Neler Yeni

5X5 PROGRAMDA SUPPLEMENT KULLANIMI

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Rüzgar Kayalı
Merhabalar. Aktif basketbolcuyum ve 3-4 ay öncesine kadar fitness da yapıyordum fakat ara vermek zorunda kaldım. Basketbolcu olmam dolayısıyla tekrardan başlayacağım. 5X5 ile başlamak istiyorum ama bir sorum olacak. 5X5 program yapılırken supplement kullanılır mı. Creatin BCAA ve Protein tozu kullanılır mı ?

Keyfen

80+ Bronze
Merhaba, 5x5 ile gelişim sağlayamaz sadece spora ısındırabilirsin, sana tavsiyem
yağ oranımı azaltim diyorsan 4. aydan itibaren protein tozuna başlayabilirsin
bcaa gereksiz bişi biz sadece meyve suyu niyetine yemeğin yanında içiyoruz
creatin e gerek yok 9. ayda başlaman daha mantıklı çünkü şuan zaten gelişim sürecindesin olduğundan fazla ağırlık kaldırman direk sakatlanmalara sebebiyet verebilir preworkout içinde aynısı geçerli bir süre düzenli dengeli gitmende yarar var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Rüzgar Kayalı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Amacım
Merhaba, 5x5 ile gelişim sağlayamaz sadece spora ısındırabilirsin, sana tavsiyem
yağ oranımı azaltim diyorsan 4. aydan itibaren protein tozuna başlayabilirsin
bcaa gereksiz bişi biz sadece meyve suyu niyetine yemeğin yanında içiyoruz
creatin e gerek yok 9. ayda başlaman daha mantıklı çünkü şuan zaten gelişim sürecindesin olduğundan fazla ağırlık kaldırman direk sakatlanmalara sebebiyet verebilir preworkout içinde aynısı geçerli bir süre düzenli dengeli gitmende yarar var.
Amacım aslında kuvvet ve kütle kazanmak. Zayıf bir insanım

Keyfen

80+ Bronze

Keyfen

80+ Bronze
Boy 1.72
Kilo 60
Kaç kilo kaldırdığımı bilemiyorum ara verdiğim için ama 4x12 yapıyordum
Dostum öncelikle boyun kilona göre iyi sakın kilo alim yağlanim felan deme senin o boyda ilk yıl güzel bir görüntü istiyorsan 70 kiloyu geçmiceksin ve bunu mümkün olan en az yağ miktarıyla yapıcaksın
4x12 iyidir ama çok iyi hissettiğin hareket varsa set sayısını arttırabilirsin ve her bölgeye totalde set olarak 20'nin üzerinde tutmaya çalış uzun gelmesin bu süre dinlenme süresini minimuma indirerek bunu başarabilirsin 2 saat içerisinde 2 bölge çıkartırsın spora gitmeden önce fındık ezmesi 40 gram kadar yiyebilirsin veya mısır patlağı gene aynı şekilde şeker ihtiyacınıda 4-5 tane ağzına atacak kadar cicibebe alarak sağlayabilirsin.
bu dediklerim doğrudur demiyorum ben ve çevrem bu şekilde yapıyor faydasını görüyoruz sanada o şekilde paylaştım.

sasamblae

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
281
İsim
asemo boa
supplement cok elzem bir takviye degildir. spora etkisi %2-3 varsa ne ala. onun yerine b vitamini d vitamini c ester balık yagı multıvıtamın alarak destekleyebilirsin.

tramoli

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
mert aslan
Supplement kullanımı programdan bağımsız senin günlük ihtiyaçlarını karşılayamadığında kullanacağın takviyelerdir. İlla kullanman yada kullanmana gerek yok diyemeyiz senin vücut değerlerini, yaptığın sporu beslenmeni bilmeden.

Aşağıdaki siteden günlük kalori ihtiyacını hesaplayıp, sonrasında alman gereken protein miktarını belirleyebilirsin. Beslenmene göre protein ihtiyacını tamamlyamıyorsan protein tozuyla takviye edersin.

Besinlerden karşılayamayacağın tek supplement Creatin.

ImAngryDJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,324
İsim
Çağatay
Merhabalar. Aktif basketbolcuyum ve 3-4 ay öncesine kadar fitness da yapıyordum fakat ara vermek zorunda kaldım. Basketbolcu olmam dolayısıyla tekrardan başlayacağım. 5X5 ile başlamak istiyorum ama bir sorum olacak. 5X5 program yapılırken supplement kullanılır mı. Creatin BCAA ve Protein tozu kullanılır mı ?
Oynadığınız pozisyon ve boy kilo durumunuz nedir ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Rüzgar Kayalı
Oynadığınız pozisyon ve boy kilo durumunuz nedir ?
Oyun kurucu
1.72 boy
60 kilo
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum öncelikle boyun kilona göre iyi sakın kilo alim yağlanim felan deme senin o boyda ilk yıl güzel bir görüntü istiyorsan 70 kiloyu geçmiceksin ve bunu mümkün olan en az yağ miktarıyla yapıcaksın
4x12 iyidir ama çok iyi hissettiğin hareket varsa set sayısını arttırabilirsin ve her bölgeye totalde set olarak 20'nin üzerinde tutmaya çalış uzun gelmesin bu süre dinlenme süresini minimuma indirerek bunu başarabilirsin 2 saat içerisinde 2 bölge çıkartırsın spora gitmeden önce fındık ezmesi 40 gram kadar yiyebilirsin veya mısır patlağı gene aynı şekilde şeker ihtiyacınıda 4-5 tane ağzına atacak kadar cicibebe alarak sağlayabilirsin.
bu dediklerim doğrudur demiyorum ben ve çevrem bu şekilde yapıyor faydasını görüyoruz sanada o şekilde paylaştım.
Peki nasıl bir program önerirsiniz

Keyfen

80+ Bronze
Oyun kurucu
1.72 boy
60 kilo
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki nasıl bir program önerirsiniz
açıkcası benim belli bir programım yok şu hareketleri yaparsın bu hareketleri yaparsın diye sadece bölge önerebilirim o da kendimden örnekliyorum
Pazartesi : Göğüs - Arka kol
Salı : Omuz - ön kol
Çarşamba : Sırt - karın
perşemde Omuz ön kol - veya göğüs arka kol
cuma - kardiyo - bacak
ama göğüs ve omuz çalıştığın günler enerjin biteceğinden dolayı kollara fazla yüklenemeyebilirsin, ben arada birini es geçip sadece ön kol ve arka kol atıyorum.
günleride 1. 2. 3. 4. 5. hedef olarak düşün haftalık yani bi gün gidemedin diğer güne sevkedicen

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Rüzgar Kayalı
açıkcası benim belli bir programım yok şu hareketleri yaparsın bu hareketleri yaparsın diye sadece bölge önerebilirim o da kendimden örnekliyorum
Pazartesi : Göğüs - Arka kol
Salı : Omuz - ön kol
Çarşamba : Sırt - karın
perşemde Omuz ön kol - veya göğüs arka kol
cuma - kardiyo - bacak
ama göğüs ve omuz çalıştığın günler enerjin biteceğinden dolayı kollara fazla yüklenemeyebilirsin, ben arada birini es geçip sadece ön kol ve arka kol atıyorum.
günleride 1. 2. 3. 4. 5. hedef olarak düşün haftalık yani bi gün gidemedin diğer güne sevkedicen
Teşekkürler sağolun

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,256
Üyeler
141,689
Son üye
Youtube-BESTMUSICWORLD
Top Bottom