Neler Yeni

5 Saat GPU Stress Testi Sonuçları Nasıl

memruh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
ahmet saplı
Arkadaşlar bilgisayar aldığımdan beri 8 aydır random zamanlarda kapanıyor 1-2 gün kapanıyor mesela 1 ay bu olmuyor sonra bi oyuna giriyorum ne zaman girdiğim farketmeksizin ister 2 dk ister 1 saat sonra tık diye ekranlarım kapanıyor tekrar açıp giriyorum yine arka arkaya kapanıyor yada kapanmıyor "no signal" diyor ve 6-7 saniye sesler gelmeye devam ediyor pc de ve bu sırada benim sesimde karşıya gidiyor sonra resliyor kendini pc. Bende 5 saatlik GPU Stress testi yaptım 1080p 8x Msaa ama kapanma olmadı, random kapandığı için sorunun bunda olmama ihtimali yine var değil mi? Bi abim ekran kartının chipseti bozuk bence demişti.
screenshot_1-png.510053
Screenshot_2.png

Ekler

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    1.5 MB · Hit: 277
Son düzenleme:

memruh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
ahmet saplı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kimse bilmiyor mu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Son düzenleme:

memruh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
ahmet saplı
Sıcaklık değerleri normal duruyor. Ekran kartından ziyade driver problemi olabilir.
yok hocam ya 8 aydır böyle geçen ddu ile driver sildim güvenli modda tekrar yükledim falan ama olmuyor

Sıcaklık değerleri normal duruyor. Ekran kartından ziyade driver problemi olabilir.
son güncellemeyi yapmadım geçen gelmiş, ondan dolayı olmaz diye düşünüyorum yeni update gelince eskisi yine pc kapatma sorunu yaratmaz herhalde

Son düzenleme:

memruh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
ahmet saplı
bilen yok mudur

yardım pls

hocam bi cevap verirsen üsstte yazdıklarıma

Son düzenleme:

memruh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
ahmet saplı
Kanka 5 saat testte kapanmamış bi fikrim yok maalesef
anladım hocam sağolasın yinede mesela şey bilgin var mı işlemciyi zorliyim bayağı hemde prime 95 ile denedim ama ayar bilmiyorum 70 dereceleri gördü maks işlemci

anladım hocam sağolasın yinede mesela şey bilgin var mı işlemciyi zorliyim bayağı hemde prime 95 ile denedim ama ayar bilmiyorum 70 dereceleri gördü maks işlemci
az önce furmark + aida64 yaptım yine ekran gitti no signal dedi ama bu sefer res atmadı pc dondu ekranlarım önce yan ekranım geldi masaüstüm siyah oldu sonra ana ekran geldi ama masaüstü yoktu bunda siyahtı daha sonra programları kapatatım 2-3 dk sonra kendine geldi ekran geri geldi falan

memruh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
ahmet saplı
Kanka Max 70 iyi bir değer diye düşünüyorum
yok gerçekten zorlamak istiyorum hani belki resi attıran işlemcidir falan diye varsa bildiğin progrma falan veya prime95 de hangi ayar

memruh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
ahmet saplı

Yamoima

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Ahmet Utku Kargı
Steam
https://steamcommunity.com/id/YamoimaTR/
Discord
Yamoima#1664
bilen yok mudur

yardım pls

hocam bi cevap verirsen üsstte yazdıklarıma
Hocam düşük bir ihtimal ama driver çakışması vs olabilir. İnternette "Windows Temiz Önyükleme" diye aratın, bir sürü rehber mevcut. Sistemi normal çalışacak şekilde en az driver ile çalıştırın.

memruh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
ahmet saplı
Hocam düşük bir ihtimal ama driver çakışması vs olabilir. İnternette "Windows Temiz Önyükleme" diye aratın, bir sürü rehber mevcut. Sistemi normal çalışacak şekilde en az driver ile çalıştırın.
hocam hiç sanmıyorum ya kaç kere formatladım bu pc yi çözülse çoktan çözülürdü bence yeni ssd bile aldım yok geçen ddu ile sildim güvenli modda öyle yükledim falan

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,050
Üyeler
156,719
Son üye
adamaffetmez
Top Bottom