Neler Yeni

500 TL MODEM ÖNERİSİ

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Muhammet Ömer Durmuş
Modemim artık eskidiği için yeni modem alıcaz.
bütçe 500 tl
75 mbps ınternet kullanıyorum.
önerilerinizi bekliyorum

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,904
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games

abcdefg1234

80+ Silver
Hocam 1 aydır Adsl 16 mbps lik altyapıda kullanıyorum. Yakında VDSL altyapıya geçeceğim için bu modemi almıştım.

Kullanım tecrübeme dayanarak iyi yanlarını sayarsam ;
16 Mbps nin 16 sınıda alıyorum.
Wifi menzili ve performansı çok iyi. Evin her köşesinde çekiyor.
5 Ghz ve 2.4 Ghz mevcut
Ethernet portlarından 4 ü de 1000 mbps.
Adsl, Vdsl, Fiber desteği mevcut.
Isınma sorunu yok

Kötü yanı olarak da KABLOLU bağlantıda ping dalgalanma sorunuyla karşılaştım. Eski modemimde olmayan ping dalgalanma sorunu bu modemde mevcut. Evde interneti kimse kullanmazken ping değeri 20-24 arası ve hiç dalgalanmıyor fakat evde diğer kişiler interneti kullanmaya başlayınca pingde çok dalgalanmalar oluyor. Her 5-10 saniyede bir 200-300 değerlerine fırlıyor. Online oyunlar için çok sıkıntılı bir durum. Bu sorunu benden başka yaşayan var mı bilmiyorum.

Ping dalgalanma sorununun çözümünü bulamadım, bende eski modemimi tekrar ana modem yaptım . Tenda v12 yi de router olarak sadece wifi için kullanıyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Muhammet Ömer Durmuş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam 1 aydır Adsl 16 mbps lik altyapıda kullanıyorum. Yakında VDSL altyapıya geçeceğim için bu modemi almıştım.

5 Ghz ve 2.4 Ghz mevcut
Isınma sorunu yok

Kötü yanı olarak da KABLOLU bağlantıda ping dalgalanma sorunuyla karşılaştım. Eski modemimde olmayan ping dalgalanma sorunu bu modemde mevcut. Evde interneti kimse kullanmazken ping değeri 20-24 arası ve hiç dalgalanmıyor fakat evde diğer kişiler interneti kullanmaya başlayınca pingde çok dalgalanmalar oluyor. Her 5-10 saniyede bir 200-300 değerlerine fırlıyor. Online oyunlar için çok sıkıntılı bir durum. Bu sorunu benden başka yaşayan var mı bilmiyorum.

Ping dalgalanma sorununun çözümünü bulamadım, bende eski modemimi tekrar ana modem yaptım . Tenda v12 yi de router olarak sadece wifi için kullanıyorum.
modem almamdakı en buyuk neden sureklı ınternet kesılmesı.
şöyle yanı bir anda ınternet ısıgı sonuyor ve belli bir zaman sonra geri geliyor bunu cözemediğim için yenısını almayı dusunuyorum. oyun ortasında bır anda ınternet gidiyor 2-3 dk sonra kendiliğinden geliyor
bunu günün belli saatlerınde yapıyor bazen 1 kere gidiypr bazen 8 kere gittiği bile oluyor.
çözebilsem almaya gerek kalmıcak ama artık gerçekten can sıkıyor.

abcdefg1234

80+ Silver
modem almamdakı en buyuk neden sureklı ınternet kesılmesı.
şöyle yanı bir anda ınternet ısıgı sonuyor ve belli bir zaman sonra geri geliyor bunu cözemediğim için yenısını almayı dusunuyorum. oyun ortasında bır anda ınternet gidiyor 2-3 dk sonra kendiliğinden geliyor
bunu günün belli saatlerınde yapıyor bazen 1 kere gidiypr bazen 8 kere gittiği bile oluyor.
çözebilsem almaya gerek kalmıcak ama artık gerçekten can sıkıyor.
İnternet kesilme sorunu genelde altyapıyla alakalı oluyor diye biliyorum ama modemden de kaynaklanabilir tabi . Aynı sorun dedemlerin evinde de mevcuttu internet sürekli kopuyordu hatta bazen hiç gelmiyordu .Türk telekom tarafından binaya yeni bakır kablo çekildi. Şu an kopma sorunu yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Muhammet Ömer Durmuş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İnternet kesilme sorunu genelde altyapıyla alakalı oluyor diye biliyorum ama modemden de kaynaklanabilir tabi . Aynı sorun dedemlerin evinde de mevcuttu internet sürekli kopuyordu hatta bazen hiç gelmiyordu .Türk telekom tarafından binaya yeni bakır kablo çekildi. Şu an kopma sorunu yok.
türknet kullanıyroum destek ekıbıne yazdıgımda bana gelen ınternette hcıbır kesıntı yok gozukuyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Muhammet Ömer Durmuş
yapılıyor mu bilmiyorum ama eğer yapılıyorsa türknetten 1 aylık modem kiralayıp deneyin bence
öyel bisey yok maalesef. ayrıca turknette modem satın al yerınde onceden zyxel model bır modem vardı artık oda satılmıyor dolar yuzunden.
Banada aynısı oluyordu sonra netspeede gectim cok nadir oluyor artık kesilme
bu olay sın bi kac aydır var ondan once hıc yoktu .

Batur

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Muhammet Batur
öyel bisey yok maalesef. ayrıca turknette modem satın al yerınde onceden zyxel model bır modem vardı artık oda satılmıyor dolar yuzunden.

bu olay sın bi kac aydır var ondan once hıc yoktu .
Bende de aynısı oldu sonra servis değistirdim

abcdefg1234

80+ Silver

5 Ghz ve 2.4 Ghz mevcut
Isınma sorunu yok

hocam bugün itibariyle Adsl altyapıdan Vdsl 75 Mpbs Lik altyapıya geçtim ve Tenda v12 modemi kurdum. Ping dalgalanma sorunu ortadan kalktı. Sanırım VDSL modemi adsl altyapıda kullandığım için böyle bir sorunlar karşılaştım. Şu an modemden memnun kaldığımı söyleyebilirim :D

HIZ TESTİ.png

Top Bottom