Neler Yeni

40-50 kilo verilirse deri sarkması olur mu?

Atahan34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Atahan Kutlu
Herkese iyi günler. 18 yaşındayım, 1.93 boyunda ve 140 kiloyum. Bundan 3 sene önce diyetisyenle birlikte 128 kilodan 103 kiloya kadar düşmüştüm. Fakat araya pandemi girdikten sonra fazlaca kilo aldım. Pandemi bittikten sonra ara ara inişli çıkışlı dönemlerim oldu ve genelde 115-120 arasında seyrettim ama bu sene hareketsizlikten ve fazla evde kalmaktan 140 kiloya ulaştım. Şu an mezunum, bir yandan ders çalışmaya devam ediyorum fakat yine de fazlaca boş zamanım oluyor ve arkadaş aracılığıyla haftada 4 gün olmak üzere kick box'a gitmeye karar verdim. Şu an kick box iyi gidiyor 2-3 haftadır devam ediyorum fakat bir yandan da beslenme düzenimi de değiştirmem gerekiyor haliyle. Amacım 9-10 aylık bir sürede yaklaşık 40-50 kilo arası verip 90-100'lü kilolara düşmek fakat internette baktığım zaman 40 kilodan fazla verince deride sarkma oluştuğunu gördüm. Bu yüzden bir yandan bunu da düşünmeye başladım. Sizce bunu dert etmeyip kendi kendime tecrübe ederek hem spor hem de diyete devam mı etmeliyim yoksa bir diyetisyene danışıp fikir alarak onunla mı ilerleyeyim? (3 yıl önce gittiğim diyetisyenim iyiydi, tekrardan onunla da görüşebilirim.)

yahyabatu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
351
İsim
yahya batu bakaray
Herkese iyi günler. 18 yaşındayım, 1.93 boyunda ve 140 kiloyum. Bundan 3 sene önce diyetisyenle birlikte 128 kilodan 103 kiloya kadar düşmüştüm. Fakat araya pandemi girdikten sonra fazlaca kilo aldım. Pandemi bittikten sonra ara ara inişli çıkışlı dönemlerim oldu ve genelde 115-120 arasında seyrettim ama bu sene hareketsizlikten ve fazla evde kalmaktan 140 kiloya ulaştım. Şu an mezunum, bir yandan ders çalışmaya devam ediyorum fakat yine de fazlaca boş zamanım oluyor ve arkadaş aracılığıyla haftada 4 gün olmak üzere kick box'a gitmeye karar verdim. Şu an kick box iyi gidiyor 2-3 haftadır devam ediyorum fakat bir yandan da beslenme düzenimi de değiştirmem gerekiyor haliyle. Amacım 9-10 aylık bir sürede yaklaşık 40-50 kilo arası verip 90-100'lü kilolara düşmek fakat internette baktığım zaman 40 kilodan fazla verince deride sarkma oluştuğunu gördüm. Bu yüzden bir yandan bunu da düşünmeye başladım. Sizce bunu dert etmeyip kendi kendime tecrübe ederek hem spor hem de diyete devam mı etmeliyim yoksa bir diyetisyene danışıp fikir alarak onunla mı ilerleyeyim? (3 yıl önce gittiğim diyetisyenim iyiydi, tekrardan onunla da görüşebilirim.)
sadece deri sarkmasına cevap verecegim ben 141 den 77 lere kadar indim kısa bir zaman icinde pek saglıklı yollarla yapmadım ama sarkma olmadı fakat derim baya esnek oldu sporla toparlayınca suan sorunum yok 22 yasındayım düzgün verdiğin sürece sıkıntı olmaz

Atahan34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Atahan Kutlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sadece deri sarkmasına cevap verecegim ben 141 den 77 lere kadar indim kısa bir zaman icinde pek saglıklı yollarla yapmadım ama sarkma olmadı fakat derim baya esnek oldu sporla toparlayınca suan sorunum yok 22 yasındayım düzgün verdiğin sürece sıkıntı olmaz
Hocam ne kadar bir sürede verdiniz ve hangi sporla uğraşıyordunuz?

Formander

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
199
İsim
Formander
Hocam bende kiloluydum 98 kiloydum 79 a düştüm diyetisyenle birlikte verdim bende biraz sarkma oldu hafiften diyetisyenede söylemiştik zaten yumuşama olur dedi ama sporla rahat bir şekilde toplarsın dedi sporsuz verdim ben sporsuz sarkma gitmez sanırım

JSezar

80+ Silver
boyuna göre 100 kilo ideal.100-110 civarı olman daha sağlıklı olur.sağlıksız kilo vermeni tavsiye etmem.imkanın varsa diyetisyenle görüş.en sağlıklı programı senin için hazırlar.

şahin doğan

80+ Platinum
Çok sağlıklı, uzun sürede ve spor ile kilo verirsen çok çok azda olsa bir miktar sarkma mutlaka olacak. Sporsuz, sağlıksız hızlı bir şekilde kilo vermek istersen 25 kilodan sonra sarkmalar başlar. Vücuda göre de değişiyor ama genel olarak 25 kilodan sonra sarkmalar başlıyor.

yahyabatu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
351
İsim
yahya batu bakaray
6 ay icinde verdim ama gercekten işkence cektirdim kendime yapmaya değmez spor olarak ağırlıklı seyler yapmaya kendimi zorlamaya yonelik seyler yaptım
Mesaj otomatik birleştirildi:

sunu soylim her yerim yırtık icinde bütün vücudum boydan boya benim hosuma gidiyor catlaklar verdiğim emeği hatırlatılıyor ama pek iç acıcı gözükmüyor acıkcası

Montofteam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
583
İsim
Eren
Kısa sürede vereyim dersen 20kg kilo versen bile sarkabilir. Önemli olan bu süreyi tam vücuduna göre ayarlamak. Bu da kendi başına yapması zor iş o yüzden bi diyetisnle beraber yap bu işi. Bir de şöyle bişe var herkesin vücudu farklı tepki gösterir ama gençsin büyük ihtimal sorun olmadan kilo verirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,027
Üyeler
141,078
Son üye
halil50
Top Bottom