Neler Yeni

480 GB SATA SSD Önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Musa Bulaklı
Düşük bütçede bu SSD ler birbirine oldukça yakın hatta çoğu zaman birebir aynı da çıkabiliyor. (PNY CS900 ile Gigabyte modeli gibi)

Alınabilir... (Colorful SL500, PNY CS900, Apacer AS340 vb. pek şikayet almayan SSD ler)
Sorunsuz fakat giriş seviye, asla bu fiyatı vermem. Ucuz modellerle hemen hemen aynı.
Sistemimde şuan bir tane M2 SSD bulunuyor.
Bu yüzden bir kaç arkadaşım SSD yerine harddisk alıyor sizce ne yapayım?

M.2.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Sistemimde şuan bir tane M2 SSD bulunuyor.
Bu yüzden bir kaç arkadaşım SSD yerine harddisk alıyor sizce ne yapayım?
Düşük bütçede alacaksan uygun fiyatlı yorumları düzgün bir SSD yi her zaman HDD yerine tercih ederim...

İlk seçenek (tavsiye edilen)
IntensoTop 512GB

İkinci...
Colorful 512GB

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Eski seri üretimlerde olabilir mi? Hiç denk gelmedim... (üstelik SLC) o_O Aslında ilandakini alabilirim ama içi farklı çıkar diye çekinceliyim...
* Düzenleme: Evet, kontrolcü DRAM destekli görünüyor... (PS3108)

Konu sahibi önceliği Intenso ya verebilir o halde...
Intenso High Performance modeli Phison S11 kontrolcü ve TLC belleklere sahip. DRAM'siz, giriş model. Fakat TOP modeli yukarıda saydığım özelliklere sahip ve DRAM'li. Lakin az evvel Intenso ürünlerinin geçmişine baktım, bu TOP modelini revize etmişler. Eskiden hafif mavi imiş rengi ve yukarıda saydığım özelliklere sahipmiş. Revize sonrası aynı kaldı mı bilmiyorum. Belki kontrolcü High Performance'de olduğu gibi S11'e düşürülüp DRAM çıkartılmıştır. Lakin her ne olursa olsun fiyatına göre iyi. Hem SLC hem de 480 GB yerine 512 GB.

M.2.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Intenso High Performance modeli Phison S11 kontrolcü ve TLC belleklere sahip. DRAM'siz, giriş model. Fakat TOP modeli yukarıda saydığım özelliklere sahip ve DRAM'li. Lakin az evvel Intenso ürünlerinin geçmişine baktım, bu TOP modelini revize etmişler. Eskiden hafif mavi imiş rengi ve yukarıda saydığım özellikle sahipmiş. Revize sonrası aynı kaldı mı bilmiyorum. Belki kontrolcü High Performance'de olduğu gibi S11'e düşürülüp DRAM çıkartılmıştır. Lakin her ne olursa olsun fiyatına göre iyi. Hem SLC hem de 480 GB yerine 512 GB.
Detaylı yorum için teşekkürler... (herhalde yine maliyet kaygıları)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
908,757
Üyeler
141,043
Son üye
Wigamoxy
Top Bottom