Neler Yeni

4060 8GB ile 500W Psu çalışır mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Oğuz can şahin
500w yeterli ama sertifikalı 80 plus olması senin için iyi olur dandik psu da ne olacağı belli olmaz

noby

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet Civan Baki
500w yeterli ama sertifikalı 80 plus olması senin için iyi olur dandik psu da ne olacağı belli olmaz
Hocam 80 plus sertifikası sadece psunun verimliliğinin göstergesi değil mi? Bunun voltaj korumasıyla felan ilgisi var mı? Benim evimde elektirik gidiyor 2 3 güne bir ve 2 yıldır bir sorun yaşamadım

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,458
İsim
Hacı
Yeterli olur.

noby

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet Civan Baki
Selamlar tekrardan.

Aşağıda bulunan psuyu satın almayı düşünüyorum. PSU 750W ilerideki sistemimi düşünmek için biraz yüksek olmasını tercih ettim. Bu marka iyi midir?

Aşağıdaki psunun UVP/OVP/ OPP/SCP/OCP/OTP korumaları mevcut

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Oğuz can şahin
Selamlar tekrardan.

Aşağıda bulunan psuyu satın almayı düşünüyorum. PSU 750W ilerideki sistemimi düşünmek için biraz yüksek olmasını tercih ettim. Bu marka iyi midir?

Aşağıdaki psunun UVP/OVP/ OPP/SCP/OCP/OTP korumaları mevcut

Bu marka hakkında bı bilgim yok ama bütçe varsa fsp veya MSI önerebilirim

noby

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet Civan Baki

listenr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Anıl Dinler
  • Only 110W power consumption on average while gaming, 4060 110w güç harcıyormuş, senin cpu 65 watt desen diğer ıvır zıvırlar ile 250w anca çekersin. Ulaşabilseydim psunun data sheetinden verim eğrisine bakacaktım. Muhtemelen %50 verimde 80+dır psun. tabii ki kontrol etmekte fayda var.
Kısaca eli yüzü düzgün 500 watt psun varsa(12v'dan akım çoğunu veriyorsa) kağıt üstünde çalışır gözüküyor.
Malzeme kalitesini bilmediğimizden elin bollaşınca psu'nu bilinen bir marka ile update etmeni öneririm.

noby

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet Civan Baki
  • Only 110W power consumption on average while gaming, 4060 110w güç harcıyormuş, senin cpu 65 watt desen diğer ıvır zıvırlar ile 250w anca çekersin. Ulaşabilseydim psunun data sheetinden verim eğrisine bakacaktım. Muhtemelen %50 verimde 80+dır psun. tabii ki kontrol etmekte fayda var.
Kısaca eli yüzü düzgün 500 watt psun varsa(12v'dan akım çoğunu veriyorsa) kağıt üstünde çalışır gözüküyor.
Malzeme kalitesini bilmediğimizden elin bollaşınca psu'nu bilinen bir marka ile update etmeni öneririm.
Teşekkürler. Zaten ileride işlemci de değişeceğim için yarın aşağıdaki psuyu satın alacağım.

noby

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet Civan Baki
Şimdi şöyle elbette 4060 için sisteminin düşük olduğunu biliyorsundur bilmiyorsanda bilmiş ol 11k ile 2. Elden ekran kartı işlemci ve anakart alman senin için daha iyi olmazmı ? İleride değiştiririm diyorsun ama oluşacak büyük ölçüde darboğaz yuzunden değiştireceğin zaman kadar dayanabilecek misin ? Sana önerim 2. Elden işlemci anakart ve ekran kartı değişimi yapman ama istemiyorsan sadece ekran kartı alacaksan 500w rahat calistirir

PSU berbat bir anda patlamaya hazır
Bugün ekran kartını takıp oyunlarda test ettim ve hiçbir şekilde drop yaşamadım. Oyunlarda düşük ayarlarda 30 40fps alan sistemim 4060 ile birlikte ultra ayarlarda 180 200fps vermeye başladı.

2. el bir ekran kartına nasıl güvenebilirim. Bulunduğum şehirde ekran kartı veya işlemci satan kimse yok. Bilgisayar bileşenlerinde 2 el sistem almak bence çok kötü bir fikir olur.

Darboğaz konusunda da neden herkes yüksek darboğaz olacak diyor onu da hiç anlamıyorum. Lütfen bilmeden yorum yapmayın. Bu yüzden kafam çok karıştı. Sistemi 3 4 saatir test ediyorum sistemde hiçbir şekilde bir drop yaşamadım. (Bütün oyunları ultra ayarlarda test ettim)

Psu konusunda da High Power 700W 80+ Gold bir psuya geçiş yaptım.

Top Bottom