Neler Yeni

55 Bin TL'ye 2k 240 Hz Monitörlü Sistem Tavsiyesi

neddaniel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Rıdvan Karlıdağ
Bütçe
55000
Sevgili Arkadaşlar Merhabalar;

Elime bütçe oluşturabileceğim iyi bir meblağ geçti. Bu yüzden kendi kafamda çıkardığım sistemi hem makul mu diye tavsiye almak, hem de daha iyisini çıkartabilecekler var ise onların da fikrine danışmak amacıyla bir başlık açmak istedim. 2 Monitörlü bir sistem yapacağım. Ben kendimce çıkardığım parçaları buraya yazacağım ve bu bütçeye uygun daha iyi bir bilgisayar çıkartabilecek olan var ise burada o fiyata gelecek sistemleri incelemek isterim. Fakat naçizane bir ricam var; "Şu kadar vereceksin biraz da ekle şunu al" olayına girmeyelim zira bu işin sonu yok.

• İşlemci: Amd Ryzen 9 5900x 3.7Ghz 12 Çekirdek 70MB Cache AM4 Soket 7nm İşlemci (8400TL)
  • Ekran Kartı: MSI Radeon 6900XT Gaming Trio 16Gb 256Bit (19999TL)
  • Anakart: MSI MPG X570S EDGE Max Wifi AM4 Soket DDR4 5300mhz (OC) m.2 Anakart (4219TL)
  • RAM: Kingston Fury Beast 32 GB 3600 Mhz (3706 TL)
  • PSU: Corsair RM850 850W 80+ (1921 TL)
  • Sıvı Soğutma: Cooler MasterLiquid ML240L V2 240mm (2x120m) (1560 TL)
  • Kasa: Cooler Master Masterbox MB511 Mesh 4x120mm ARGB Fanlı midT ATX Kasa (1702TL)
  • SSD: Samsung 980 Pro MZ-V8P1T0BW 1TB PCIe 4.0 M.2 SSD (2799 TL)
  • Monitör 1: Samsung Odyssey G7 LC27G75 27' 240HZ G-sync WQHD 2K Curved Led (8201TL)
  • Monitör 2: Samsung Odyssey G5 27' LS27AG 165Hz 1ms (3670 TL)

Şimdi esas mesele şurada; 2. monitörü muhtemelen daha sonra alacağım. Black Friday indirimlerini kovalayabilirim sanırım. Fakat 1. monitörlü haliyle ya da tercihen 2k 240HZ 1ms şeklinde başka bir monitör biliyorsanız daha uygun öyle de olabilir. Burada fiyat olarak kısmaya gidebileceğim anakart ve ram kısmı olabilir. RGB takıntım yok. Ben orta halli becerebildiğim kadarıyla böyle bir şeyler çıkardım arkadaşımla birlikte. Bu bantta daha iyi bir makine dizebilecek arkadaş var ise ve önerisi aklıma yatar ise ona kendi kitabımdan hediye etmek isterim :)Şimdiden iyi bayramlar

Reteekspisi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
471
İsim
sosyeteDİNOZOR
Bence fazla
Rtx 3080 ti kullanırmısınız
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bencu bu sistem sana yeter

Ama illa bütün paramı harcıyacağım diyorsan bekle 40xx serisini

nifak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
471
İsim
Eren
Aynı işlemci ve kasayı kullanıyorum. İşlemciyi 1000tl ucuza alabilirsiniz indirim beklerseniz. Kasayı da 1000 TL civarına bulabilirsiniz yine indirimle. ssd 980 pro yerine 970 pro kullanıyorum onu da 1700 civarına bulabilirsiniz indirimle.

Ahmet South

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
242
İsim
Ahmet Güney
Bence fazla

İşlemciyi beğenmesse i7 veya i9 seçerse çok güzel sistem

Reteekspisi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
471
İsim
sosyeteDİNOZOR

eulkiz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Aggin Yag
İkinci monitörü 75 hz alıp ana monitörü 4k kullansan olmaz mı

neddaniel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Rıdvan Karlıdağ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence fazla

Merhaba. 3080ti için gereksiz binlerce lira bayılıp 10 fps fazla almak bana mantıklı gelmiyor. Gücüm yettiğince işlemci kısmında yeni nesil ve kuvvetlisini almaya gayret ediyorum zira benim size naçizane tavsiyem olsun, alacaksanız siz de biraz bütçe zorlayarak alın çünkü bu fiyatları bu yazdan sonra asla bulamayacaksınız. 40xx serisi beklemek bir tık mantıklı olabilir fakat onlara bütçe yettirebileceğimi düşünmüyorum. Olmadığından değil, vermek istemediğimden. Bu paralar çok absürt paralar bu ülkede. Bir de yayın yapmayacağım. 4k oyun ve hobi odaklı render yapacağım kuvvetle muhtemel. Yarın öbür gün satmak istersem parça değişimi için, yarı fiyatına ya da fiyatlar daha da artacağı için şimdiye yakın fiyatlara elimden çıkartabileceğim, temiz kullanıcıyım zira.
İkinci monitörü 75 hz alıp ana monitörü 4k kullansan olmaz mı
Yani şöyle ki, yayın yapmayacağım fakat en azından 144 olmalı ki yarın öbür gün satmayı düşünürsem iyi bir monitör olduğu için uygun fiyata da verebilirim. 144HZ altı yavaş yavaş silinecek piyasadan 1-2 yıla.

Aynı işlemci ve kasayı kullanıyorum. İşlemciyi 1000tl ucuza alabilirsiniz indirim beklerseniz. Kasayı da 1000 TL civarına bulabilirsiniz yine indirimle. ssd 980 pro yerine 970 pro kullanıyorum onu da 1700 civarına bulabilirsiniz indirimle.
Bunu düşüneceğim. İndirim bekleyebilirim fakat benim bilmediğim, bu dönemlerde her sene yapılan bir indirim sezonu var mı yakın zamanda?

Reteekspisi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
471
İsim
sosyeteDİNOZOR
Uygunsuz Dil
Merhaba. 3080ti için gereksiz binlerce lira bayılıp 10 fps fazla almak bana mantıklı gelmiyor. Gücüm yettiğince işlemci kısmında yeni nesil ve kuvvetlisini almaya gayret ediyorum zira benim size naçizane tavsiyem olsun, alacaksanız siz de biraz bütçe zorlayarak alın çünkü bu fiyatları bu yazdan sonra asla bulamayacaksınız. 40xx serisi beklemek bir tık mantıklı olabilir fakat onlara bütçe yettirebileceğimi düşünmüyorum. Olmadığından değil, vermek istemediğimden. Bu paralar çok absürt paralar bu ülkede. Bir de yayın yapmayacağım. 4k oyun ve hobi odaklı render yapacağım kuvvetle muhtemel. Yarın öbür gün satmak istersem parça değişimi için, yarı fiyatına ya da fiyatlar daha da artacağı için şimdiye yakın fiyatlara elimden çıkartabileceğim, temiz kullanıcıyım zira.

Yani şöyle ki, yayın yapmayacağım fakat en azından 144 olmalı ki yarın öbür gün satmayı düşünürsem iyi bir monitör olduğu için uygun fiyata da verebilirim. 144HZ altı yavaş yavaş silinecek piyasadan 1-2 yıla.

Bunu düşüneceğim. İndirim bekleyebilirim fakat benim bilmediğim, bu dönemlerde her sene yapılan bir indirim sezonu var mı yakın zamanda?
Hocam 10 FPS ne alaka bu işlemci gayet güçlü ve yeni neyini beğnmediniz
Hani madem anlamıyorsun pc den soruyorsun e dinlemesini bil yardım ediyoruz yok ben bunu beğenmem

nifak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
471
İsim
Eren

O tarz sezonları ben de bilmiyorum. Benim aldıklarım öyle tekil indirimlerdi. Her birim için 2-3 ürün belirleyip hangisi indirime girerse onu aldım. Misal MB511 değil de TD500 girse onu alacaktım vesaire.

machiqwe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
580
İsim
Ahmet Emre Işık
Sıvı soğutma hariç gayet iyi sistem. RTX3080Ti kesinlikle gereksiz dediğiniz gibi. ayrıca rx6900xt nin rakibi rtx3090 dır. Sıvı sogutma olarak id cooling ve ya silverstone markalarina bakabilirsiniz

Bence fazla

+ olarak o kadar para verip ripjaws, kioxia ssd, ml240l, hatta i5 bile kullanmak doğru olmaz

scorpionn38

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
237
İsim
ferhat küçük
hocam sıvı soğutmayı güzel bir 360mm lian li veya arctic ile değiştirsen daha yakışıklı olur. o sisteme 240mm yakışıkalmaz. :D

neddaniel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Rıdvan Karlıdağ
O tarz sezonları ben de bilmiyorum. Benim aldıklarım öyle tekil indirimlerdi. Her birim için 2-3 ürün belirleyip hangisi indirime girerse onu aldım. Misal MB511 değil de TD500 girse onu alacaktım vesaire.
Tamam çok teşekkür ederim. Yeterince açıklayıcı oldu. Notlarımı aldım ona göre irdeleyeceğim.

Sıvı soğutma hariç gayet iyi sistem. RTX3080Ti kesinlikle gereksiz dediğiniz gibi. ayrıca rx6900xt nin rakibi rtx3090 dır. Sıvı sogutma olarak id cooling ve ya silverstone markalarina bakabilirsiniz

+ olarak o kadar para verip ripjaws, kioxia ssd, ml240l, hatta i5 bile kullanmak doğru olmaz
Katılıyorum. Sıvı soğutma için değiştirip Arctic Liquid Freezer II 360 şeklinde ilerleyeceğim sanırım. Onu da oldukça övdüler. Çok sağ olun.

hocam sıvı soğutmayı güzel bir 360mm lian li veya arctic ile değiştirsen daha yakışıklı olur. o sisteme 240mm yakışıkalmaz. :D
Evet evet, Arctic Liquid Freezer II 360 olarak karar kıldım şimdilik. Umarım 1-2 hafta daha fiyatlar oynamaz diye ummaktan başka çarem yok :)

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,860
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Sıvı soğutmayı Galahad 360 mm ile değiştirin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,922
Üyeler
140,725
Son üye
Lusifelo
Top Bottom