Neler Yeni

4070 ti Yakışan Bir Sistem (revize)

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Sefa Ünver
Bütçe
75000
Dostlar Merhaba,

Yakın zamanda içerisinde RTX 4070Ti Bulunan bir sistem toplamayı düşünüyorum sistem kullanım amacı daha çok oyun perfonması için 1440p çözünürlük içinde uyumlu olacak bu sistemde hangi bileşenleri kullanmalıyım ?

Aşağıda belirttiğim sistem aklımda olan sistem değerlendirmelerinizi ve eklemelerinizi paylaşırsanız sevinirim :)
Bütçe 75.000TL

Ekler

• IMG_2075.jpeg
    IMG_2075.jpeg
    336.6 KB · Hit: 44
  • IMG_2076.jpeg
    IMG_2076.jpeg
    357.5 KB · Hit: 43
  • IMG_2077.jpeg
    IMG_2077.jpeg
    352.5 KB · Hit: 36
  • IMG_2078.jpeg
    IMG_2078.jpeg
    248.5 KB · Hit: 45
Son düzenleme:

Aestro

80+
Mümkün niye mümkün olmasın? Tam 65K ise diğer parçalar biraz kısılır ama 70K civarına çok iyi 4080 sistem çıkar.
Dostum parça kısamazsın görüyoruz sonra dengesiz sistemleri ya adam gibi her parçaya eşit para dağıtılacak yada her parçanın dengi seçilecek sistem böyle toplanır senin dediğini bende biliyorum güzel kardeşim senin dediğin ekran kartına abanalım birisi çok düşük olsun öylr olmaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Sefa Ünver
Bu bütçenin üzerine ne kadar koyabilirsiniz hocam eğer işlemci veya 4070tiden kısmak istemiyorsanız üzerine 14bin koymanız gerekir adam gibi anakart 10k sıvı soğutma deep cool veyada lianli gider
75k olarak düşününce daha sağlam birşeyler çıkıyor sanırım

Aestro

80+
Hocam bütçe en fazla 75k olabilir buna göre sağlam bir soğutma ve anakart ekleye bilirim sanırım

76 bine geliyor benim tavsiyem anakartı x670e carbom yapıp bu sogutmayı eklemekti ama rakamlar 16bini görüyordu şuan 11kya geliyor bu iki parça 76 veya 77 olması lazım 4080 toplayabilirsin üstteki arkadaşın dediği gibi ama inan bana dengesiz bir sistem kurmak istemezsin seninde benimle aynı düşündüğünü düşünüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Sefa Ünver
Dostum parça kısamazsın görüyoruz sonra dengesiz sistemleri ya adam gibi her parçaya eşit para dağıtılacak yada her parçanın dengi seçilecek sistem böyle toplanır senin dediğini bende biliyorum güzel kardeşim senin dediğin ekran kartına abanalım birisi çok düşük olsun öylr olmaz
Bende eşit olaması taraftarıyım ancak bu sistem gerçekten boş bir sistem oldu bunu daha dengeli hale getirmeliyiz

Aestro

80+
Bu sayede sistem daha dengeli olacak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende eşit olaması taraftarıyım ancak bu sistem gerçekten boş bir sistem oldu bunu daha dengeli hale getirmeliyiz
Üstte attığım parçaları gönül rahatlığıyla siparişini edebilirsin not olarak sistem gen m2 5 desteğide var ileride gen 5 ssd almak istersen işine çok yarayacak

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Hocam bütçe enson 75.000TL çıka bilir buna göre revize edeceğim

Bu sistemi çok kısarak düşündüm bütçeyi 75k olarak revize edelim ozaman birşeyler çıkar sanırım

Kasayı sana bırakıyorum. 7500F oyun için fazlasıyla yeteceği için onu koydum ama sanırım biraz bütçe artıyor 7700 falan da yapabilirsin onu.

Aestro

80+
Tavsiyelerin için teşekkür ederim bunları ekleyerek tekrar değerlendireceğim işlemci olarak 7700X olacak ekran kartı 4070ti daha performasli diye biliyorum
İşlemci ve ekran kartı uyumunda herhangi bir problem yok onlar dengeli anakartın ve soğutman zayıftı bunları ekledik değerlendirmeni yapabilirsin gerisini senin bileceğin iş ama sana şunu yine tekrar edeceğim üstteki veya onun gibi tavsiyeler veren forumda yüzlerce kişi var bilgisayar toplama konusunda bilgilerimi yok veyada gözdenmi birşeyleri kaçırıyorlar bilmiyorum ama o sisteme gidipte 4080 takacaksan o sisteme anakart olarak rog veya carbon almak şart

Kasayı sana bırakıyorum. 7500F oyun için fazlasıyla yeteceği için onu koydum ama sanırım biraz bütçe artıyor 7700 falan da yapabilirsin onu.
İşlemci zayıf anakart hala matx kullanıyorsun güç kaynağıda 4080e yetersiz dengesiz bir sistem dostum

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Oyun sistemi için anakart o kadar da önemli bir bileşen değil. Onu Render sistemi toplayanlar düşünsün. Ama en ucuzu da olmasın tabi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Sefa Ünver
İşlemci ve ekran kartı uyumunda herhangi bir problem yok onlar dengeli anakartın ve soğutman zayıftı bunları ekledik değerlendirmeni yapabilirsin gerisini senin bileceğin iş ama sana şunu yine tekrar edeceğim üstteki veya onun gibi tavsiyeler veren forumda yüzlerce kişi var bilgisayar toplama konusunda bilgilerimi yok veyada gözdenmi birşeyleri kaçırıyorlar bilmiyorum ama o sisteme gidipte 4080 takacaksan o sisteme anakart olarak rog veya carbon almak şart
Bence 4080 uyumu için harcanacak mesai çok herkesin fikirlerine saygılıyım toplanan sistemler ekonomik bir kesinti yüzünden bu halde gönlümce yıllardır R5 3600 + RTX 2060 kullanmış birisi olarak mecbur kalmak gerçekten zor

Aestro

80+
Oyun sistemi için anakart o kadar da önemli bir bileşen değil. Onu Render sistemi toplayanlar düşünsün. Ama en ucuzu da olmasın tabi
Bilgisayarı yöneten parça anakarttır hocam oyun içinde gereklidir ayrıca topladığın sistemden kısarak 4080li bir sistem topladın ama işlemci giriş seviyesi kaldiginin farkindamisin 7000 serisi için diyorum güç kaynağı geleceğe yönelik değil 4080ede yeterli değil kol kadar kart anakartın en az atx olması gerekiyor ssd soğutucu ve ram seçimin başarılı ama diğer seçimlerde gerçekten yanlışm

KomtanKrang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Yücel
Discord
KomtanKrang#1018
Anakart en düşük b650 ds3h yapın soğutucu da deepcool modeller olursa daha iyi olur tek tek toplasanız daha jyi olur

Aestro

80+
Bence 4080 uyumu için harcanacak mesai çok herkesin fikirlerine saygılıyım toplanan sistemler ekonomik bir kesinti yüzünden bu halde gönlümce yıllardır R5 3600 + RTX 2060 kullanmış birisi olarak mecbur kalmak gerçekten zor
Dengesiz bir sistemmi almak yoksa parçaların birbiriyle en verimli çalıştığı sistemmi almak seçim senin hocam ben sana önerilerimi ve bilgilerimi sundum seçim kolay değil biliyorum 4080 daha cazip geliyor ama dengesiz bir sistem kurmamalısın

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
906,879
Üyeler
140,711
Son üye
Eko_Ekoo
Top Bottom