Neler Yeni

550W psu rtx 3070 destekler mi ?

Dodo93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
278
İsim
Doğan gelişigüzel
kendim hesaplıyorum ve kullanıyorum site sağlam siz biraz daha fazla olarak düşünebilirsiniz ama problemsiz kullanırsınız sürekli psu al psu al diyen arkadaşlara çok bakmayın siz tabi ki fazla bir psu daha az yorularak sistemi besler ve ömrü uzun olur ama elinizdeki psu atıp yeni psu almanıza gerek yoksa israf olur bence alın deneyin tam yüke sokun sistemi kapanma vs olmuyorsa devam boşuna para harcamayın

eyer25pro

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
481
İsim
Efehan yer
kesin yetmez

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,015
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
Şuan çektiği wattı görebilir miyim peki bir yazılımı vb. varsa
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam 1 seneden önce alamam maalesef ki.
1 Sene boyunca 550w ile çalıştırmak çok mantıklı durmuyor.

chary

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
𝔖𝔞𝔪𝔢𝔱
İlgilendiği Kategoriler
Sistemsel Sorunlar / Ekipman
Ben R5 5600 + RX 6600 sistemi 350W ile çalıştırdım A+ oyunlarda ultrada hiç bir sıkıntı çıkmadı ha önermiyorum orası farklı fakat ekran kartı mesela 150W güç tüketir diyor ben strest testine soktuğumda 100W a bile ulaşamadı değerler tamı tamına sınır raddeye kadar gelmez ki sizde sistemi kullanırken bunları göz önünde bulundurur yeni PSU alana kadar ekstrem bir yüke sokmadan kullanırsınız.

Zechion

80+ Silver
Ben R5 5600 + RX 6600 sistemi 350W ile çalıştırdım A+ oyunlarda ultrada hiç bir sıkıntı çıkmadı ha önermiyorum orası farklı fakat ekran kartı mesela 150W güç tüketir diyor ben strest testine soktuğumda 100W a bile ulaşamadı değerler tamı tamına sınır raddeye kadar gelmez ki sizde sistemi kullanırken bunları göz önünde bulundurur yeni PSU alana kadar ekstrem bir yüke sokmadan kullanırsınız.
Hocam bu değerleri nereden görebiliyorsunuz ? Akıllı priz falan mı var ?

chary

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
𝔖𝔞𝔪𝔢𝔱
İlgilendiği Kategoriler
Sistemsel Sorunlar / Ekipman
Hocam bu değerleri nereden görebiliyorsunuz ? Akıllı priz falan mı var ?
Hayır ürünlerin özelliklerini arattığınız zaman yazıyor mesela R5 5600W kaç w diye yazdığınızda çıkar yada sizin ekran kartınızınki sitesinde yazıyor stres testiğine soktuğumda zaten değerler gözüküyor mesela Radeon uygulamasından yapmıştım ekran kartınınkini sıcaklık ve watt tüketimi yazıyor.

Bu ekran kartınızın kendi sitesi özelliklerinde yazıyor güç tüketimi ve önerdiği PSU değeri.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,860
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Sistemin tüm donanımlarını %100 yüke soktuğunuzda eğer kapanmıyor veya herhangi bir hata vermiyorsa kullanabilirsiniz demektir. Bunun üzerinde fazla düşünmeye gerek yok. Neticede bahsi geçen donanımlar toplamda 410 Watt civarı enerji tüketiyor maksimum. PSU 550 Watt sunabilir ama bu demek değildir ki çıkış gücü 550 Watt.. Bazı PSU'lar vardır fabrika verisi 500 Watt olarak üretilir ancak çıkış gücü 320 Watt civarında kalır. Sizdeki PSU çok iyi olmasa da vasatın üstü denilebilecek bir düzeydedir. Yüksek ihtimalle sorun olmaz kullanımda ancak önermiyorum.

Zechion

80+ Silver
Sistemin tüm donanımlarını %100 yüke soktuğunuzda eğer kapanmıyor veya herhangi bir hata vermiyorsa kullanabilirsiniz demektir. Bunun üzerinde fazla düşünmeye gerek yok. Neticede bahsi geçen donanımlar toplamda 410 Watt civarı enerji tüketiyor maksimum. PSU 550 Watt sunabilir ama bu demek değildir ki çıkış gücü 550 Watt.. Bazı PSU'lar vardır fabrika verisi 500 Watt olarak üretilir ancak çıkış gücü 320 Watt civarında kalır. Sizdeki PSU çok iyi olmasa da vasatın üstü denilebilecek bir düzeydedir. Yüksek ihtimalle sorun olmaz kullanımda ancak önermiyorum.
Hocam çok eskiden yine siz "Vasatın üstü" kelimesini kullanmıştınız forum iki tarafa bölünmüştü. Vasatın üstü derken orta üstü anlamında mı demek istediniz ?
Bir de şöyle bir şey sorayım. Ben Ryzen 5 5600'e geçene kadar sistemdeki ekran kartı %100 de kullanılmıyor bildiğim kadarıyla. O yüzden yine bi gideri var gibi.
Şimdi baktım yanlış bilgilendirme olmasın. Vasatın üstü diye derratixmiş

Son düzenleme:

ThEagles

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
Berk
Çalıştırır gibi duruyor eğer zaten PSU yetmezse, PC kendini yeniden başlatır. Yeniden başlatırsa yeni PSU alırsın.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,860
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Vasatın üstü derken orta üstü anlamında mı demek istediniz ?

Kötünün iyisi anlamında kullanılır genelde. Yani orta seviye demek.

Ben Ryzen 5 5600'e geçene kadar sistemdeki ekran kartı %100 de kullanılmıyor bildiğim kadarıyla. O yüzden yine bi gideri var gibi.

Oyundan oyuna fark edecektir. Elbette ekran kartın tamamen kullanıldığı senaryoları gözlemleyebilirsin.

Şimdi baktım yanlış bilgilendirme olmasın. Vasatın üstü diye derratixmiş

Evet, o demişti.

Top Bottom