Neler Yeni

4060ti ekran kartım PUBG'de kullanımı %40 ı geçmiyor ve fps drop yapıyor

miyts3361

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mehmet
pubgfps.png

Sistemim:
i5 10400f 2.9 ghz
MSI GeForce RTX 4060 Ti VENTUS 2X BLACK OC 8GB 128Bit DLSS 3 Ekran Kartı
b460m-k anakart
2x8gb 3200mhz corsair ram ( ana kart desteklemediği için 2666mhz de çalışmakta)

sistemim bu şekilde, PUBG de grafik olarak zorlanmayacak açık kısımlarda fps im 150-200 arasında iken şehire bakarken ve büyük manzara şeklinde olan yerlerde fps drop yiyorum. fps 60-100 arasına düşüyor. çok ciddi şekilde kasmayı hissettiriyor. tüm bunlara rağmen ekran kartı kullanımı her daim %25-40 arasında kalıyor yükseğe çıkmıyor, işlemci kullanımları da fotoğrafta görüldüğü gibi %50-75 arasında seyrediyor. gözle görünen bir darboğaz olmamasına rağmen bu şekilde bir sorun yaşıyorum , yardımcı olabilirseniz sevinirim.

S Y A Z

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Salih Bayram
Alıntıyı görüntüle Sistemim: i5 10400f 2.9 ghz MSI GeForce RTX 4060 Ti VENTUS 2X BLACK OC 8GB 128Bit DLSS 3 Ekran Kartı b460m-k anakart 2x8gb 3200mhz corsair ram ( ana kart desteklemediği için 2666mhz de çalışmakta) sistemim bu şekilde, PUBG de grafik olarak zorlanmayacak açık kısımlarda fps im 150-200 arasında iken şehire bakarken ve büyük manzara şeklinde olan yerlerde fps drop yiyorum. fps 60-100 arasına düşüyor. çok ciddi şekilde kasmayı hissettiriyor. tüm bunlara rağmen ekran kartı kullanımı her daim %25-40 arasında kalıyor yükseğe çıkmıyor, işlemci kullanımları da fotoğrafta görüldüğü gibi %50-75 arasında seyrediyor. gözle görünen bir darboğaz olmamasına rağmen bu şekilde bir sorun yaşıyorum , yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Hocam ben de yakın zamanda bir laptop aldım rtx4060+amd ryzen 5-7640hs fakat sizin gibi ekran kartım kullanımı az ve fps sürekli 110 larda takılıyor acaba bu sistemden dolayımı diyorum ama evimde ki gtx1650 super ekran kartımla bile daha iyi performans alıyorum.Sizin gibi müzdaripim bu durumdan acaba siz çözüme kavuştunuz mu? Ya da bir öneriniz var mı? Bir türlü güzel fps alamıyorum tahminimce 200 fpsleri rahat alması lazım ama yok.İyi günler

miyts3361

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mehmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
benim de önceki ekran kartım gtx 1660ti di bu ekran kartını yeni 0 aldım, o ekran kartı ile bu ekran kartı arasındaki tek performans farkım oyunda cok grafik ve uzak görüş gerektirmeyen kısımlarda oldu , aksiyon içeriisnde fps im çok düşüyor ne yazık ki çaresini bulabilmiş degilim, düşüncem sistemin geri kalanını güncellemek , başka aklıma çare gelmiyor , twitch üzerinden yayın yapan yayıncıların sistemlerine baktıgımda özellikle ram mhz si ve işlemciye çok daha önem vermişler PUBG oynayan yayıncılar, benim ise sistemimin o kısmı düşük kalıyor masa üstü olmasına rağmen cok fps drop yaşatıyor, ram ve işlemciyi yükseltmeyi düşünüyorum

Top Bottom