Neler Yeni

🔥(30 FPS Tarih Oluyor) 30 FPS Oyunu 60 FPS Yapan Samsung M7 4K Akıllı Monitör🔥

Yunus274

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,381
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Konsollar ve Bilgisayar Donanım
Samsung M7 Motion Plus (Titreme Azaltma) ayarı ile 30 FPS oyundan nasıl 60 FPS olarak görüntü alırsınız başlık ilk okuduğunuzda biraz garip gelse de asında öyle değil bu bahsettiğim olay sadece Samsung M7 Akıllı Monitör ile sınırlı da değil elinizde yeni nesil Samsung veya LG bir TV varsa da olur bu özellik gelin 30 FPS görüntüyü nasıl 60 FPS yapıyor onu daha detaylı açıklayayım Nvidia'nın yeni 4000 serisinde kullanılan DLSS 3.0 teknolojisi ile gelen DLSS Frame Generation teknolojisine benziyor yani bu işlemi yeni kare üreterek yapıyor 30 FPS bir görüntünün arasına yeni kareler ekleyerek 60 FPS görüntüye çeviriyor bu sayede oyundaki veya filmdeki her detayı daha keskin ve daha akıcı görmenizi sağlıyor. Bu ayarın adı Samsung da Game Motion Plus veya Motion Plus LG de ise True Motion olarak geçiyor Türkçesi genelde (Titreme Azaltma) olarak geçiyor bu ayarı açarsanız 30 FPS'e kitli oyun yağ gibi akan 60 FPS olarak panelinize yansıdığını göreceksiniz mükemmel bir özellik kısaca aşağıya detaylı bilgilenmeniz açısından YouTube linklerini atacağım izleyin

Bu özellikten faydalanacağınız en uygun fiyat performans ürünü olan Samsung M7 Serisi 43” 4K UHD Akıllı Monitörü almanızı öneriyorum benimde aktif kullandığım oyun monitörü çok memnunum ve bu özelliği herkesin bilmesi ve paylaşması bazı algıları tamamen yıkacağını düşünüyorum bu yüzden paylaştım forumda zaten. Çok fazla kişinin böyle bir özelliği bilmemesi de garip geldi koskoca YouTube de o atığım videolardan başka video yok.

Samsung M7 Serisi 43” 4K UHD Akıllı Monitörü aldıktan sonra yapacağınız en iyi ayarları da aşağıda fotoğraflar ile paylaşıyorum bu ayarları yaparsanız en iyi görüntü ses ve 30 FPS oyundan veya filmden 60 FPS olarak görüntü alırsınız.

Not: Verdiğim ayarları PC için yapmak isteyenler bunu yapmadan yapamazsınız önce bunu yapınız çünkü PC'ye monitörü bağladığınız da HDMİ özeliklerinin tamamını açmıyor onun için HDMİ ayarlarınızı oyun konsolu olarak düzenleyip tam erişim sağlayacaksınız.
Menü Ayarlar Bağlı Cihazlar alt tarafta Kaynaklar Kısmından PC olan HDMİ ın üzerine gelin kumanda üzerinden alt tuşa başın Düzenleye tıklayın oradan oyun konsolunu seçip ismini PC olarak düzenleyip tamama basın sonra verdiğim ayarları adım adım yapınız.
16b61e6901c3e3fe5.jpg

2623dba22046e8f4f.jpg

30254b2cb8c102384.jpg

472d8280dff6f795e.jpg

51dcf5d15311e4922.jpg

631dbf53ac236ec94.jpg

7995df6a88f457ea4.jpg

8d003500897c424a0.jpg

95c75aa491bbecb76.jpg

10c855fb61925903b3.jpg

118337b00accd9c0d1.jpg

Son düzenleme:

beskazalichinese

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
933
İsim
Sadettin Y
Aynı monitöre sahibim. 5-6 aydır renkleri berbat gelmisti hem ayarlaqrınızı bir deneyecegim. Hem de bu 60 fps muhabbeti neymis bir bakayım. Anladıgım kadarıyla oyundan 30 fps bile alsak 60 fps gibi akıcı gosteriyor?

Yunus274

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,381
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynı monitöre sahibim. 5-6 aydır renkleri berbat gelmisti hem ayarlaqrınızı bir deneyecegim. Hem de bu 60 fps muhabbeti neymis bir bakayım. Anladıgım kadarıyla oyundan 30 fps bile alsak 60 fps gibi akıcı gosteriyor?
Evet tabi ki ayar yapmasanız berbat gözükür PC için mi yapacaksınız ayarı ona göre size detaylı bilgi vereceğim PC'ye monitörü bağladığınız da HDMİ özeliklerinin tamamını açmıyor onun için HDMİ ayarlarınızı oyun konsolu olarak düzenleyip tam erişim sağlayacaksınız benim gösterdiğim ayarlara sonra bu dediğim ayarları yapacaksınız.

Verdiğim ayarları PC için yapmak isteyenler bunu yapmadan yapamazsınız önce bunu yapınız.
Menü Ayarlar Bağlı Cihazlar alt tarafta Kaynaklar Kısmından PC olan HDMİ ın üzerine gelin kumanda üzerinden alt tuşa başın Düzenleye tıklayın oradan oyun konsolunu seçip ismini PC olarak düzenleyip tamama basın sonra verdiğim ayarları adım adım yapınız.

Son düzenleme:

beskazalichinese

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
933
İsim
Sadettin Y
Evet tabi ki ayar yapmasanız berbat gözükür PC için mi yapacaksınız ayarı ona göre size detaylı bilgi vereceğim PC'ye monitörü bağladığınız da HDMİ özeliklerinin tamamını açmıyor onun için HDMİ ayarlarınızı oyun konsolu olarak düzenleyip tam erişim sağlayacaksınız benim gösterdiğim ayarlara sonra bu dediğim ayarları yapacaksınız.

Verdiğim ayarları PC için yapmak isteyenler bunu yapmadan yapamazsınız önce bunu yapınız.
6600xt kullaniyorum tam 4k kartı olmadığı için fifa bazen de yarış oyunları fsr ile 4k yapip oynuyorum ama çogunlukla film dizi maç amaçlı. İşimi görüyor ama bu dediginiz muhabbet iyiymiş musait oldugumda deneyeceğim.

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,964
İsim
HBE
Samsung M7 Motion Plus (Titreme Azaltma) ayarı ile 30 FPS oyundan nasıl 60 FPS olarak görüntü alırsınız başlık ilk okuduğunuzda biraz garip gelse de asında öyle değil sadece Samsung M7 Monitör için değil elinizde yeni nesil Samsung veya LG bir TV varsa da olur bu özellik gelin 30 FPS görüntüyü ekranınıza nasıl 60 FPS olarak yansıtacağınızı açıklayacağım bu ayarın adı Samsung da Game Motion Plus veya Motion Plus LG de ise True Motion olarak geçiyor Türkçesi genelde (Titreme Azaltma) olarak geçiyor peki bu ayar ne yapıyor eğer bu ayarı açarsanız 30 FPS'e kitli oyun yağ gibi akan 60 FPS olarak panelinize yansıdığını göreceksiniz mükemmel bir özellik aşağıya detaylı bilgilenmeniz açısından YouTube linklerini atacağım izleyin.

Bu özellikten faydalanacağınız ve çok iyi bir Monitör olan Samsung M7 Serisi 43” 4K UHD Akıllı Monitörü almanızı öneriyorum benimde aktif kullandığım oyun monitörü çok memnunum ve bu özelliği herkesin bilmesi ve paylaşması bazı algıları tamamen yıkacağını düşünüyorum bu yüzden paylaştım forumda zaten. Çok fazla kişinin böyle bir özelliği bilmemesi de garip geldi koskoca YouTube de o atığım videolardan başka video yok.
@Abdullah Hacıgül bir video çeker de paylaşırsa bence çok iyi olur.

Samsung M7 Serisi 43” 4K UHD Akıllı Monitörü aldıktan sonra yapacağınız en iyi ayarları da aşağıda fotoğraflar ile paylaşıyorum bu ayarları yaparsanız en iyi görüntü ses ve 30 FPS oyundan veya filmden 60 FPS performansı alırsınız.

Not: Verdiğim ayarları PC için yapmak isteyenler bunu yapmadan yapamazsınız önce bunu yapınız çünkü PC'ye monitörü bağladığınız da HDMİ özeliklerinin tamamını açmıyor onun için HDMİ ayarlarınızı oyun konsolu olarak düzenleyip tam erişim sağlayacaksınız.

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Aynı monitörü konsol cihazı olarak kullanıyorum. Eve gittiğimde bende deniyor olucam bu ayarları.

Yunus274

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,381
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Nvidia'nın yeni 4000 serisinde kullanılan DLSS 3.0 teknolojisi ile gelen DLSS Frame Generation teknolojisine benziyor yani bu işlemi yeni kare üreterek yapıyor 30 FPS bir görüntünün arasına yeni kareler ekleyerek 60 FPS görüntüye çeviriyor bu sayede oyundaki veya filmdeki her detayı daha keskin ve daha akıcı görmenizi sağlıyor.

Son düzenleme:

Yunus274

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,381
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Bu arada aşağıda link verdiğim kumandayı da satın alırsanız servis menüsüne erişim sağalar olmayan özellikleri açabilirsiniz videodaki özelliği de açarsanız daha iyi olur ben açtım mükemmel oldu keskinlik açısında çok önemli bir ayar monitörü alan herkesin açmasını şiddetle tavsiye ediyorum isterseniz flickerless özelliğini de açabilirsiniz ben onu da açtım.

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,964
İsim
HBE
@Yunus274

Hocam HDMI ayarlarını açmak için kaynaklar alanından PC'yi konsol olarak seçip adını PC olarak değiştirdim. Sonra adım uygulamalarında aşağıdaki alanda
1686168012507.png

Gamma alanı ST.2084 seçilemiyor. BT 1886 olarak kalıyor.

Yunus274

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,381
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler

Coolpanda

80+ Silver