Neler Yeni

3080 ROG vs 3080 Ti Founders Edition

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,043
İsim
Yunus Şahin
Elimde 3080 Rog var. KFG yok. Blokta da korozyon mevcut. Ama kullanıma engel bir durum yok. Sarı siteye ilana koymuştum birisi 3080 Ti FE ile takas düşünür müsün dedi. Mantıklı mı takaslamak?

Armanc

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
489
İsim
Yusuf Armanc
Hocam bazı yerlerde (Belki yabancıların pc toplama videolarından görmüşsünüzdür) normal gpu nun pcb sini çıkarıp başka bir gpu kasasına koyarak sıvı soğutmalı yapıyorlar. Buna benzer bir şeyle (sıvı soğutmalı olmasına gerek yok) yapabileceğinizi düşünüyorum:)

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,043
İsim
Yunus Şahin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bazı yerlerde (Belki yabancıların pc toplama videolarından görmüşsünüzdür) normal gpu nun pcb sini çıkarıp başka bir gpu kasasına koyarak sıvı soğutmalı yapıyorlar. Buna benzer bir şeyle (sıvı soğutmalı olmasına gerek yok) yapabileceğinizi düşünüyorum:)

Hocam bu çok büyük ekstra maliyet olur 😂

Blok satılıyor ekstra olarak ama 5-6K’dan başlıyor. Hiç mantıklı değil maalesef.

Armanc

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
489
İsim
Yusuf Armanc
Hocam bu çok büyük ekstra maliyet olur 😂

Blok satılıyor ekstra olarak ama 5-6K’dan başlıyor. Hiç mantıklı değil maalesef.
3080 Tİ FE nin soğutması iyiyse alınabilir. Tek eksisi RGB eksikliği olur :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tabi fazla ısınmıyorsa

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,043
İsim
Yunus Şahin
3080 Tİ FE nin soğutması iyiyse alınabilir. Tek eksisi RGB eksikliği olur :)

Tabi fazla ısınmıyorsa

Satışı hangisinin kolay olur? Önemli olan bu benim için birazda? Korozyonlu ROG mu, FE 3080 Ti mi? İkisi de birbirinden sıkıntılı gibi 😂

Armanc

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
489
İsim
Yusuf Armanc
Satışı hangisinin kolay olur? Önemli olan bu benim için birazda? Korozyonlu ROG mu, FE 3080 Ti mi? İkisi de birbirinden sıkıntılı gibi 😂
Aslında FE modelleri her yerde bulunmayan cinsten ekran kartları. değil mi?

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,043
İsim
Yunus Şahin
Aslında FE modelleri her yerde bulunmayan cinsten ekran kartları. değil mi?

Alla alla öyle mi oluyor? FE’ler daha uyguna gidiyor diye biliyorum ama her yerde bulunmadığını sizden duydum hocam.

Armanc

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
489
İsim
Yusuf Armanc
Alla alla öyle mi oluyor? FE’ler daha uyguna gidiyor diye biliyorum ama her yerde bulunmadığını sizden duydum hocam.
Founders Edition yani FE dediğimiz kartlar Nvidia tarafından kendi üretimi olan ekstra OC olmayan modellerdir. Diğer markalar özel soğutmalar ile biraz daha OC eder kartları ve performanslar bir nebze daha iyi olur. FE model kartların hoş tasarımını sevenler alıp sistemlerinde kullanır ama bulması kolay değildir.

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,043
İsim
Yunus Şahin
Founders Edition yani FE dediğimiz kartlar Nvidia tarafından kendi üretimi olan ekstra OC olmayan modellerdir. Diğer markalar özel soğutmalar ile biraz daha OC eder kartları ve performanslar bir nebze daha iyi olur. FE model kartların hoş tasarımını sevenler alıp sistemlerinde kullanır ama bulması kolay değildir.

Anladım hocam. Teşekkür ederim 🙏

Top Bottom