Neler Yeni

Çözüldü✓ 4080 Super + 7800x3d sisteme anakart ve kasa önerisi

quistin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
Fırat divitci
1000 tane şey saymadın. Zaten iki tanesi vrm ile ilgili.
B550 de kullandım b650 de kullanıyorum şu an. B650 özelinde değil ama hayatımda ilk defa msi bir anakarta rezil diyen birini gördüm. Daha neler göreceğiz bakalım:)
Bundan sonra gaming plus alacak arkadaşlarıma söyleyeyim tomahawk alsınlar farkını da sen verirsin sevaba girersin yoksa gaming plus la Allah korusun, ses kartı milattan önceymiş ses kasamazlar
Dostum bir kartı senin beğenmiş olman onu iyi bir şey yapmıyor, ben teknik özellikleriyle kötü yönlerini söyledim. MSI markaya kötü diyen birini gördüm demenden zaten aşağı yukarı düşünce tarzını anlıyorum. Senin için modelden ziyade marka daha önemli sanırım. Rog strix ekran kartı yerine MSI ventus ekran kartını daha iyi görecek birine benziyorsun.

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
711
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Dostum bir kartı senin beğenmiş olman onu iyi bir şey yapmıyor, ben teknik özellikleriyle kötü yönlerini söyledim. MSI markaya kötü diyen birini gördüm demenden zaten aşağı yukarı düşünce tarzını anlıyorum. Senin için modelden ziyade marka daha önemli sanırım. Rog strix ekran kartı yerine MSI ventus ekran kartını daha iyi görecek birine benziyorsun.
1-Herkesin bütçesi senin düşündüğün gibi olmayabilir. 1.500 TL bir ailenin mutfak masrafı.
2-Benim beğenmem önemli değil, B650 yonga setinde en çok satılan ve de sevilen kartlardan birisidir Gaming Plus Wifi.Tomahawk çok da aman aman fazla bir özelliği olmamasına rağmen evet Gamin Plus tan üstündür.
3- Birisine bir şey tavsiye ederken, "Onu alma REZİL" demek yerine bunu al, şu şu nedenlerden dolayı diye açıklarsan hem daha kibar hem daha açıklayıcı olur.
4-MSI B650 bir anakarta REZİL deyip yine B650 bir MSI anakartı yüceltmen gereksiz. X670 öner daha mantıklı olur
5- Söylediklerinde misal olarak %100 haklı bile olsan, aynı markanın bir ürününü REZİL diye alçaltan bir seviye, CEO olsa da çok kaale almam.
6-MSI B650 Gamin Plus ı ben üretmedim, marka fan boyu değilim, zira REZİL dediğin anakart da MSI, süper dediğin kartta MSI ve ikisi de aynı yonga da.
7- Hayırlı Cumalar :D

quistin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
Fırat divitci
1-Herkesin bütçesi senin düşündüğün gibi olmayabilir. 1.500 TL bir ailenin mutfak masrafı.
2-Benim beğenmem önemli değil, B650 yonga setinde en çok satılan ve de sevilen kartlardan birisidir Gaming Plus Wifi.Tomahawk çok da aman aman fazla bir özelliği olmamasına rağmen evet Gamin Plus tan üstündür.
3- Birisine bir şey tavsiye ederken, "Onu alma REZİL" demek yerine bunu al, şu şu nedenlerden dolayı diye açıklarsan hem daha kibar hem daha açıklayıcı olur.
4-MSI B650 bir anakarta REZİL deyip yine B650 bir MSI anakartı yüceltmen gereksiz. X670 öner daha mantıklı olur
5- Söylediklerinde misal olarak %100 haklı bile olsan, aynı markanın bir ürününü REZİL diye alçaltan bir seviye, CEO olsa da çok kaale almam.
6-MSI B650 Gamin Plus ı ben üretmedim, marka fan boyu değilim, zira REZİL dediğin anakart da MSI, süper dediğin kartta MSI ve ikisi de aynı yonga da.
7- Hayırlı Cumalar :D
Dostum rezil dememin sebebi tomahawkın ondan daha iyi olması değil. Bak şu 3.900tl'lik anakart işlemciye kendi vrm'ini ayırıyor. Gaming plus alacağıma bunu alır en azından o paramı cebime koyarım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Melih
Hocalarım anakart olarak asrock b650 msi nin çok gerisinde midir? Yoksa eşit denebilir mi

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,453
İsim
Hacı
Alıntıyı görüntüle

Bunlar 10 numara.

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
220
İsim
Kağan UĞURLU

Tejaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Teja
Deepcool Morpheus al ekranlı mekranlı bir de msi b650 gaming plus wifi kalan paraylada ekipman filan deişterebilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Melih
Alıntıyı görüntüle

Hocam Le720 ile Ls720 farkı nedir tam olarak?

Göktürk ArdaHan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
374
İsim
Arda doğan
Dostlar,
GPU: Galax RTX 4080 Super.
CPU: Ryzen 7 7800x3D.
RAM: Lexar ares 2x16 GB 6400MHz CL32.
SSD: Kc3000.
Anakart?
Kasa : Asus Tuf Gaming GT 502 veya Corsair iCUE 4000D
PSU:? 6-7bin tl ayırabilirim
Sıvı soğutucu : Arctic Liquid Freezer 3 veya Deepcool Le720

Monitör: Monster Aryond V2 32inch QHD.

Sistem bu şekilde anakart ve kasa eksik kaldı ikisi için toplam 15-16bin TL ayırabilirim önerilerinizi bekliyorum.
Benim tavsiyem msı b650 tomahawk veya x670-p ben x670-p ile kullanıyorum b650 tomahawk carbon'da alabilirsin tam verim alırsın mükemmel olur kasa olarakta gt502 öneririm ben h500p ile kullanıyom ama gt502 süper bir kasa kaliteli

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Melih
Benim tavsiyem msı b650 tomahawk veya x670-p ben x670-p ile kullanıyorum b650 tomahawk carbon'da alabilirsin tam verim alırsın mükemmel olur kasa olarakta gt502 öneririm ben h500p ile kullanıyom ama gt502 süper bir kasa kaliteli
Valla hocam ben de öyle düşünüyorum şimdi anakart hakkında hiçbir fikrim yok ancak ben 6-12 ay vadeli alıcam hepsini o yüzden aradaki 5-6 bin çok farketmeyecek b650 ganime de yeterlidir büyük ihtimalle ama ben biraz uzun vadeli sağlam bi sistem peşindeyim açıkçası

Göktürk ArdaHan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
374
İsim
Arda doğan
Valla hocam ben de öyle düşünüyorum şimdi anakart hakkında hiçbir fikrim yok ancak ben 6-12 ay vadeli alıcam hepsini o yüzden aradaki 5-6 bin çok farketmeyecek b650 ganime de yeterlidir büyük ihtimalle ama ben biraz uzun vadeli sağlam bi sistem peşindeyim açıkçası
Tamam b650 tomahawk carbon al

Top Bottom