Neler Yeni

3060 ti sistem kaça satılır?

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,103
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Belliydi zaten herkes yapıştı ama bir sistem kurulurken gerçekten her parçanın önemi var bunu biraz dikkate almak gerekiyor tamam ekran kartı çok çok önemli ama diğer parçalar da insan istiyor ki biraz daha güzel olsun

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR
toplama da; PSU'yu farklı yerden aldım ve sorun psu kaynaklı diyelim sistem bozuldu. Adamlar demez mi psu yüzünden bozulmuş bizle alakası yok diye?
Hocam bu mantıkla düşüneceksiniz kafanızın rahat olması lazım sistem full garanti bozulursa gönder garantiye onların hatası zaten. Korkacak bir durum olmuyor niye satıyorsunuz. Ama doğrusu bu değil doğrusu her parçanın ayrı garantisi var ve PSU alıp kullanmanız öneriliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
222
İsim
Murat
Hocam bu mantıkla düşüneceksiniz kafanızın rahat olması lazım sistem full garanti bozulursa gönder garantiye onların hatası zaten. Korkacak bir durum olmuyor niye satıyorsunuz. Ama doğrusu bu değil doğrusu her parçanın ayrı garantisi var ve PSU alıp kullanmanız öneriliyor.
haklısın reis ama ekran kartı fena ısınıyor onu nasıl halledicez :D

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR
Belliydi zaten herkes yapıştı ama bir sistem kurulurken gerçekten her parçanın önemi var bunu biraz dikkate almak gerekiyor tamam ekran kartı çok çok önemli ama diğer parçalar da insan istiyor ki biraz daha güzel olsun
Çok haklısınız ama kimse kimseye zararına indirim,kampanya yapmaz o iş yalan. Bazı parçalar böyle seçilecek ki sistem makul fiyatlı olsun herkes alabilsin, masraflarını kurtarabilsinler ve para kazanabilsinler. Şahsen bu sistemi babamın oğluna 1000 lira aşağısına satmam ben onlar neden bana müthiş parçaları az bir fiyata satsın ki

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,103
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Çok haklısınız ama kimse kimseye zararına indirim,kampanya yapmaz o iş yalan. Bazı parçalar böyle seçilecek ki sistem makul fiyatlı olsun herkes alabilsin, masraflarını kurtarabilsinler ve para kazanabilsinler. Şahsen bu sistemi babamın oğluna 1000 lira aşağısına satmam ben onlar neden bana müthiş parçaları az bir fiyata satsın ki
Öyle ama dediğim gibi biraz iyi olmalı ya bence 1000tl fazla olsun güzel bişey olsun ben öyle düşünüyorum

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR
haklısın reis ama ekran kartı fena ısınıyor onu nasıl halledicez :D
Hocam bu konuda bir bilgim yok siz araştırmışsınız sanırım. Araştırdığınız testlerde kasa aynı tip kasa mı? Soğutma olayı sadece ekran kartının kendi fanı değil kasa içi hava akımı ile de etkileniyor diye biliyorum. Baktım çok ısınıyor ileride soğutucuları güçlendirebiliriz kasadaki. Oda olmadı ağzımla üflerim :)

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,256
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Hem f/p hem kalite olmaz. 15 bine 3060ti li sistem Max böyle olur.

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR
Öyle ama dediğim gibi biraz iyi olmalı ya bence 1000tl fazla olsun güzel bişey olsun ben öyle düşünüyorum
Siz aslında daha doğru düşünüyorsunuz, ben sadece parası olmayan kredi ile zar zor bir sistem almış fakirin tekiyim :). Doğru olan sizin dediğiniz ekran kartı iyiyse işlemci iyiyse bütün bileşenler de onlara göre iyi olmalı. Ama işte ekonomik şartlar :(

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,103
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Siz aslında daha doğru düşünüyorsunuz, ben sadece parası olmayan kredi ile zar zor bir sistem almış fakirin tekiyim :). Doğru olan sizin dediğiniz ekran kartı iyiyse işlemci iyiyse bütün bileşenler de onlara göre iyi olmalı. Ama işte ekonomik şartlar :(
Ayn öyle en azından Intel olanı daha çok beğendim şahsen ihtiyacı olan alabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
179
İsim
samet
Arkadaşlar merhaba. İtopya SYSTEM-3060Ti satın aldım fakat parçaları çok kalitesiz geldi örneğin PNY3060 ti ekran kartı testlerine baktım 75-80 derecelerde geziyor kasa ve psu desem powerboost çoğu kişi kötü patlıyor dedi. Anakart giriş seviye ramlar giriş seviye ssd giriş seviye açıkcası ekran kartının çok ısınması ve psunun çoğu kullanıcıda patlamasını öğrenince canımı sıktı. Bende satmaya karar verdim sizce ne kadara satabilirim yoksa iade edicem?

PARÇALAR:
kasa: https://www.itopya.com/power-boost-...b-tempered-glass-usb-30-mid-tower-kasa_u12351
ekran kartı: https://www.n11.com/urun/pny-geforc...akce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel
RAM 2x: https://www.itopya.com/pny-8gb-xlr8-siyah-3200mhz-cl16-ddr4-single-kit-ram_u18217
anakart: https://www.itopya.com/asus-prime-h610m-k-3200mhz-ddr4-soket-1700-m2-hdmi-d-sub-matx-anakart_u16330
işlemci: https://www.itopya.com/intel-core-i...lek-6-cekirdek-soket-1700-10nm-islemci_u16669
ssd: https://www.itopya.com/kioxia-exceria-500gb-nvme-m2-ssd-1700mb-okuma-1600mb-yazma_u10934
Hocam bir kere patlar muhabbeti saçma bir muhabbet onu geçelim. Ekran kartı evet soğutması biraz kötü duruyor ama manuel fan ayarı yapıp biraz daha agresif fan eğrisi yaparsanız faydası olabilir. Ayrıca biraz undervolt da yaparsanız 65 lere inebilir kasanızın hava akışı zaten iyi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
968,104
Üyeler
153,003
Son üye
benceolur
Top Bottom