Neler Yeni

550-600 bin civarı araç önerisi

rexapin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Sönmez
Herkese selamlar 550-600 bin arası araç arıyorum LPG li olması tercihimdir, manuel vites sedan olursa daha iyi olur önerilerinizi bekliyorum. Egea 1.4 herkes alma diyor hem performans kötü hemde yağ yakma durumu varmış bu konu da da fikirlerinizi bekliyorum.

Semiramis41

80+ Bronze
Egea yada accent blue ben zamanında ikisi arasındaydım egea aldım yag eksiltiyor dogru servise gidiyorum ucretsiz ekliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öyle aşırı derece eksiltme yok

Son düzenleme:

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,722
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Herkese selamlar 550-600 bin arası araç arıyorum LPG li olması tercihimdir, manuel vites sedan olursa daha iyi olur önerilerinizi bekliyorum. Egea 1.4 herkes alma diyor hem performans kötü hemde yağ yakma durumu varmış bu konu da da fikirlerinizi bekliyorum.
Egea 1.4 çekmiyor gitmiyor onun yerine dizel 1.3 ü almak daha tatmin eder

rexapin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Sönmez
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Egea yada c elysee ben zamanında ikisi arasındaydım egea aldım yag eksiltiyor dogru servise gidiyorum ucretsiz ekliyor

Öyle aşırı derece eksiltme yok
Hocam şöyle garantili olmayacak o paralara mecburen ben ödeyeceğim, sanayide tamirci almam yönünde bana uyarıda bulundu 1.4 egea için

rexapin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Sönmez
530 bin liraya Megane 2 almak mantıklı mı sizce 150 binde LPG li

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Hamza Kızılay
Akrabamızda vardı devirli kullanırsanız gidiyor oda zar zor ama fazla yakmaya başlıyor bu sefer araştırıp size döneyim

Hocam 2017-2020 arası 1.3 tce veya 1.5 dizel maksimum 3 parça değişenli bir Megane alabilirsiniz

1.3 tce almak için bütçe arttırmak lazım 1.6 benzinliler var

Son düzenleme:

rexapin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Sönmez
Ben 520 bin liraya Megane 2 LPG li sormuştum aslında sizce mantıklı mı, egea için ben hiç kullanmadım ama şikayetçi olan çok memnun olanda çok

Akrabamızda vardı devirli kullanırsanız gidiyor oda zar zor ama fazla yakmaya başlıyor bu sefer araştırıp size döneyim

Hocam 2017-2020 arası 1.3 tce veya 1.5 dizel maksimum 3 parça değişenli bir Megane alabilirsiniz

1.3 tce almak için bütçe arttırmak lazım 1.6 benzinliler var
O paralara Megane 4 çok zor hocam

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
530 bin liraya Megane 2 almak mantıklı mı sizce 150 binde LPG li
1.6 ise değil. 1.5 dizel ise bence mantıklı. 1.4 16v için ise o paraları etmez.
1.6 olan motor sorunlu bu yüzden önermiyorum

Ben 520 bin liraya Megane 2 LPG li sormuştum aslında sizce mantıklı mı, egea için ben hiç kullanmadım ama şikayetçi olan çok memnun olanda çok

O paralara Megane 4 çok zor hocam
Normal şehir içi trafikte egea çok ideal. En düşük arabanın bile 2 3 lira yaktığı dönemde 1 2 lira arasında rahat yaktırırsın. Lpg ile de gayet az yakar.
Performans bekliyorsan fazlasını karşılamaz. Ara hızlanmaları da kötüdür. Belki şehir içinde bir tek bu üzer. Aniden hızlanman gerekir hızlanamazsın.
Güzel tarafına gelirsek , yan sanayi filtreleri toplam 250 lira. Parçacıdan kendin alırsan elf marka ya 10w40 ortalama 500 600 lira arasında. İyi ihtimal bakım işçiliği 700 800 lira verirsin en fazla. 1700 1800 lira bakıma verirsin. Düşük km araç aldığın için sorun da çıkarmaz. 100 150k km'e kadar sana masraf açmazm

Son düzenleme:

rexapin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Sönmez
1.6 ise değil. 1.5 dizel ise bence mantıklı. 1.4 16v için ise o paraları etmez.
1.6 olan motor sorunlu bu yüzden önermiyorum

Normal şehir içi trafikte egea çok ideal. En düşük arabanın bile 2 3 lira yaktığı dönemde 1 2 lira arasında rahat yaktırırsın. Lpg ile de gayet az yakar.
Performans bekliyorsan fazlasını karşılamaz. Ara hızlanmaları da kötüdür. Belki şehir içinde bir tek bu üzer. Aniden hızlanman gerekir hızlanamazsın.
Güzel tarafına gelirsek , yan sanayi filtreleri toplam 250 lira. Parçacıdan kendin alırsan elf marka ya 10w40 ortalama 500 600 lira arasında. İyi ihtimal bakım işçiliği 700 800 lira verirsin en fazla. 1700 1800 lira bakıma verirsin. Düşük km araç aldığın için sorun da çıkarmaz. 100 150k km'e kadar sana masraf açmazm
Egea için yağ yakma konusunda beni düşündürüyor yoksa bende egea istiyorum ama kimisi memnun kimisi alma diyor.

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Egea için yağ yakma konusunda beni düşündürüyor yoksa bende egea istiyorum ama kimisi memnun kimisi alma diyor.
Yağ soğutucu meselesi sıkıntılı. 5 litrelik bidon alıp (normal yağ kapasitesi 4 litre) kalan 1 litreyi kısa vadede yağ oranına bağlı bakabilirsin. Gerçekten harici çok sorun çıkartmıyor. Bu sorunsuzluk memnun eder ama yağ yakma olayı düşündürücü.

Top Bottom