Neler Yeni

%30 İngilizce Bilgisayar Mühendisliği Okunur mu?

BSTXN

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
629
İsim
...
Ankara Üni Bilgisayara (%100 ingilizce) da sıralamam yetiyor ama evime çok uzak kalıyor, Gazi Bilgisayar mühendisliği de düşünüyorum ama en az %30 ingilizce imiş bölüm, bu iş hayatımı etkiler mi, nasıl artıları-eksileri olur? Türkiye dışında hatta imkan olursa Ankara dışında çalışmayı düşünmüyorum.

fenerlimühendis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
483
İsim
Ahmet Hakan
Türkçe mühendislik yabancı dil biliyorsanız mantıklı değil zaten bence. Türkçe bile okusanız ana ders materyalleri zaten İngilizce oluyor genellikle. İngilizcenize güveniyorsanız daha doygun bir eğitim alacağınız için daha doğru bir tercih olacaktır.

OrnFox

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berkant Mercan
İngilizcen iyiyse zaten %100 İngilizce olan bölüme gitmene gerek yok. Kötüyse bile kurslara giderek bu açığı kapatabilirsin. 4 yıl boyunca gidip geleceğin bir yer olduğu için konfor bence çok daha önemli.

BSTXN

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
629
İsim
...
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Türkçe mühendislik yabancı dil biliyorsanız mantıklı değil zaten bence. Türkçe bile okusanız ana ders materyalleri zaten İngilizce oluyor genellikle. İngilizcenize güveniyorsanız daha doygun bir eğitim alacağınız için daha doğru bir tercih olacaktır.
hocam türkçe mühendislik dediğiniz %30 ingilizce olan mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

İngilizcen iyiyse zaten %100 İngilizce olan bölüme gitmene gerek yok. Kötüyse bile kurslara giderek bu açığı kapatabilirsin. 4 yıl boyunca gidip geleceğin bir yer olduğu için konfor bence çok daha önemli.
ingilizcem lise ingilizcesinde zorlanmayacak kadar var, çok güvenmesem de 4 yıl içinde okurken geliştirebileceğimi düşünüyorum.

ErdmTrz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Erdem Uğur Terzi
Ankara Üni Bilgisayara (%100 ingilizce) da sıralamam yetiyor ama evime çok uzak kalıyor, Gazi Bilgisayar mühendisliği de düşünüyorum ama en az %30 ingilizce imiş bölüm, bu iş hayatımı etkiler mi, nasıl artıları-eksileri olur? Türkiye dışında hatta imkan olursa Ankara dışında çalışmayı düşünmüyorum.
Kendim Otomotiv Mühendisiyim. Özel sektörde çalışıyorum.
Eğer ki mühendis olacağım diyorsan kesinlikle İngilizce öğrenmen gerek. %30 İngilizce olan yer sana bir şey katmaz. Üniversite okurken de insan zora düşmeden iş yapmaz rahatlık tatlı gelir. Ben olsaydım riske atmadan %100 İngilizce olan yeri okurdum. Mezun olduğunda kusursuza yakın bir yabancı dilin olacağı için iş bulma ihtimalin çok çok artar. Şahsi düşüncem takdir senin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,962
Üyeler
149,299
Son üye
Boşadam16
Top Bottom