Neler Yeni

3070ti'lı ryzen 9 5900x'lik sistem

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
360mm bir sıvı soğutucu olmadan ryzen 5900x işlemci alev gibi çalışacaktır.
240lık capellix pf240 galahad gibi sogutucular yeterlidir. Adamın gözünü korkutmaya gerek yok.
R7 5800x gibi ısınan işlemci değildir R9 5900x ve R9 5950x
R9 5900x'i Cooler Master Dandik Sayılabilecek v2 olmayan modelleri bile 60 65 67 68 aralığında tutabiliyor Gözünüzde okadar büyütmeyin işlemciyi.

bruhmettin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
345
İsim
ard
Parça Parça hacım qp ince hesap hb amazon her yerden 1 parça.
Ama qP Qalitelidir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Listemde HP yazılı değil Bh yazılı. 3.ve 4. önemi yok benim için Amazon. QP Bilişim için rahatlığı ile alış veriş yapabileceğin yegane yerlerdir.
2.Benim sözüme güvenme saten ben size gidip oradan alışveriş yapın demedim benim için geçerli dedim.

Hepsiburada mükemmel bir yer değil ben sorun yasamadım diye senin de yaşamayacağın anlamına gelmiyor.
25 parça ürün almışım hepsiburada dan sorun yaşamadım misal.
hb yazmışsınız

KPSharingan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
Berke S
240lık capellix pf240 galahad gibi sogutucular yeterlidir. Adamın gözünü korkutmaya gerek yok.
R7 5800x gibi ısınan işlemci değildir R9 5900x ve R9 5950x
R9 5900x'i Cooler Master Dandik Sayılabilecek v2 olmayan modelleri bile 60 65 67 68 aralığında tutabiliyor Gözünüzde okadar büyütmeyin işlemciyi.
ihue.png
Siz o zaman yanında konfigure edilebilen bu soğutucu ile oldukça yeterli olucaktır diyorsunuz hocam?

bana beko derler

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Render amaçlı kullanacaksan sıvı soğutma ve anakart yetersiz duruyor. 3900X ile Cinebench R20 testinde 83 derece oluyordu aynı anakart. 5900X'in daha güçlü olduğunu düşünürsek anlaşılıyor zaten ne olduğu. VRM soğutma olarak bayağı vasat bir anakart. Sıvı soğutma da 120mm yakışmamış. Render alırken ısınabilir. OC yapacaksan zaten mümkün değil ikisi de yetmez.

Bütçe belirtirsen daha iyi sistem önerebiliriz.

akıllı kuş

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,079
İsim
Cicikuş
Ventus tercih etme sebebiniz nedir? 21.000 TL 3070ti olarak ventus bence yakışmamış. İşlemci tarafı da biraz abartılı olmuş gibi eğer bütçe sıkıntılı ise işlemci düşürüp ekran kartı tarafı daha iyi bir seçim yapılabilir.
hocam 3080 li kalitesiz parçaları bulunan bir sistem almakmı yoksa ekran kartından kısıp kaliteli sistem almakmı? bence bir tık karttan kısıp kaliteli sistem almak daha mantıklı olur çünkü 3070 üstü kartı bulunan bir sistem alacaksam içindeki parçalar iyi olmasını isterdim. ayrıca 21000TL ye daha iyisi toplanır.

Dolar

80+ Bronze
hocam 3080 li kalitesiz parçaları bulunan bir sistem almakmı yoksa ekran kartından kısıp kaliteli sistem almakmı? bence bir tık karttan kısıp kaliteli sistem almak daha mantıklı olur çünkü 3070 üstü kartı bulunan bir sistem alacaksam içindeki parçalar iyi olmasını isterdim. ayrıca 21000TL ye daha iyisi toplanır.
Bencede

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI

Ayrıca 21.000 TL'ye daha iyi toplanır vurgusu yapılmış neden bu ekran kartı tarafın da olmasın. Ek olarak ben 3070 3080 tarafından bahsetmedim bu sistem olmaz alınmaz da demedim sadece belirttiğim neden ventus tercihinin oldu. Hem mesaja gülüp hem durumu farklı yorumlaman ilginç. Bana göre işlemci bile genel kullanım da fazla idi arkadaş onu da tercih etme sebebini belirtti fazla yorum kasma bence ;)

KPSharingan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
Berke S
Render amaçlı kullanacaksan sıvı soğutma ve anakart yetersiz duruyor. 3900X ile Cinebench R20 testinde 83 derece oluyordu aynı anakart. 5900X'in daha güçlü olduğunu düşünürsek anlaşılıyor zaten ne olduğu. VRM soğutma olarak bayağı vasat bir anakart. Sıvı soğutma da 120mm yakışmamış. Render alırken ısınabilir. OC yapacaksan zaten mümkün değil ikisi de yetmez.

Bütçe belirtirsen daha iyi sistem önerebiliriz.
Hocam imzamdaki ve buradadaki konuda da belirttim ama gözden kaçmış olabilir bütçem 20bin civarı, civarı diyorum çünkü üstüne biraz duruma göre çıkabilirim lakin niyetim monitörlerle birlikte üstüne çıkmak. Ek olarak dediğiniz kısımlar için teşekkür etmekle birlikte maalesef gerçekten donanımsal anlamda hiçbir fikrim yok anakart seçiminde de tek niyetim sonrasında yükseltebileceğim ve en azından belli bir yeterliliğe sahip bir anakart seçmekti dediğim gibi, aslında ekran kartınıda en azından 3060ti bandının altına düşürmeden bu işlemci ile birlikte bu seviyelerde güzel bir bilgisayar toplamak istiyorum 3d modelleme, animasyon ve render odaklı kullanıcağım, tabii ki arada oyunda oynarım ama önceliklerimi göz önümde bulundurmak istiyorum sonuçta kendime ve işime yaptığım bir yatırım. Sizden gelicek ve en azından kritik parçaları çok kısmamı gerektiricek her türlü yönlendirmeye ve fikre açığım tekrardan teşekkürler.

Hocam bu mesajda üstte yazdıklarımı size de yazmış olayım dediğim gibi şuan tamamı ile yönlendirmelere ve tavsiyelere açığım daha iyisini toplamak benimde dileğim. :D

deadfellow

80+ Silver
En İyi Cevap
3

KPSharingan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
Berke S
Ayrıca 21.000 TL'ye daha iyi toplanır vurgusu yapılmış neden bu ekran kartı tarafın da olmasın. Ek olarak ben 3070 3080 tarafından bahsetmedim bu sistem olmaz alınmaz da demedim sadece belirttiğim neden ventus tercihinin oldu. Hem mesaja gülüp hem durumu farklı yorumlaman ilginç. Bana göre işlemci bile genel kullanım da fazla idi arkadaş onu da tercih etme sebebini belirtti fazla yorum kasma bence ;)
Hocam sizin o ventus detayını dediğim gibi bilemiyorum bu arada aradaki önemli detayları paylaşmak isterseniz beklerim.

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
Hocam sizin o ventus detayını dediğim gibi bilemiyorum bu arada aradaki önemli detayları paylaşmak isterseniz beklerim.

Genel anlam da şöyle diyim MSI ekran kartlarının modelleri arasın da en düşük performansı veren karttır sonuçta bura da en büyük pay ekran kartın da 500-1000 vsvs gibi bir kısıtlama burada neden yapıldığını öğrenmek istedim sadece tercihinize saygı duyuyorum.

KPSharingan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
Berke S
Genel anlam da şöyle diyim MSI ekran kartlarının modelleri arasın da en düşük performansı veren karttır sonuçta bura da en büyük pay ekran kartın da 500-1000 vsvs gibi bir kısıtlama burada neden yapıldığını öğrenmek istedim sadece tercihinize saygı duyuyorum.
Anladım sağolun, eğer lhr li bir kart olmasına rağmen kendi içeriğindeki kartı seçmem daha mantıklı olucaksa onada yönelebilirim tabiiki yaptığım seçimler tamamı ile tahminlerden ötürü açıkçası.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,408
Üyeler
140,644
Son üye
flown_
Top Bottom