Neler Yeni

5M paranız olsa ne yapardınız?

Juiclair0

80+ Silver
5m büyük para değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

Düşünün ki ailenizden size miras kaldı ya da aileniz hayatta iken onlara miras kaldı bir gayrimenkul bir tarla bir arsa kaldı diyelim ve total elinizde gerçek 5 milyon türk lirası paranız mevcut siz olsanız ne yapardınız mesela?

Ben olsam borçlarımı kapatır ihtiyacım ve hayalim olan şeyleri alırdım ama özellikle güzel bir yerden ev alırdım..
5m olsa güneş enerji tesisi kuran firmalar var 5m veriyorsunuz sistemi kuruyor 6 yıl kurduğu parayı amorti ediyor (18m falan kuruluyor) 2 yılda üstünden kar yapıyor. 8 yıl sonra sana sistemi devir ediyor ve aylık gelir şuanda aylık 540.000 tl ve 8 yıl sonra elektriğe gelecek zama bağlı olarak değişecek. 5m parayı 8 yıl sonra aylık 1m gibi bir ücret kazanmak için yatıracağım.

.RBO.

80+ Silver
500k ya anama bir araba alırım 15k ya laptop ablama telefon 10k ya gerisinin dolara çevir 4/1 i ini kendime saklarım geri kalan yatırım

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Düşünün ki ailenizden size miras kaldı ya da aileniz hayatta iken onlara miras kaldı bir gayrimenkul bir tarla bir arsa kaldı diyelim ve total elinizde gerçek 5 milyon türk lirası paranız mevcut siz olsanız ne yapardınız mesela?

Ben olsam borçlarımı kapatır ihtiyacım ve hayalim olan şeyleri alırdım ama özellikle güzel bir yerden ev alırdım..
Gayrimenkul alıp kiraya bırakırdım.
Eğitim veya ileride yardımcı olması için köşeye atardım.
Bir miktarı ile bir bilgisayar alırdım o kadar

ahenk'

80+ Silver
Bir ev alırdım geri kalanı da müziğe ve eğitime basardım. Evi de aç kalmayayım diye alıyorum he :)

''Wolfred!ghT

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,418
İsim
''Wolfred!ghT
Önce bir ev alır kiraya verirdim.
Buradan gelen para ile altın, döviz,hisse,coin almaya girişirdim.
Kısa ve orta vadede aldığım hisse, döviz, altının ev için verdiğim parayı amorti etmesine odaklanırdım.
Bu arada sahip olduğum asıl paranın al-sat yapabileceğim kadarı ile alım -satim yapardım.
Bu işin yanında Küçük koleksiyonlar oluşturmak için bir miktar bütçe ayırır,nadirlik değerlerine göre oluşturduğumuz koleksiyonları koleksiyonerlere küçük bir açık arttırma ile satardım.
Aylık gelirimi giderimden 2 kat fazla olacak şekilde para yönetimini dengelerdim.
Büyük ev,ultra lüks araba gibi ihtiyaç dışı olan harcamalar yerine tek kişinin yaşayabileceği bir ev,orta seviye bir araba satın alırdım.
Sahip olduğum veya sahip olmak için çalıştığım meslek kariyerini bu alanda geliştirmeye veya seçmeye çalışırdım.
Ani hisse düşüşleri, kazanç kayıpları gibi olaylardan "kaybetme korkusu" ile kurtulmaya çalışmazdım.
Parasal yatırımlar, diğer aktifler gibi bana kazanç sağlayacak olan en büyük aktifime,kendime olanak sağlar,kendime yatırım yapardım.
Bilgisi olmadan fikri olan insanların sözü ile kuyuya inmezdim.

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,952
İsim
tümen dağ
Cay icerim

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Toprak
Tuvalet pecetesi parası çıktı✌️

Liara

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Parayı mendil olarak kullanırım. Zengin olmuşuz tadını çıkaralım değil mi? Görgüsüzlüğün dibine vurmak lazım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,259
İsim
Murat Orhan
Mazda Rx7
Mazda Rx8
Mazda MX5
Nissan 180,240 sx
Kalanı faize her ay en az 60k miss

Robin Buckley

80+ Silver