Neler Yeni

4000 - 5000 TL Aralığında Sistem Tavsiyesi

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Emre Pala
Bütçe
5000
Herkese merhabalar,
Bilgisayarım epey eskidiği için sizlerden sistem önerisi rica ediyorum. Bütçem maksimum 5000 TL. AAA olarak nitelendirilen oyunları oynadığım söylenemez, genelde indie oyun oynuyorum. Onun dışında Photoshop, video edit programları kullandığım zamanlar sıkça oluyor. Donanımlar konusunda iyi bir bilgim olduğunu da söyleyemem.
Şu an eski sistemimde GTX 750TI bulunuyor, hâlen daha işimi görür mü sizce? Ekran kartı fiyatları uzun zamandır epey korkutucu durumda, o yüzden hazır büyük oyunlar oynamıyorken ve piyasa böyleyken ekran kartına henüz yatırım yapmayı planlamıyorum.
Şu anki sistemim şöyle:
INTEL Intel® Pentium® Processor G3258
MSI H81M-P33 DDR3
KINGSTON KNG HYPERX SAVAGE 8GB 1600

İlginiz için teşekkür ederim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Emre Pala
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Her parçayı tek tek alıp montajını yapabilir misiniz?
En fazla RAM ve HDD montajladım maalesef, diğer önemli parçaları montajlamadım daha önce. Hazır sistemlerden daha iyi olacaksa denemeli miyim?
Dün GameGaraj da 5500 TL ye İ3 10100F+ GTX1650 vardı keşke dün acsaydın onu önerirdim şu an en fazla 1050 Ti tarzı bir sistem alabilirsin
Bahtsızlık olmuş benim için. Çok aciliyetim olduğu söylenemez aslında. Sizce beklemeli miyim? 1050TI ve 1650 arasında büyük bir fark var mıdır?

BaşaramadıkAbi

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

rookie27

80+ Gold
En fazla RAM ve HDD montajladım maalesef, diğer önemli parçaları montajlamadım daha önce. Hazır sistemlerden daha iyi olacaksa denemeli miyim?

Bahtsızlık olmuş benim için. Çok aciliyetim olduğu söylenemez aslında. Sizce beklemeli miyim? 1050TI ve 1650 arasında büyük bir fark var mıdır?
Ortalama 10/15 FPS fark var hocam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Emre Pala
Bu toplama bilgisayarı alıp yanına bu ramleri alırsanız çok iyi olur. (Elinizdeki 750ti yi kullanın)
Ramler: https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-...dr4-cl16-bl2k8g32c16u4b-fiyati,652798131.html
Öneriniz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederim, güzel gözüküyor. İki sorum daha olacak size. İleriye yönelik olarak ekran 750TI'yi değiştirirsem bu önerdiğiniz sisteme en uyumlu ekran kartı hangisi olur sizce? Bir de İnceHesap'ta Montaj seçeneği var, ekran kartı ve RAMler dışındakileri onlar montajlıyorsa işimi kolaylaştırır gibi. Bu seçeneği tavsiye der misiniz yoksa kendim mi montajlasam daha mı mâkul olur?

Ortalama 10/15 FPS fark var hocam.
Uzun bir süre büyük oyunlar oynamayı planlamıyorum hocam ama ileride uygun fiyatlı bir ekran kartı bulabilirsem alacağım sisteme dâhil edebilirim.

rookie27

80+ Gold
Öneriniz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederim, güzel gözüküyor. İki sorum daha olacak size. İleriye yönelik olarak ekran 750TI'yi değiştirirsem bu önerdiğiniz sisteme en uyumlu ekran kartı hangisi olur sizce? Bir de İnceHesap'ta Montaj seçeneği var, ekran kartı ve RAMler dışındakileri onlar montajlıyorsa işimi kolaylaştırır gibi. Bu seçeneği tavsiye der misiniz yoksa kendim mi montajlasam daha mı mâkul olur?

Uzun bir süre büyük oyunlar oynamayı planlamıyorum hocam ama ileride uygun fiyatlı bir ekran kartı bulabilirsem alacağım sisteme dâhil edebilirim.
GameGaraj sanırım güncelleme yapacak hocam 1050Ti sistemin bile fiyatı çok ciddi artmış hocamın önerdiği gibi bir süre 750 ti ile devam edip sonra bütçenize göre ekran kartı almanız daha iyi olur

BaşaramadıkAbi

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

Montaj ücretsiz diyor zaten seçin o zaman onlar montajlasın. Ekran kartı olarak en fazla rtx3060 takabilirsiniz. Ha isterseniz gidin 3090 takın ama çok fazla darboğaz olur o yüzden en fazla rtx3060 öneririm.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
938,256
Üyeler
147,513
Son üye
danzakuduro58
Top Bottom