Neler Yeni

32", 2K, 1ms, 144hz, mümkünse IPS monitör önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Berdan Ülger
Bütçe
10000
Merhaba millet
Dün 4070s ekran kartı aldım. Daha doğrusu hazır sistem aldım ama monitör alınmadı tabii. Kullanım amacı: hikayeli oyun ve film. Aradığım monitörde aradığım özellikse 2K 32" olması. Diğer teknik özellikler hakkında (bit derinliği, piksel aralığı, HDR, IPS, kontrast oranı) en f/p monitör hangisiyse ona yöneleceğim. Onu bulmamda bana yardımcı olabilir misiniz? Teknik özellikler konusunda IPS ve diğer güzel teknik özellikler tercihimdir. E tabii fiyatın 10k(+5) bandında kalması şartıyla (bu opsiyonel değildir). Teşekkürler 🤠

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Berdan Ülger
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam eğer monitör işinde iyiseniz birkaç soru sormak istiyorum:
1- Hikayeli oyun ve film için 1 ms gayet yeterli mi yoksa 0.5 arayayım mı?
2- Kullanım amacıma göre 144 hz yeterli mi yoksa 250 lere varanları tercih etmem çok fark yaratır mı?
3- IPS çok iyi dediler ama reelde görmedim, sizin fikriniz nedir? VA yerine fiyat farkına rağmen tercih edilmeli midir?
4- 2K yeterli midir yoksa 4K verilen paraya değen bir ayrıcalık mıdır?
5- Anladığım kadarıyla ne alırsam alayım gayet tatmin edecek gibi duruyor. Kronik sorunu olmayanlar hariç.

Şu an şehir dışındayım, aslında bi imkan olsa bi mağazaya gidip monitör farklarını görmek isterim. Fikrim netleşir. Önerdiğiniz monitörü de ayrıca pek çok yerde gördüm, onu da değerlendireceğim teşekkürler, iyi haftasonları şimdiden.

Feyzoş

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Feyzan Mutluay
1- yeterli
2-fps oyunu oynamiyorsaniz 240hz üstü gereksiz
3-ips rebk kalitesi olarak elinizdeki telefon kadar iyi renk verir hikayeli oyun icin birebir
4-elinizdeki ekran kartı 2k için biçilmiş kaftan (144hz ide güzel kullanmaniz lazim 2k yeterli fakat yüksek fps ile işiniz yoksa 4k alınabilir ama sistemi çok zorlar)
5-kronik sıkıntısız evet tatmin eder

ayrıca 10bit olan monitor tercih ederseniz daha iyi olur veya 8+2 renk bakımından daha iyi olur

Svemort

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Baran YAĞÇI
Hocam merhaba aşırı fazla bilgim yok elimden geldiğince cevaplayacağım
1- 1ms in fazlasıyla yeterli olacağını düşünüyorum çünkü insan gözü saniyenin binde biriyle saniyenin 0.5 i ni ayırt edeceğini düşünmüyorum
2- Eğer çok fazla ekranda akıcılık istiyorsan tabikide 200 ün üstüne çıkmanı tavsiye ederim ama zaten 2k oyunların genelinde +150fps alabiliyorsun diye biliyorum 4070s ile bana kalırsa 165hz güzel bir seçenek
3- IPS ekranı tercih etmeni öneririm Ama ekrana üzün sürelerde bakacaksanız gözünüzü biraz yorabilir önden uyarayım
4- 4070s tam bir 2k ekran kartı 4k nın biraz daha üst seviyeye kaçacağını düşünüyorum
5- Evet bu fiyat bandına ortalama olarak neyi seçerseniz fazlasıyla tatmin eder tabikide kronik sıkıntısı olmayan bir monitör daha iyi olacaktır
son olarak canlı olarak görmen senin için daha iyi olur ufak detaylardan hangisini seçersin sana kalmış
Sana önerdiğim monitörü attıktan sonra biraz daha araştırdım bunuda değerlendirebilirsiniz İYİ HAFTASONLARI SANADA
Umarım yardımcı olabilmişimdir eksik veya yanlış bilgim varsa şimdiden özür dilerim

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Berdan Ülger
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostlar baktıklarım eğer doğruysa 4070S ile 4K pek çok oyunu rahatlıkla oynayabiliyoruz. Ama yine de 4K'nın ucuzuna yönelmektense 2K'nın nispeten kalitelisine yönelme tercihinde karar kıldım. 32" 2K IPS monitör araştırmalarına başlarım şehre dönünce. Bit derinliği, piksel aralığı, HDR ve başka her ne karın ağrısıysa. Cebin durumuna göre 27" opsiyonuna geçiş düşünülebilir. Senin önerilerini de listeye ekledim Svemort teşekkür ettim.

eren28tr

80+ Platinum
Dostlar baktıklarım eğer doğruysa 4070S ile 4K pek çok oyunu rahatlıkla oynayabiliyoruz. Ama yine de 4K'nın ucuzuna yönelmektense 2K'nın nispeten kalitelisine yönelme tercihinde karar kıldım. 32" 2K IPS monitör araştırmalarına başlarım şehre dönünce. Bit derinliği, piksel aralığı, HDR ve başka her ne karın ağrısıysa. Cebin durumuna göre 27" opsiyonuna geçiş düşünülebilir. Senin önerilerini de listeye ekledim Svemort teşekkür ettim.
bütçeni zorlamadan bunu alabilirsin.
bütçemi zorlarım dersen buna bakabilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,285
Üyeler
154,208
Son üye
aliescobar
Top Bottom