Neler Yeni

550w psu 3060 ı beslemeye yeter mi?

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,589
İsim
Oğuzhan Şahin
Yeter

Alperen71

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
728
İsim
Alperen Çetin
Yeter hocam

Keyfen

80+ Bronze
almışken 700w civarı almaya çalış, sistem rahat olsun sistem geçen süreçte daha çok toz tutacak ve hepsini temizleyemeyeceksin sistem ısıncak fanlar daha çok çalışıcak, power supply zamanla gücünü yitircek lap lap bilgisayar zorlanmaya düşük voltaj göndermeye başlicak

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Bora Kınsun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Diğer bileşenler nedir? Şimdi 125watt TDP ye sahip bir işlemci ile Kusura bakma ama kullanma bence yani oyuzden diğer bileşenleride yazarsanız güzel olur
i510400f işlemci var
Mesaj otomatik birleştirildi:

almışken 700w civarı almaya çalış, sistem rahat olsun sistem geçen süreçte daha çok toz tutacak ve hepsini temizleyemeyeceksin sistem ısıncak fanlar daha çok çalışıcak, power supply zamanla gücünü yitircek lap lap bilgisayar zorlanmaya düşük voltaj göndermeye başlicak
550w kurtarmaz mi diyorsun

Killander

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Jn
i510400f işlemci var
Mesaj otomatik birleştirildi:

550w kurtarmaz mi diyorsun
Rahatlıkla yeter hocam.
Ben aynı PSU ile 6700Xt+5600 ikilisini kullanıyorum bir sorun olmadı daha şükür.
Sana fazlası ile yeter diye düşünüyorum.
Önerilen güç kaynağı zaten 550W ?
Düz mantık ile hesaplandığı zaman
Gpu 170W Cpu 65W 170+65=235W
Hadi diğer bileşenler vs 65W tüketiyor desek.
300W ediyor.Güç kaynağı 12v üzerinden 528W verebiliyor,yani rahatlıkla yeter ve uzun yıllar götürebilir farklı bir sorun ile karşılaşılmadığı sürece.

Keyfen

80+ Bronze
Yanlış Bilgilendirme
Rahatlıkla yeter hocam.
Ben aynı PSU ile 6700Xt+5600 ikilisini kullanıyorum bir sorun olmadı daha şükür.
Sana fazlası ile yeter diye düşünüyorum.

Önerilen güç kaynağı zaten 550W ?
Düz mantık ile hesaplandığı zaman
Gpu 170W Cpu 65W 170+65=235W
Hadi diğer bileşenler vs 65W tüketiyor desek.
300W ediyor.Güç kaynağı 12v üzerinden 528W verebiliyor,yani rahatlıkla yeter ve uzun yıllar götürebilir farklı bir sorun ile karşılaşılmadığı sürece.
şuan için kurtarıcaktır benim ona bir sözüm yok, ileriki dönemde güç kaynakları zayıflıyor 550w yazan güç kaynağında %80 + ibaresi var o da 440W a denk geliyor zayıflamasınıda ileriki dönemlerde katar ve parçaların ilerleyen zamanlarda daha çok enerji çekeceğini ve birde üstüne ileride güncelleme yapılma ihtiyacını düşünürsek güç kaynağı sence sınırda bir şey seçmek mantıklımı ?

Killander

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Jn
şuan için kurtarıcaktır benim ona bir sözüm yok, ileriki dönemde güç kaynakları zayıflıyor 550w yazan güç kaynağında %80 + ibaresi var o da 440W a denk geliyor zayıflamasınıda ileriki dönemlerde katar ve parçaların ilerleyen zamanlarda daha çok enerji çekeceğini ve birde üstüne ileride güncelleme yapılma ihtiyacını düşünürsek güç kaynağı sence sınırda bir şey seçmek mantıklımı ?
Donanım parçasının ileride daha fazla güç çekeceğini nereden çıkardın ? Öyle bir şey yok.
Ayrıca 80+ ibaresi var ve o güç kaynağı yüzde 88 verimliliği bulunuyor yani 528W.
440W'ı nereden çıkarıyorsun onu anlamadım,hiç olmazsa gidip kendi sitesinden bir bakarsın orada da gayet net açıklanmış zaten.

uomerlutfi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,130
İsim
Ömer Lütfi Ülker
İlgilendiği Kategoriler
bilgisyaarlar - bilgisayar bileşenleri
Instagram
instagram.com/omerlutfiulker

Isolation32

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
419
İsim
İsmail sen
Donanım parçasının ileride daha fazla güç çekeceğini nereden çıkardın ? Öyle bir şey yok.
Ayrıca 80+ ibaresi var ve o güç kaynağı yüzde 88 verimliliği bulunuyor yani 528W.
440W'ı nereden çıkarıyorsun onu anlamadım,hiç olmazsa gidip kendi sitesinden bir bakarsın orada da gayet net açıklanmış zaten.
Boşuna yormuşsun kendini

Keyfen

80+ Bronze
%80 sertifikasına sahip ürünlerin anlamını bi yazabilirmisin ? basit matematikle bile ulaşabilirsin.

Top Bottom