Neler Yeni

5600g işlemciye 3060 taktım darboğaz oluyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Özgür
Arkdaşlar öncelikle sistemim
asus b450m dragon anakart
pny 16x2 32gb 3200 mhz ram
amd ryzen 5 5600g işlemci
gigabayte eagle rtx 3060
xpg pylon 750w psu
işlemciye ekran kartını taktım ve uzunh süre oyun oynadıktan sonra pc elektrikler kesilmiş gibi kapanıyor zorlayınca 1080p de özelliklede yayın açarkan bir arkdaş bana dediki grafik kartı olarak işlemcinde kullanabiliyor olabilirmiş ve bu ayar biostan yapılıyormuş display kablosuyla ekran kartından görüntü alıyorum anlayanlar lütfen yardımcı olsun yanıtlarınızı bekliyorum.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Ekran kartından görüntü alıyorsan ekran kartı aktiftir. %100 kullanımda bilgisayar kapanmaz. Sıcaklık değeri yükselirse bilgisayar kapanır. Hangi oyunda denediniz?

Ata Şen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
818
İsim
Ata Şen
Ekran kartına taktığına eminsin değil mi hdmi yada displayportunu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Darboğaz yapıyor diye kapanmaz ayrıca

SavaqarY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Samet Demir
5600g 3070i rahat besliyor diye biliyorum driverlari kurduğuna emin misin ?
Hala apu driverlarini kullanıyor olabilirsin.

elecus

80+
darbogazdan pc kapanmaz ısıdandır yada ram slotları ıle alakalı olabılır

abcdefg1234

80+ Silver
Arkdaşlar öncelikle sistemim
asus b450m dragon anakart
pny 16x2 32gb 3200 mhz ram
amd ryzen 5 5600g işlemci
gigabayte eagle rtx 3060
xpg pylon 750w psu
işlemciye ekran kartını taktım ve uzunh süre oyun oynadıktan sonra pc elektrikler kesilmiş gibi kapanıyor zorlayınca 1080p de özelliklede yayın açarkan bir arkdaş bana dediki grafik kartı olarak işlemcinde kullanabiliyor olabilirmiş ve bu ayar biostan yapılıyormuş display kablosuyla ekran kartından görüntü alıyorum anlayanlar lütfen yardımcı olsun yanıtlarınızı bekliyorum.
5600G ve 3060 arasında Darboğaz olmaz ayrıca darboğazdan pc kapanmaz. Görüntü kablosu anakarta bağlı olmadığı sürece oyunlarda vega7 yi de kullanamazsınız ama kullanmasanız bile ramin bir kısmını kullanıyor. Biostan kapatabilirsiniz veya Vrami 64 mb 128 mb falan ayarlayabilirsiniz.

Sorununuz PSU veya ram kaynaklı olabilir. Memtest86 ve OCCT POWER testlerini yapar mısınız ? Bir de oyun oynarken sıcaklıklar ne durumda ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Özgür
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartından görüntü alıyorsan ekran kartı aktiftir. %100 kullanımda bilgisayar kapanmaz. Sıcaklık değeri yükselirse bilgisayar kapanır. Hangi oyunda denediniz?
GTA V fivem

Darboğaz yapıyor diye kapanmaz ayrıca
darboğazmı bilmem ama işlemci %100 kullanım hep ve çift monitör kullanıyorum yayında mesala hitman 2 oynadım 30 dk sonra pc kapanıyor şimdi yeni soğutucu sipariş verdim hayırlısı

5600g 3070i rahat besliyor diye biliyorum driverlari kurduğuna emin misin ?
Hala apu driverlarini kullanıyor olabilirsin.
discort BestecH#1598 istersen bi bakalım bakmasını bilmiiyorum

5600G ve 3060 arasında Darboğaz olmaz ayrıca darboğazdan pc kapanmaz. Görüntü kablosu anakarta bağlı olmadığı sürece oyunlarda vega7 yi de kullanamazsınız ama kullanmasanız bile ramin bir kısmını kullanıyor. Biostan kapatabilirsiniz veya Vrami 64 mb 128 mb falan ayarlayabilirsiniz.

Sorununuz PSU veya ram kaynaklı olabilir. Memtest86 ve OCCT POWER testlerini yapar mısınız ? Bir de oyun oynarken sıcaklıklar ne durumda ?
BestecH#1598 dc den lütfen konuşalım o şekilde daha iyi yardıcı olabilirsiniz

dc nizi paylaşırmısınız yapalım

Son düzenleme:

abcdefg1234

80+ Silver
GTA V fivem

darboğazmı bilmem ama işlemci %100 kullanım hep ve çift monitör kullanıyorum yayında mesala hitman 2 oynadım 30 dk sonra pc kapanıyor şimdi yeni soğutucu sipariş verdim hayırlısı

discort BestecH#1598 istersen bi bakalım bakmasını bilmiiyorum

BestecH#1598 dc den lütfen konuşalım o şekilde daha iyi yardıcı olabilirsiniz

dc nizi paylaşırmısınız yapalım
Pazartesiye kadar pcye giremeyeceğim. Youtubedan bakıp yapamaz mısınız testleri ? Çok zor değil

Salu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
836
İsim
Furkan SARIGÖL
5600g 3060 ile darboğaz yapmaz diye biliyorum 3070 i bile besler kurulumda hata vardır veya driverlarda kurulum hatası olabilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,584
Üyeler
156,638
Son üye
SomeBack26
Top Bottom