Neler Yeni

55k Monitör dahil sistem önerir misiniz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Çağdaş Uzun
1-AMD bakma müq frame gen den mahrum kal daha çok para döküp nvidia al ve diğer parçaları yükseltememe (amd daha iyi olur fiyatına göre rakiplerinden daha iyi ve güçlü ayrıca diğer parçaları yükseltmek için bütçen de olur.)
2- İntel şuan çok ama çok sakat AMD almak daha mantıklı. Intel oksidasyon ve kendi kendini bozma sorunu olmasa eyvallah.
3- 360hz monitör, intel ve nvidia sistem? Nasıl yetecek o para?
4- amd nin şuanki 7700xt veya 7800xt de alsan gta6 açabilme imkanı var aynı şekilde 4070 4070s ve üstü içinde geçerli.
Mesaj otomatik birleştirildi:

4060ti mi?
Görkem kardeşim sen önerdiğin bir sistemi atar mısın? AMD neden tercih etmeliyim ekran kartı ne alırsam daha iyi olur aydınlatırsan sevinirim

su sisteme bakın bi hocam parcalar cok ust duzey olmasada iyi istediginiz gibi intel işlemci ve nvdia ekran kartı var ve en onemlisi DDR 5 butcenizi asarmi bilmem ama eger asıyorsa bu sistemin aynısının 4060 ti li olanı var ama bu sistemi tavsiye ederim https://www.gaming.gen.tr/urun/4071...-sistem-tavsiyesi-star-wars-outlaws-hediyeli/

ve ayrıcxa isterseniz ozellestirme kısmında asusun 270 hz lik monitoru var bence full hd monitore 15k ayırmak fazla o paradan kısıp sisteme ekliyebilirsiniz ama sizin kararınız
teşekkür ederim farklı önerebileceğin bir sistem mevcut mu?

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
435
İsim
Gorkem Yavuz
Görkem kardeşim sen önerdiğin bir sistemi atar mısın? AMD neden tercih etmeliyim ekran kartı ne alırsam daha iyi olur aydınlatırsan sevinirim

teşekkür ederim farklı önerebileceğin bir sistem mevcut mu?
Şimdi hocam şöyle, o bütçede 360hz zor. 270hz var 8.300 tl asus tuf gaming gen de. Kendimde kullanıyorum ghosting ve gecikme çok düşük ayrıca fast ips panel. Alacaksanız tavsiyemdir yani. 240hz fiyatına 270hz alıyorsunuz. (Zam yemiş 8.3k dan 9.7k olmuş)

55k'dan 9.7k çıkarsak 45.300 TL pc bütçeniz kalıyor. Bu bütçeye en iyi 2 sistemi birisi AMD RX7700XT birisi RTX4070 atacağım. En kaliteli f/p parçaları seçeceğim aşağı salıcam:

AMD RX7700XT'Lİ SİSTEM (4070 rakibi)

Soğutucu: Thermalright Peerless Assassin 120
Anakart: Asus Prime B650M-K
RAM: Corsair Vengeance RGB 6000MHZ AMD EXPO / INTEL XMP
SSD: Kingston KC3000 1TB

41.370TL

RTX4070'Lİ SİSTEM:

Ram yükseltemiyoruz adam gibi ram yok. Bilindik olsun dersen tek modül 16gb lik Kingston un rami var +180tl veya +300tl ek masrafı var. Alabilirsin.

45.900TL fiyat.

Sana kalmış. Bana sorarsan 7700XT'li sistem derdim çünkü fiyat farkına göre rtx4070 ile aynı performansı veriyor bi zaman 7700xt bi zaman 4070 geçiyor. Hemde 7700xt'li sistemdeki parçalar daha kaliteli. Birde 4070li sistem 600tl daha bütçenin üstünde kalıyor.

Dediğim monitör:

Memnun kalırsınız çok iyi monitör. Keşke zam yemeseydi... :(
Alırsanız sorun olmaz

@Cagdas1905 Sistemleri ve özelleştirmeleri attım, ek bilgi verip mantıklı bir seçenek sundum. Şimdi ben gidiyorum sanırım 1 saate gelirim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Çağdaş Uzun
Şimdi hocam şöyle, o bütçede 360hz zor. 270hz var 8.300 tl asus tuf gaming gen de. Kendimde kullanıyorum ghosting ve gecikme çok düşük ayrıca fast ips panel. Alacaksanız tavsiyemdir yani. 240hz fiyatına 270hz alıyorsunuz. (Zam yemiş 8.3k dan 9.7k olmuş)

55k'dan 9.7k çıkarsak 45.300 TL pc bütçeniz kalıyor. Bu bütçeye en iyi 2 sistemi birisi AMD RX7700XT birisi RTX4070 atacağım. En kaliteli f/p parçaları seçeceğim aşağı salıcam:

AMD RX7700XT'Lİ SİSTEM (4070 rakibi)

RAM: Corsair Vengeance RGB 6000MHZ AMD EXPO / INTEL XMP

41.370TL

RTX4070'Lİ SİSTEM:

Ram yükseltemiyoruz adam gibi ram yok. Bilindik olsun dersen tek modül 16gb lik Kingston un rami var +180tl veya +300tl ek masrafı var. Alabilirsin.

45.900TL fiyat.

Sana kalmış. Bana sorarsan 7700XT'li sistem derdim çünkü fiyat farkına göre rtx4070 ile aynı performansı veriyor bi zaman 7700xt bi zaman 4070 geçiyor. Hemde 7700xt'li sistemdeki parçalar daha kaliteli. Birde 4070li sistem 600tl daha bütçenin üstünde kalıyor.

Dediğim monitör:

Memnun kalırsınız çok iyi monitör. Keşke zam yemeseydi... :(
Alırsanız sorun olmaz

@Cagdas1905 Sistemleri ve özelleştirmeleri attım, ek bilgi verip mantıklı bir seçenek sundum. Şimdi ben gidiyorum sanırım 1 saate gelirim.
teşekkür ederim uğraşmışsın baya. Fiyat farkları baya var ne yapacağımı bilemedim. Monitör güzel görünüyor sence fps oyunları için küçük kalıyor mu? Bu belirttiğin işlemci intel de neye eş değer onu merak ettim

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
435
İsim
Gorkem Yavuz
teşekkür ederim uğraşmışsın baya. Fiyat farkları baya var ne yapacağımı bilemedim. Monitör güzel görünüyor sence fps oyunları için küçük kalıyor mu? Bu belirttiğin işlemci intel de neye eş değer onu merak ettim
İşlemci intel de 14400f ile eş. Monitör baya güzeldir, 1080p olduğu için 24 inç en uygun boyuttur. 27 inçler 2k için en uygundur ki pikselleri saymayın. Hocam eğer nvidia fetişiniz yoksa amd ye yönelin derim ki zaten amd sistem baya baya daha kaliteli. Ben daha iyiyim diye bağırıyor parça kalitesinden dolayı. Artan para da cebinize kalır.

Yazdığım ve paylaştığım kadarı ile bu konuda uğraşmayı severim hocam. Amacım nötr bir kullanıcı olarak, amaca ve bütçeye yönelik en iyi pc, olabildiğince en kaliteli parçaları seçtirip aldırıp kullanıcıyı mutlu ederim. Satış politikasında bi markada falan iş yapsam baya iyi olurdu aslında.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Çağdaş Uzun
İşlemci intel de 14400f ile eş. Monitör baya güzeldir, 1080p olduğu için 24 inç en uygun boyuttur. 27 inçler 2k için en uygundur ki pikselleri saymayın. Hocam eğer nvidia fetişiniz yoksa amd ye yönelin derim ki zaten amd sistem baya baya daha kaliteli. Ben daha iyiyim diye bağırıyor parça kalitesinden dolayı. Artan para da cebinize kalır.

Yazdığım ve paylaştığım kadarı ile bu konuda uğraşmayı severim hocam. Amacım nötr bir kullanıcı olarak, amaca ve bütçeye yönelik en iyi pc, olabildiğince en kaliteli parçaları seçtirip aldırıp kullanıcıyı mutlu ederim. Satış politikasında bi markada falan iş yapsam baya iyi olurdu aslında.
Peki AMD olarak yaptığımız da paradan tasarruf etmeyip aynı bütçeyi kullansak daha iyi bir şey çıkmaz mı? Neleri yükseltmek gerekiyor

Yusuf B.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Yusuf Beyatlı
İşlemci olarak i5 12400F düşünüyorum direk varmı atabileceğiniz bir sistem
o bütçeyle i7 falan daha iyi olur. i5 ve 4060 lı bir sistem ( monitör hariç ) 25 bin falan. 32 inç oyuncu monitörleride 10 15 bin fln ( yüksek performans )

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Çağdaş Uzun
o bütçeyle i7 falan daha iyi olur. i5 ve 4060 lı bir sistem ( monitör hariç ) 25 bin falan. 32 inç oyuncu monitörleride 10 15 bin fln ( yüksek performans )
Önerin nedir Yusuf kardeşim bahsettiğin kasalardan örnek atarsan sevinirim

Yusuf B.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Yusuf Beyatlı
Önerin nedir Yusuf kardeşim bahsettiğin kasalardan örnek atarsan sevinirim
düzenlemelerden rami artırabilirsin. tabi bunu almadan önce bazı insanlara daha sorarsan sevinirim. pc alırken ben bile anlamama rağmen soruyorum.

monitör:

Top Bottom