Neler Yeni

4060 ekran kartlı fiyat performans oyuncu bilgisayarı önerisi

batus35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
batu unur
Yanlış bilgilendirmeden dolayı rapor ediyorum. 4060ti 16gb dünyadaki en gereksiz harcamalardan biri. VRAM her şey değil
Rx580 8GB ile RTX 4060 8gb'ı kıyaslayamazsın bile.
4060ti 8gb ile 4060ti 16gb arasında performans farkı mikroskobik denilebilir. Fazladan verilen paraya asla değmez.
Ryzen 5 5500 rtx 4060 için yeterli ayrıca darboğaz olmaz. Olduğunu VARSAYSAK bile ondan olacak darboğaz sıfıra yakın olur konuşmaya değmez
8gb kötü değil günümüzde yeterli ama yakın zamanda yetersiz kalmaya başlayacak.
Rtx 4060 hazır sistemle alınır ama ayrı olarak alınmamalı o kısıma katılıyorum
Sen bi last of us part 2 oyna 8gb vramin artık eskide kaldığını anlarsın 8gb vramli kartlar bitti artık 16gb olması gerekir

LoserIl

80+ Silver
Hocam oyunlara göre değişiklik gösterilebilir arkadaşın 4060 yanına 5500 alması i3 10 nesil almak gibi bir şey kesinlikle cuma günlerini bekleyip incehesapta indirim kovalamalısınız hocam malesef 5600x stokları baya kötü durumda sistem üreticileri koymuyor fakat bi şekilde bulunabilir en kötü DDR 5 yaparsınız
Mesaj otomatik birleştirildi:

Geçenlerde 4060+DDR 5 sistemleri 24-25 k civarında satılıyordu gene böyle bi indirim olabilir belki D.A güzel bi sistem çıkartabilir
Evet indirim beklemek en mantıklısı acelen yoksa ilk indirimde yapıştırırsın

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Egemen
Forumu ve piyasayı biraz takip edersen neredeyse 1-2 haftada bir 20 bin liraya RTX 4060+I5 12400f sistem geliyor ufak tefek özelleştirmelerle alınır bence bekle. Ama beklemeye vaktin yoksa senin attığın tebilon linkindeki de fena değil kasayı değiştirmeye gerek yok belki rami 32gb yaparsan daha iyi olabilir veya depolama artırabilirsin

:) insanlar darboğaz meselesini çok yanlış anlıyor o kadar fazla kere anlattım ki darboğaz meselesini klavye otomatik mesajları çıkarıyor sıkıldım dayanamıyorum uzun uzun yazıyorum
Hocam öyle ekstra grafikli oyun oynamayacağım zaten. Teşekkür ederim

LoserIl

80+ Silver
Sen bi last of us part 2 oyna 8gb vramin artık eskide kaldığını anlarsın 8gb vramli kartlar bitti artık 16gb olması gerekir
4060ti'ın 16 gb'si başka kartın 8gb'si bile etmiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Ahmet Tuğra Çakır
Güzel hocamda 30 bin tl oluyor rami yükseltince 16 gb ram az olmaz mı bu sisteme.
Hocam yavaş yavaş upgrade yaparsınız böylede her şeyi güzelce oynarsınız elinize nakit geçtikçe yavaş yavaş ssd ram yükseltirsiniz

Hocam yavaş yavaş upgrade yaparsınız böylede her şeyi güzelce oynarsınız elinize nakit geçtikçe yavaş yavaş ssd ram yükseltirsiniz
+ Olarak hocam amd yada Intel olarak seçmeniz lazım eğer FPS oyunları oyniyacaksanız AMD almanız lazım çekirdek farkından dolayı FPS oyunlarında Intel muadiline göre 200-250 FPS lık deli bir fark oluyor ama ona nazaran da baya ısınıyor stok fanla beraber last of us yada gow 90-95 derecelere rahat çıkacaktır lakin FPS çok oynamıyorum ben hikaye adamıyım derseniz fps farkı aynı ve sıcaklıklar minimum 65 maks oranda(Intel)

Arkadaşlar söylemeden evet PSU baya bi düşük kalmış ama dediğim gibi ya indirim bekliceksin yada bu sistemi alıp yavaş yavaş birkaç eksiğini gidereceksin 550w yine ultra ayarlar oynamazsan besler gibime geliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Egemen

+ Olarak hocam amd yada Intel olarak seçmeniz lazım eğer FPS oyunları oyniyacaksanız AMD almanız lazım çekirdek farkından dolayı FPS oyunlarında Intel muadiline göre 200-250 FPS lık deli bir fark oluyor ama ona nazaran da baya ısınıyor stok fanla beraber last of us yada gow 90-95 derecelere rahat çıkacaktır lakin FPS çok oynamıyorum ben hikaye adamıyım derseniz fps farkı aynı ve sıcaklıklar minimum 65 maks oranda(Intel)

Arkadaşlar söylemeden evet PSU baya bi düşük kalmış ama dediğim gibi ya indirim bekliceksin yada bu sistemi alıp yavaş yavaş birkaç eksiğini gidereceksin 550w yine ultra ayarlar oynamazsan besler gibime geliyor
Hocam hikayeli oyunlar oynayacağım baya ama öyle ekran kartını zorlayacak kadarda iyi grafiklere sahip oyunları değil hem hikayeli hemde fps oyunları oynayacağım. Ayrıca amd ekran kartı aldığımda bana çok sorun çıkarmıştı sistemi iade ettim daha da amd ekran kartına bulaşmak istemiyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Ahmet Tuğra Çakır
Hocam hikayeli oyunlar oynayacağım baya ama öyle ekran kartını zorlayacak kadarda iyi grafiklere sahip oyunları değil hem hikayeli hemde fps oyunları oynayacağım. Ayrıca amd ekran kartı aldığımda bana çok sorun çıkarmıştı sistemi iade ettim daha da amd ekran kartına bulaşmak istemiyorum.
İşlemci olarak bahsettim hocam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Ahmet Tuğra Çakır
İşlemci olarak bahsettim hocam.
5600x alacaksanız yanına kule tipi şart

Ha özür dilerim hocam benim salaklığım. İşlemci olarak intel düşünebilirim evet doğru ancak ekran kartını değiştirmem yazdığım gibi.
O sizin tercihiniz olsun hocam YouTube üzerinden testlerine bakın kafanıza uyuşanı alırsınız daha güzelleri sizin olsun..

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Egemen
Evet hocam biliyorum bu stok fanla çok oyun oynamam zaten.

O sizin tercihiniz olsun hocam YouTube üzerinden testlerine bakın kafanıza uyuşanı alırsınız daha güzelleri sizin olsun..
Çok teşekkür ederim hocam iyi bakın kendinize.

Top Bottom