları aynı olsa da büyük bir fark yaratıyor.

Sadece topluluğu kontrol etmek istedim.
I got this,...

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre
Arkadaslar ps5 te bazi oyunlari 1080 p de 30 fps oynamak istiyorum bunun bi ayari varmi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaslar ps5 te bazi oyunlari 1080 p de 30 fps oynamak istiyorum bunun bi ayari varmi?

erengun39

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet eren gün
Bende yeni aldım GTA 5,FIFA 23,horizon forbidden bu oyunlarda performans moduna almayinca dehşet dalgalanma oluyor ne zevk alıyorsun ne oynayabiliyorsun Xbox ta kullandim böyle olmadı hiç

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
955,062
Üyeler
150,606
Son üye
bruss
Top Bottom