Neler Yeni

Çözüldü✓ 4070Ti sistemim Darboğaz yapar mı?

Ghostx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Mustafa
Merhaba arkadaşlar geçtiğimiz ay bazı özelleştirmeler yaparak gaminggenden enzo4070Ti sistemini aldım, işlemcim 7500F ekran kartım ise Asus tuf 4070Ti sizce herhangi bir darboğaz olur mu? Bu darboğaz sitelerinde yüzdelik dilim çok fazla çıkıyor ancak ben şimdiye kadar bir sorun yaşamadım.

Not: ileri zamanlarda işlemci değişikliği yapmayı düşünüyorum.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,862
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Bazı oyunlarda minimal seviyelerde darboğaz gözlenebilir ancak bu mühim değil. İşlemciyi zaten ilerleyen zamanlarda yükseltecekmişsiniz. Bu şekilde kullanım sağlayabilirsiniz.
Ayrıca 1440p çözünürlükte hiçbir şekilde darboğaz yaşanmaz.

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,354
İsim
Yusuf
Merhaba arkadaşlar geçtiğimiz ay bazı özelleştirmeler yaparak gaminggenden enzo4070Ti sistemini aldım, işlemcim 7500F ekran kartım ise Asus tuf 4070Ti sizce herhangi bir darboğaz olur mu? Bu darboğaz sitelerinde yüzdelik dilim çok fazla çıkıyor ancak ben şimdiye kadar bir sorun yaşamadım.

Not: ileri zamanlarda işlemci değişikliği yapmayı düşünüyorum.
7500f kullanıyorum kuletipi soğutucu ile 5.35ghz overclocklayabildim ve darboğazın d'sini yaşamadım. amd yapmış yine f/p işlemcinin kralını.

HolyFire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Murat Anıl Boyuer
Bazı oyunlarda minimal seviyelerde darboğaz gözlenebilir ancak bu mühim değil. İşlemciyi zaten ilerleyen zamanlarda yükseltecekmişsiniz. Bu şekilde kullanım sağlayabilirsiniz.
Ayrıca 1440p çözünürlükte hiçbir şekilde darboğaz yaşanmaz.
aynen bende aldığın gibi bir sistem almak istiyodum baya araştırdım herkes 2k monitör oldu mu sorun yapmaz diyordu

Ghostx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Mustafa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Monitör olarak 2K kullanıyorum bu arada onu söylemeyi unutmuşum
msi g274qpf QD 165hz

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,862
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113