Neler Yeni

3070ti'lı ryzen 9 5900x'lik sistem

KPSharingan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
Berke S
Bütçe
20000
Öncelikle herkese iyi günler uzun süredir bilgisayar üzerine gitsemde şuan son demlerimi yaşıyorum ve büyük ihtimalle birkaç gün içinde alacağım, daha önceki öneri veya ihtiyaçlarımı imzamdaki konuda ve önceki konularda bahsetmiştim bugün qp bilişimde şöyle bir sistemle karşılaştım açıkçası çok anlamasamda genel olarak hoşuma gitti.

21qp.png

Acaba bu yükseltmeler ile birlikte tavsiye eder misiniz yada farklı bir sisteme mi yönlendirirsiniz daha önceki konularımda sinerji üzerindeki donanım arşivi ve diğer oblivion gibi şuan 13-14 civarı olan kasaları bu şekilde configure edip almayı düşünüyordum.
Ama buda mantıklı bir tercih gibi geldi ekran kartı özelleştirmeside cazip oldu benim için açıkçası.

normalde ihtiyaçlarım dahilinde 1tb ssd 32gb ram olsada şimdilik kısıp zaten 20nin üzerine çıktığım için güzel bir monitöre yöneleceğim. Monitöre göre bu sistem üzerindende biraz daha kısabilirim belki yardımlarınızı bekliyorum iyi günler..

KPSharingan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
Berke S
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu arada qp bilişim kısmında daha önceden buradan sistemlerini temin eden arkadaşlar varsa güvenilirlik ve destek konundada tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim. :D

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Bu arada qp bilişim kısmında daha önceden buradan sistemlerini temin eden arkadaşlar varsa güvenilirlik ve destek konundada tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim. :D
Şu dönemde alışveriş yapabileceğin en güvenilir sitelerden bir tanesi.
Benım için 1.amazon 2.qP 3.hb 4.n11 diye gider.

Son düzenleme:

KPSharingan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
Berke S
Benım için 1.amazon .qP 3.hb 4.n11 diye gider.
Teşekkür ederim sizde acaba imzanızdaki sistemi qp'den mi topladınız?

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,713
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Benım için 1.amazon .qP 3.hb 4.n11 diye gider.
Listende ki HP nin açılımı hepsiburada ise senin sözüne güvenilmez arkadaş.

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Teşekkür ederim sizde acaba imzanızdaki sistemi qp'den mi topladınız?
Parça Parça hacım qp ince hesap hb amazon her yerden 1 parça.
Ama qP Qalitelidir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Listende ki HP nin açılımı hepsiburada ise senin sözüne güvenilmez arkadaş.
Listemde HP yazılı değil Hb yazılı. 3.ve 4. önemi yok benim için Amazon. QP Bilişim için rahatlığı ile alış veriş yapabileceğin yegane yerlerdir.
2.Benim sözüme güvenme saten ben size gidip oradan alışveriş yapın demedim benim için geçerli dedim.

Hepsiburada mükemmel bir yer değil ben sorun yasamadım diye senin de yaşamayacağın anlamına gelmiyor.
25 parça ürün almışım hepsiburada dan sorun yaşamadım misal.

Son düzenleme:

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,713
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Ürünleri gönderiyorlar bu konuda sıkıntın olmaz ama satış sonrası desteklerini bilemem genelde çoğu firma kötü hatta Amazon dışında adam akıllı yoktur.
Kasaya gelirsek sistem olarak gayet güzel.

KPSharingan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
Berke S
Parça Parça hacım qp ince hesap hb amazon her yerden 1 parça.
Ama qP Qalitelidir.
Teşekkür ederim, sistem ve içindeki parçalar ve uyumluluğu hakkında bir yorumunuz var mıdır acaba?

Ürünleri gönderiyorlar bu konuda sıkıntın olmaz ama satış sonrası desteklerini bilemem genelde çoğu firma kötü hatta Amazon dışında adam akıllı yoktur.
Kasaya gelirsek sistem olarak gayet güzel.
Sağolun hocam normalde yükseltmeye gitmek istediğim şeyler var şuan için ama güzel bir monitör almak için belki ufak küçültmeler yapıp bir süre ram dir ssd dir bu yükseltmelere sonra gideceğim.

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Teşekkür ederim, sistem ve içindeki parçalar ve uyumluluğu hakkında bir yorumunuz var mıdır acaba?
Sistem güzel Sadece SSD hakkında bilgim yok. 2. Sıvı sogutma 120mm onu çıkartıp komple sen kendin gaming gecesinden 240lık galahad pf240 ve param var sorun değil dersen H100i capellix alırsan daha şahane olur.

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
Öncelikle herkese iyi günler uzun süredir bilgisayar üzerine gitsemde şuan son demlerimi yaşıyorum ve büyük ihtimalle birkaç gün içinde alacağım, daha önceki öneri veya ihtiyaçlarımı imzamdaki konuda ve önceki konularda bahsetmiştim bugün qp bilişimde şöyle bir sistemle karşılaştım açıkçası çok anlamasamda genel olarak hoşuma gitti.

Alıntıyı görüntüle

Acaba bu yükseltmeler ile birlikte tavsiye eder misiniz yada farklı bir sisteme mi yönlendirirsiniz daha önceki konularımda sinerji üzerindeki donanım arşivi ve diğer oblivion gibi şuan 13-14 civarı olan kasaları bu şekilde configure edip almayı düşünüyordum.
Ama buda mantıklı bir tercih gibi geldi ekran kartı özelleştirmeside cazip oldu benim için açıkçası.

normalde ihtiyaçlarım dahilinde 1tb ssd 32gb ram olsada şimdilik kısıp zaten 20nin üzerine çıktığım için güzel bir monitöre yöneleceğim. Monitöre göre bu sistem üzerindende biraz daha kısabilirim belki yardımlarınızı bekliyorum iyi günler..

Ventus tercih etme sebebiniz nedir? 21.000 TL 3070ti olarak ventus bence yakışmamış. İşlemci tarafı da biraz abartılı olmuş gibi eğer bütçe sıkıntılı ise işlemci düşürüp ekran kartı tarafı daha iyi bir seçim yapılabilir.

f0ze

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,953
İsim
Yasin

Alıntıyı görüntüle

360mm bir sıvı soğutucu olmadan ryzen 5900x işlemci alev gibi çalışacaktır.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,713
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Ventus tercih etme sebebiniz nedir? 21.000 TL 3070ti olarak ventus bence yakışmamış. İşlemci tarafı da biraz abartılı olmuş gibi eğer bütçe sıkıntılı ise işlemci düşürüp ekran kartı tarafı daha iyi bir seçim yapılabilir.
3070ti Ventus seçince fiyat düşüyor ondan onu seçmek en mantıklısı diğer seçenekler mantıksız.

Sağolun hocam normalde yükseltmeye gitmek istediğim şeyler var şuan için ama güzel bir monitör almak için belki ufak küçültmeler yapıp bir süre ram dir ssd dir bu yükseltmelere sonra gideceğim.
Sistemdeki her parçan güzel zaten sadece sıvı soğutmayı değiştirmen gerekecek çünkü R9'a yetmez. Kasada gelen soğutmayı satar 360mm bi tane alırsın o zaman her şey tamam olur

KPSharingan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
Berke S
Hocam açıkçası donanımsal anlamda gerçekten cahilim yani tek bildiğim bu kartın lhrsiz ve 500tl gibi daha bir ekonomik oluşundan dolayı seçtiğim ventus'un farkını maalesef bilemiyorum.

Ama şuan kendi ihtiyaçlarım gereği ne kadar bazı şeylerden kıssamdaki (aslında tamamı ile kıstığım kısım monitör için)
işlemci özelinde kesinlikle ryzen 9 5900x kullanmak istiyorum. Çünkü ofiste kullanırken özellikle renderda gerçekten farkını deneyimledim bu yüzden benim için önemli. Tabi ki buna daha uygun bu işlemci ile bir konfigure önerirseniz onada yönelebilirim. :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,609
Üyeler
140,671
Son üye
ardah
Top Bottom