Neler Yeni

550W psu rtx 3070 destekler mi ?

Zechion

80+ Silver
Merhaba. Palit RTX 3070 GamingPro OC modelini almayı düşünüyorum. Fakat PSU Corsair CV 550W. O yüzden tam bi emin olamadım. Sizce psu yeterli midir ?
Sistemim tam olarak şöyle;
  • Anakart: ASUS Prime B450M K II.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 5600G.
  • RAM: G.Skill Ripjaws 16 GB (8+8) 3600MHz CL18.
  • Depolama: Kioxia 500GB NVMe M.2 SSD.
  • Güç kaynağı: Corsair CV550 550W 80 Bronze.
  • Kasa: Corsair Spec Delta RGB.
Buradan işlemciyi 5600 yapmayı planlıyorum. Onu da göz önünde bulundurunuz lütfen.
Bir de bu 3 fanlı kart benim kasama sığar mı ?

chary

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
𝔖𝔞𝔪𝔢𝔱
İlgilendiği Kategoriler
Sistemsel Sorunlar / Ekipman
Merhaba. Palit RTX 3070 GamingPro OC modelini almayı düşünüyorum. Fakat PSU Corsair CV 550W. O yüzden tam bi emin olamadım. Sizce psu yeterli midir ?
Buradan işlemciyi 5600 yapmayı planlıyorum. Onu da göz önünde bulundurunuz lütfen.

Ekran kartı gücü 220W sitesinde önerilen PSU değeri ise 650W. Sistemdeki parçaların değerlerini tek tek toplayıp ne kadar elektrik tüketeceğine bakabilirsin ama tahmini olarak çalıştırır gibi duruyor.

Zechion

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartı gücü 220W sitesinde önerilen PSU değeri ise 650W. Sistemdeki parçaların değerlerini tek tek toplayıp ne kadar elektrik tüketeceğine bakabilirsin ama tahmini olarak çalıştırır gibi duruyor.
Tek tek değerlerini nereden görebilirim ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada ekleme yapayım. Beni böyle 1-1.5 550w ile götürse yeterli. İleride değiştirme yaparım zaten.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,860
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Sistem çalışacaktır ancak PSU kendini zorlayacaktır. Komponenet bakımından iyi olmaz bu durum ve PSU'nun ömrü kısalır. Yalnızca geçici süreliğine kullanılabilir. Bu arada sistemde işlemci yükseltmesi de yapmalısınız. 5600G'yi harici grafik biriminde kullandığınızda ara sıra takılmalar yaşayabilirsiniz.

Zechion

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sistem çalışacaktır ancak PSU kendini zorlayacaktır. Komponenet bakımından iyi olmaz bu durum ve PSU'nun ömrü kısalır. Yalnızca geçici süreliğine kullanılabilir. Bu arada sistemde işlemci yükseltmesi de yapmalısınız. 5600G'yi harici grafik biriminde kullandığınızda ara sıra takılmalar yaşayabilirsiniz.
Hocam onu hemen olmasa da bir süre sonra değiştireceğim zaten. Altta yazdım. Fakat böyle psu zorlanmasından daha çok sistemde ekran kartı yanması, işlemci yanması gibi durumlar olmadığı sürece benim için çok sorun yok. Zaten beni 1-1.5 sene götürmesi yeterli. Sonrasında değiştirme yaparım PSU'yu

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,860
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Hocam onu hemen olmasa da bir süre sonra değiştireceğim zaten. Altta yazdım. Fakat böyle psu zorlanmasından daha çok sistemde ekran kartı yanması, işlemci yanması gibi durumlar olmadığı sürece benim için çok sorun yok. Zaten beni 1-1.5 sene götürmesi yeterli. Sonrasında değiştirme yaparım PSU'yu

Sistemde tek bozulacak parça PSU olur. Diğer hiçbir donanım zarar görmez.

chary

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
𝔖𝔞𝔪𝔢𝔱
İlgilendiği Kategoriler
Sistemsel Sorunlar / Ekipman
Tek tek değerlerini nereden görebilirim ?

Bu arada ekleme yapayım. Beni böyle 1-1.5 550w ile götürse yeterli. İleride değiştirme yaparım zaten.
R5 5600 - 65W Ekran kartı 220W düz hesap ikisi 300W tüketse diğer parçalarda 100W tüketse ki o kadar tüketmiyorlar sistem çalışacaktır top seviyeye çıkacağını bile düşünmüyorum ben kullanabilirsiniz.

Dodo93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
278
İsim
Doğan gelişigüzel

burdan hesaplayabilirsin 5600g ve 5600 65w olduğu için değişmesi güç olarak fark yaratmaz

imzamdaki sistem 500w ile kullanıyorum 1 sene olacak hemen hemen problemsiz maşallah :)

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,016
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,860
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
burdan hesaplayabilirsin 5600g ve 5600 65w olduğu için değişmesi güç olarak fark yaratmaz

Bu tarz sitelere pek güven olmaz. Donanımlar fabrika verisinden daha fazla güç harcayabilir.

Zechion

80+ Silver
Top Bottom