Neler Yeni

3500 TL anakart, RAM, işlemci önerisi

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Denemek için 1200₺ ye Seasonic 850W Gold+ Full Modüler psu aldım. Aynı sorunu onda da yaşadım. Format sonrası yaşamıyorum bir süre. Ben chipset sürücüsünden şüpheleniyorum. Zaten AMD olunca konu her sürücüden şüphe ediyor insan.

10400 alsam anakartı da MSI MPG z490 alsam Trident Z Neo Rami bu anakartta kullanabilir miyim? Ram sitesinde destek var yazıyor. Kullanabilirsem işlemcinin sayfasında yazan 2666Mhz mi yoksa yine 3600 kullanabilir miyim? Bir stabilite sorunu olur mu?
onu hiç bilmiyorum maalesef ama sadece 10. nesil diye Z serisi almayın ta ki K ibareli bir CPU alana kadar

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Yok cpudan dolayı değil de kullandığım RAM sadece Z serini destekliyor.
RAM'in frekansı yüksek diye öyle bir algıya kapılmayın lütfen. RAM'iniz 4400MHZ de olsa maalesef işlemci kaynaklı bu RAM'ler 2666 mhz'de kullanılacak

Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Emre
RAM'in frekansı yüksek diye öyle bir algıya kapılmayın lütfen. RAM'iniz 4400MHZ de olsa maalesef işlemci kaynaklı bu RAM'ler 2666 mhz'de kullanılacak
Yok frekansından bahsetmiyorum. RAM sitesinde desteklediği anakartlar yazıyor. Sadece X ve Z serisi üst segment anakartlarda çalışıyor. Orta ve giriş seviye anakartlarda RAM görmüyor. İkinci olarak Amd 3600 sitesinde 3200mhz ram desteği gösterirken 3600,3800 Ram kullanılabiliyor. İntel de neden böyle değil? Ayrıca bu Z serisi anakart 4800MHz kadar çıkabiliyor bu hangi işlemcide geçerli?

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Yok frekansından bahsetmiyorum. RAM sitesinde desteklediği anakartlar yazıyor. Sadece X ve Z serisi üst segment anakartlarda çalışıyor. Orta ve giriş seviye anakartlarda RAM görmüyor. İkinci olarak Amd 3600 sitesinde 3200mhz ram desteği gösterirken 3600,3800 Ram kullanılabiliyor. İntel de neden böyle değil? Ayrıca bu Z serisi anakart 4800MHz kadar çıkabiliyor bu hangi işlemcide geçerli?
onları pek bilmiyorum

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,861
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Emre
Ekran karti markani, kullandigin driver surumunu bir de monitor-ekran karti arasinda hangi kabloyu kullandigini yazar misin( marka msi yerine msi evoke, mech gaming x hangisi ise onu yazarsan daha rahat yardim ederim)
Bir çözüm öneriniz var mı?

Top Bottom