Neler Yeni

Çözüldü✓ 3060ti+i5 12400f toplayacağım yardım!

İZOL

80+
Bütçe
15.000
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi akşamlar diliyorum.

Daha öncesin apu sistem ile ilgili konu açmıştım fakat ekran kartı fiyatlarının düşmesiyle biraz daha beklemeye karar vermiştim.

Kararsız bir insan olduğum için bi kaç kişinin daha fikrini alarak kafamda ki soru işaretlerini yok etmek istiyorum.

İlk öncelikle aklımda ki bütçemden bahsedeyim sizlere aklımda 15 bin tl civarında bir fiyat var en fazla 20 bin tl ye zorlayabilirim. Daha öncesinde pc toplamadım laptop kullanmaktayım. O yüzden bir kereden iyi bi sistem toplamak istiyorum bu yüzden sizce 4000 serisini beklemeli miyim? Yoksa şuan da imkan varken yılbaşı gelmeden toplamak mı mantıklı olur?

2. Olarak topla derseniz sizden amd değilde nvdia kartlarını önermenizi rica ediyorum. Aynı şekilde işlemci içinde aklımda sadece i5 12400f var.

Kafamda ki sistem 3060ti ve i5 12400f fakat dediğim gibi bütçeyi biraz zorlayacağımdan ötürü daha iyi fiyata daha iyi bir sistem toplayabileceksem o sistemleride önerebilirsiniz.

Son olarak bilindik markalardan öneride bulunursanız sevinirim. Ekran kartı olarak palit veya pny düşünmüyorum. Fiyat anlamında şuan gigabyte ın eagle ve windforce modellerini uygun buldum linklerini aşağıda paylaşacağım. İnternetten bu iki model için araştırma yapsamda emin olamadım. Eagle için ısı problemi söyleniyor windforce için ise hiç yorum yok.

Linkler:
Eagle:
Gigabyte GeForce RTX 3060Ti 8GB EAGLE OC 256bit GDDR6 PCI-Express 4.0 Ekran Kartı (GV-N306TEAGLE OC-8GD)

Windorce:
GIGABYTE RTX 3060Ti Windforce OC 8GB GDDR6 256 Bit Nvidia Ekran Kartı GV-N306TWF2OC-8GD

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,613
İsim
kilan embappe

İZOL

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam 20k ile ben bu kasayı öneririm...

Bu ekran kartı RTX 3070 Tİ dan daha güçlü..
Hocam öneriniz için teşekkür ediyorum. Aynı sistemi arkadaşım da önermişti fakat araştırdığım kadarıyla yazılım anlamında amd biraz sıkıntılı. Hem ısı hemde watmann muhabbeti dönüyor diye bir kere alıp uzun süre kullanacağım için sorunsuz bir şey toplamak istiyorum. Fakat yinede değerlendireceğim eğer sizin gibi bir kaç kişi daha bu yönde öneride bulunursa tercih edebilirim tekrardan teşekkür ederim.

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,613
İsim
kilan embappe
Hocam öneriniz için teşekkür ediyorum. Aynı sistemi arkadaşım da önermişti fakat araştırdığım kadarıyla yazılım anlamında amd biraz sıkıntılı. Hem ısı hemde watmann muhabbeti dönüyor diye bir kere alıp uzun süre kullanacağım için sorunsuz bir şey toplamak istiyorum. Fakat yinede değerlendireceğim eğer sizin gibi bir kaç kişi daha bu yönde öneride bulunursa tercih edebilirim tekrardan teşekkür ederim.
Hocam o eski serilerde geçerli RX 6000 serisinde bu oran baya azaldı...

Hala var mı?
Var ama hatrı sayılmayacak kadar az ve RX 6800 modeli 2022 yılında çıktı diye biliyorum yeni model yani AMD'nin o konuda sıkıntı oluşruracağını sanmam...

İZOL

80+
Hocam o eski serilerde geçerli RX 6000 serisinde bu oran baya azaldı...

Hala var mı?
Var ama hatrı sayılmayacak kadar az ve RX 6800 modeli 2022 yılında çıktı diye biliyorum yeni model yani AMD'nin o konuda sıkıntı oluşruracağını sanmam...
Peki teknoloji anlamında çok eksiklik hisseder miyim?

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,613
İsim
kilan embappe

İZOL

80+
Hayır AMD işlemcilerin benim bilmediğim gizli teklonojileri mi var?🤨
Nasıl yani :D Nvdia'nın bi kaç teknolojisi mevcut ya o mana da sordum eğer alırsam mahrum kalacağım eksiklik hissedeceğim bir durum yoksa sizin önerdiğiniz sistemi almayı düşünüyorum.

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,613
İsim
kilan embappe
Nasıl yani :D Nvdia'nın bi kaç teknolojisi mevcut ya o mana da sordum eğer alırsam mahrum kalacağım eksiklik hissedeceğim bir durum yoksa sizin önerdiğiniz sistemi almayı düşünüyorum.
AMD nin işlemcilerinde olan özel bi teklonojisi yok diye biliyorum...

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Emrullah Bostancı
hacı bence nvdia dan şaşma 2k da filn da performansı yüksek teknoloji olarak da dolu

İZOL

80+
Hocam 20k ile ben bu kasayı öneririm...

Bu ekran kartı RTX 3070 Tİ dan daha güçlü..
Hocam öneriniz için teşekkür ediyorum. Arkadaşın ısrarı ile bi kaç kişinin daha onay vermesi sonucu önerdiğiniz sistemi sipariş ettim. Sadece ssd yi özelleştirip 1tb kinsgton’ı tercih ettim. Umarım sıkıntısız bir şekilde ulaşır ve sıkıntısız bir deneyim olur :)

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,613
İsim
kilan embappe
Hocam öneriniz için teşekkür ediyorum. Arkadaşın ısrarı ile bi kaç kişinin daha onay vermesi sonucu önerdiğiniz sistemi sipariş ettim. Sadece ssd yi 1tb kingston markayla değiştirdim. Umarım sıkıntısız bir şekilde ulaşır ve sıkıntısız bir deneyim olur :))
Hayırlı Olsun hocam SSD yi değiştirmek ile iyi yapmışsınız...

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,485
Üyeler
154,414
Son üye
Flowzzy
Top Bottom