Neler Yeni

5.000 Euro Bütçeyle Sistem Önerileriniz?

gltkn

80+
ekran kart güzel.
yani hybrid version.
lakin bu concept kartlardan pek ilgi alanima girmiyor
ya tam olsun. veya hic olmasin.
olucaksa full custom loop sogutucu olmali
İlerde custom sıvı soğutma düşünüyorum sistem buna her anlamda müsait olacak zaten. croshair VIII formulanın kendi ek marka soğutması hazır geliyor zaten. onun dışında tüm kiti alacağım fakat ilerde düşünüyorum bunu önce sisteme böyle bir bakacağım değerler ne olacak.

Rambo87

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
İlerde custom sıvı soğutma düşünüyorum sistem buna her anlamda müsait olacak zaten. croshair VIII formulanın kendi ek marka soğutması hazır geliyor zaten. onun dışında tüm kiti alacağım fakat ilerde düşünüyorum bunu önce sisteme böyle bir bakacağım değerler ne olacak.
reis almak istiyorsan okeydir.
yani bi problem yasamasin. zaten efso kart.
hayrini gör simiden.
ilerde sogutucu blok degistirsin ve custom loop eklersin.

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
080Super ile Ti arasında performans anlamında ciddi bir fark yok.

1597000067922.png

4K'da %17 fark az mı?

Knnmw

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,308
İsim
Kaan
Sevgili donanım konusunda bilgili dostlarım, render ve oyun için sistem toplamayı düşünüyorum. Uzun yıllardır bilgisayar kullanırım fakat donanım noktasında çok iyi değilim ama genel geçer bilgilere sahibim. Yine de sizlerin fikirlerinden faydalanmak istedim. Maksimum 5.000 Euro bütçeye sahip bir sistem toplamak istiyorum. İlk defa toplayacağım, işlemci ve ekran kartı değişmeyecek (Ekran kartı olarak 2080 Ti içindeki modellerden öneri alabilirim.) diğerleri hakkında yardım alabilirim. Özellikle anakart ve sıvı soğutma konusunda kararsızım. Gözüm yeni çıkan aorus x570'de fakat emin olamadım. Bir de RGB olarak uyumuda önemli. Öneride bulunabilir misiniz?

Aklımdakiler şu şekilde:
İşlemci: Ryzen 9 3950X
RAM:G.Skill Trident Z Neo 3600 mHz CL 14 32GB veya Trident Z Neo 3600 mHz CL 1664 GB (Önerilere açık.)
Ekran Kartı: Asus ROG Strix GeForce RTX 2080 Ti OC (veya hangisini seçeceğim konusunda öneride bulunabilirsiniz.)
Sıvı Soğutma:NZXT Kraken Z73 veya Asus ROG RYUJIN 360 veya Aorus Liquid Cooler 360 (Önerilere açık.)
Anakart: Asus ROG Crosshair VIII Formula veya : Gigabyte X570 Aorus Master (Gigabyte kafamı karıştırdı sizce hangisi?)
SSD:Seagate FireCuda 520 2TB (2 adet) (Önerilere açık.)
HDD: Seagate IronWolf 8 TB (Önerilere açık.)
Fan: BitFenix Spectre Pro RGB 10 Adet (3 sağ, 3 alt,3 Üst sıvı soğutmanınkilerle değişmek üzere,1'de egzoz fan için. Aura sync uyumu da gözetilerek seçildi)
Power Supply:Asus ROG Thor 850W Üzücü olan bu ps'nin lian li kasa arkasında kalacak olması :( Sizce iyi bir seçim mi? Daha iyi önerileriniz varsa değerlendirebilirim.
Kasa: Lian Li PC-O11D XL ROG Certified Wit (Önerilere açık.)
Mouse: Logitech G502 HERO

Klavye: SteelSeries Apex 7 (Türkçe QWERTY sadece bunu bulabildim ve aldım)
Monitör (Bütçeye dahil değil alındı): Samsung Odyssey G7 27.
Masa: Ultradesk Space XXL (Bütçeye dahil değil alındı)
@Rambo_87 iyi bilir

HABAR

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,435
İsim
Ahmet Burak ARSLAN
Discord
HABAR#0001
Reddit
Either-Professor
Fiyat olarak 2 kartı fiyat olduğu için evet. Yarısı kadar para vererek %17 performans kaybediyoruz sadece.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tabii ki bu bütçede 2080Ti daha mantıklı olacaktır ama ben 3000 serisine yükseltilmesi adına öyle yazdım.

DA-MD2

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Herkes de asua rog 2080ti kullanmıs. Msi gaming x trio bunu beğenmedi.

DenizAktaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Deniz
ekran olarak samsung daha iyi bence buradan inceleyebilirsin
Hocam şimdiden hayırlı olsun umarım bütçenize uygun en güzel sistemi toplayabilirsiniz. Monitöre gelince çok çok iyi bir seçim yapmışsınız. Bu monitörün hız testleri de bir çok TN paneli geride bıraktı. Diğer özellikleri de harika. Şu an piyasadaki en iyi oyuncu monitörü sizin aldığınız monitör. Ben de kullanıyorum ve çok memnunum. Şimdiden hayırlı olsun tekrar.

gltkn

80+
Hocam şimdiden hayırlı olsun umarım bütçenize uygun en güzel sistemi toplayabilirsiniz. Monitöre gelince çok çok iyi bir seçim yapmışsınız. Bu monitörün hız testleri de bir çok TN paneli geride bıraktı. Diğer özellikleri de harika. Şu an piyasadaki en iyi oyuncu monitörü sizin aldığınız monitör. Ben de kullanıyorum ve çok memnunum. Şimdiden hayırlı olsun tekrar.

Teşekkür ederim hocam guzel dilekleriniz için. Şuan dell g3 15 3579 laptopa bağlı durumda fakat yinede performansı iyi 1080Ti var fakat sistem toplayinca tam performansi alicam umarim suan 120hzle sınırlı durumda laptopta sadece hdmi oldugu icin.

samet4747

80+ Platinum
ryzen 9 3950 800 euro... Biz hep mahrum kalıcaz bu hayatlardan

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,787
Üyeler
156,839
Son üye
Sherkl