Neler Yeni

Çözüldü✓ 50-55k bütçe ile hazir sistem

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Şan Özşaho
Hocam bence kasa ve sıvı soğutmadan Feragat edip monitöre para biriktirin çünkü 1080pde sağlam darboğaz yersiniz
fiyat performans önerebileceğiniz bir 2k monitör var mı acaba aklımdaki fiyat 6k civarı ama artık bende fiyat değişikliklerine yetişemiyorum az mı söyledim çok mu onu bile fark edemez olduk.

kaşmerli oguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
377
İsim
oguz kagan
fiyat performans önerebileceğiniz bir 2k monitör var mı acaba aklımdaki fiyat 6k civarı ama artık bende fiyat değişikliklerine yetişemiyorum az mı söyledim çok mu onu bile fark edemez olduk.
Hocam 6kya çok zor imkansız gibi PC hocası daha yeni gameboster markasının 6klik piyadaki en ucuz 2k monitörün inceledi ama ben olsam almazdım dandik gibi duruyor
senin şu anda PC için kaç TL bütçen var

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Şan Özşaho
Anakartın vrm'leri yeterince güç sağlayamayabilir. Bak mesela, işlemciyi 200w civarı çalıştırıp 2150 puan almaları lazım ancak kimisi yeterince watt verdiremiyor, kimisi voltajı veremiyor, kimisi ısınıyor frekans düşürerek performansı kısıyor.
Anladım, ama maalesef biraz risk alır gibi olacak çünkü interentte bu anakartla ilgili pek kullanıcı yorumu veya testleri bulunmuyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakartın vrm'leri yeterince güç sağlayamayabilir. Bak mesela, işlemciyi 200w civarı çalıştırıp 2150 puan almaları lazım ancak kimisi yeterince watt verdiremiyor, kimisi voltajı veremiyor, kimisi ısınıyor frekans düşürerek performansı kısıyor.
şu video'ya baksak bize bir fikir verir mi acaba

Hocam 6kya çok zor imkansız gibi PC hocası daha yeni gameboster markasının 6klik piyadaki en ucuz 2k monitörün inceledi ama ben olsam almazdım dandik gibi duruyor
senin şu anda PC için kaç TL bütçen var
Max 55k bütçem var, yapay zeka işleri için kullanmayı da düşündüğümden vram'i yüksek bir şey istiyorum tabi render işleri de olacağından beni üzmeyecek uzun vadeli bir işlemci olması lazım r5 7500f/7600 bu iş için uygun olduğu kararına vardık zaten bu bütçeye sistemi topladığım yerde bunlar vardı

Son düzenleme:

kaşmerli oguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
377
İsim
oguz kagan
Anladım, ama maalesef biraz risk alır gibi olacak çünkü interentte bu anakartla ilgili pek kullanıcı yorumu veya testleri bulunmuyor.

Max 55k bütçem var, yapay zeka işleri için kullanmayı da düşündüğümden vram'i yüksek bir şey istiyorum tabi render işleri de olacağından beni üzmeyecek uzun vadeli bir işlemci olması lazım r5 7500f/7600 bu iş için uygun olduğu kararına vardık zaten bu bütçeye sistemi topladığım yerde bunlar vardı
https://www.gamegaraj.com/urun/shark-7000/
Screenshot_20240502180424.png
52k

quistin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
Fırat divitci

Bekle vrm listesinden vrm'lerinin gücüne bakayım.

kaşmerli oguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
377
İsim
oguz kagan
Lexar markasını pek duymadım ve bazı forumalarad önermiyorlar o nedenel gskill koydum adata m2 ssd'de vram yokmuş forumdakiler o kadar pc alıyorsun vram'siz ssd alınmaz dediler.
Hayatımda ilk defa ssdde vram olduğunu duydum bence bı sıkıntı yaratmaz ramde hiç yaratmaz bütçeden 3k azaltıp 2k monitörün önünü açıyoruz böylece

quistin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
Fırat divitci
Hayatımda ilk defa ssdde vram olduğunu duydum bence bı sıkıntı yaratmaz ramde hiç yaratmaz bütçeden 3k azaltıp 2k monitörün önünü açıyoruz böylece
ssd'de vram değil DRAM oluyor faydası da şu doldukça yavaşlamıyor ve açtığın programlar o önbellekte kaldığı için birdahaki açısında daha hızlı açılıyor.

@san_ozsaho VRM özellikleri gayet güzel. Attığım SS'teki anakartların çoğundan iyi sana sorun çıkarmaz.
1714662698571.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Şan Özşaho
ssd'de vram değil DRAM oluyor faydası da şu doldukça yavaşlamıyor ve açtığın programlar o önbellekte kaldığı için birdahaki açısında daha hızlı açılıyor.
pardon dram olacaktı 😅

quistin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
Fırat divitci
pardon dram olacaktı 😅
Anakartı dediğim gibi inceledim, kendisi hazır sistemde daha ucuza satılan anakartlardan daha iyi olduğu gibi 2000tl üstünde olan Asus 650 plus'tan da daha iyi vrm'lere sahip haberin olsun sistemi tam olarak attığım gibi alırsan hiç bir şekilde üzmez.
Ryzen 7000 serisi en iyi 6000mhz'de çalışıyor. CL30 satılan en düşük gecikme değeridir zaten. Ben r7 7800x3d işlemcim için 6000mhz cl30 kullanıyorum mesela. Sistemi al 32gb ram, 1tb pcie 4 ssd, iş görür bir anakart, güzel bir hava soğutucu, kendi 90k'lık sistemimde kullandığım kasa, atx 3 750w bir psu, 7500f ve 4070ti super. Kafan rahat olur hiç bir parçasına dokunmana gerek kalmaz. Birkaç sene sonra X ibaresi olmayan başka herhangi bir ryzena geçersin. r7 9700 falan takarsın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
915,128
Üyeler
141,944
Son üye
hakan.123proxkraltr