Neler Yeni

Yardım 60.000 TL'ye Laptop Önerisi Verir Misiniz?

soul

80+ Silver
Ben de konu başlattım ancak çok fazla yorum yapan olmadı. Ben de başka konulara yorum yapan sizlerden fikir almak amaçlı sormak istedim.

Ben de çizim yapacağım sağlam ve kaliteli bir laptop bakıyorum. Bütçe olarak 50 bine kadar belirledim. Ancak yaptığım araştırmalar neticesinde 50 bine kadar bilgisayarlarda çok da fazla bir şey yok. O yüzden 60 bine çıkardım en fazla.

60 bine kadar olan 4070 li 2 K ekranlı laptopları incelediğimde geriye 2 alternatif kalıyor. 240 hz yenileme hızına sahip 2k i9 13900HX işlemcili Dell G16 ile 165 hz yenileme hızına sahip 2K i9 13900HX işlemcili Acer Predator var.

Dell gerçekten çok iyi bir laptop çıkartmış. Ama ben windows kullandığım ve kullanacağım için sistem her ne kadar linux olsa da değiştireceğim. Ancak bu laptopu alanlar windowsa geçişte çok problemler yaşamışlar. Başta Ssd yi görmemek dahil ciddi problemleri var. Dell de bahsedilen yazılımla alakalı sanırım. O yüzden bu düşündürücü bir durum.

Acer'ı zaten bilinen bir marka. Ama daha önce hiç kullanmadım. Herkes aynı fikirde sanırım. Acer Predator serisi en iyi soğutucu sisteme sahip olduğunu söylüyor herkes.

2k olmasın ve 4070 li olsun dersem o zaman geriye -Hp Victusu elersek- tek altrnatif HP Omen kalıyor.

Sizce hangisini tercih etmeliyim ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Laptopları araştırırken excellde kendime bir tablo yaptım. Bahsettiğim özelliklerdeki laptoplar paylaştığım bu resimde.

Bu arada Asus'un Tuf F15 serisinde de problemler olduğunu söylüyorlar. O yüzden 4070 li olsa da onu da eledim açıkçası.

Alıntıyı görüntüle

ARALARINDA YİNE EN MANTIKLISI PREDATOR.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Predator neo ların kasaları hakkında fikriniz ne? Dün 16 serisi çok daha iyi diyen biri vardı. Neoları önermiyordu
saçmalamış neo alüminyum üst kasaya sahip
nitro 16 lar sert plastik öyle kötü değil sadece neolar çok daha kaliteli.

Galeyan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
M.Baran MALAY
Bu fiyatlara rtx4080 2k imkansız mı sizce yoksa beklenir mi?

arifdgc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
255
İsim
Arif Dağcı
Bu fiyatlara rtx4080 2k imkansız mı sizce yoksa beklenir mi?
Var zaten 4080 ama hepsiburada da yok taksit istediğin için hbye bakıyodum ben yoksa bu cihaz var sadece fan değişmiş bu yüzden yenilenmiş olarak geçiyoe

Galeyan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
M.Baran MALAY
Var zaten 4080 ama hepsiburada da yok taksit istediğin için hbye bakıyodum ben yoksa bu cihaz var sadece fan değişmiş bu yüzden yenilenmiş olarak geçiyoe
Anladım teşekkür ederim

Galeyan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
M.Baran MALAY
devrim olur o zaman 4070 ilaç
Zaten evdekinden cok iyi de kafamdaki tek şüphem 4060-4070 arasındaki farka vereceğim para değer mi? 4080 bariz şekilde iyi ikisinden de

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Adil Mesut Acar
Masaüstü dahil cok seçenek üstünde duruyorum ama en çok kafama yatan predator benimde. Şuan 6 senelik bir predator Helios 300 kullanıcısıyım son 1 sene dışında tam performans kullanıyordum şuan hem ssd nin yetersiz kalması hem yaşadığım kentin sıcaklığı hemde bizim emektarin eskimesi FPS droplari yememe sebep oluyor. Yine de öneririm diyebilirim. Link salar mısın acaba aynı modelden mi bahsediyoruz?
Merhabalar. Ben Doktora tezi yazacağım ve çizimler yapacağım. Bundan dolayı sağlam bir bilgisayar bakıyorum. O yüzden gördüyseniz excell tablosunu yaptım.

60 Bine kadar 4070 lik ekran kartlı en iyi laptoplar: Dell, Acer Predator ve Hp Omen. Dell ve Acer 2k, Dell 240 Hz, Acer 165 hz özelliklere sahip.

Dell Linki: https://www.hepsiburada.com/dell-g1...=4&gclid=Cj0KCQjw7ZO0BhDYARIsAFttkCjmUWWScBm_

Acer Linki: https://www.hepsiburada.com/acer-pr...od4t&magaza=BOZDAN Teknoloji&url_src=and-prod

Hp Omen Linki: https://www.hepsiburada.com/hp-omen...tx4070-16-1-full-hd-notebook-pm-HBC00005ZU81V

Bunlardan birini tercih edeceğim. Ancak Dell de yazılımsal problemler varmış. Bu laptopta linux var. Hepsiburadadan alan kişiler windowsa çevirirken ssd yi görmemek dahil bazı yazılımsal problemlerle karşılaşmışlar. O yüzden tereddütlüyüm.

Acer Predator kullanmışsınız ve belli ki memnun kalmışsınız. O zaman Acer seçmek daha mantıklı gibi duruyor. Tabi Dell laptopu seçmezsem.

Galeyan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
M.Baran MALAY
Merhabalar. Ben Doktora tezi yazacağım ve çizimler yapacağım. Bundan dolayı sağlam bir bilgisayar bakıyorum. O yüzden gördüyseniz excell tablosunu yaptım.

60 Bine kadar 4070 lik ekran kartlı en iyi laptoplar: Dell, Acer Predator ve Hp Omen. Dell ve Acer 2k, Dell 240 Hz, Acer 165 hz özelliklere sahip.

Dell Linki: https://www.hepsiburada.com/dell-g16-7630-i9-13900hx-32gb-1tb-ssd-8gb-rtx4070-16-qhd-240hz-ubuntu-g76302401024u-p-HBCV00004XPQX8?magaza=Tekno Dream&&wt_gl=cpc.6802-IT.pmax.camp20685145663adgr000000&gad_source=4&gclid=Cj0KCQjw7ZO0BhDYARIsAFttkCjmUWWScBm_

Acer Linki: https://www.hepsiburada.com/acer-predator-helios-neo-intel-core-i9-13900hx-32-gb-1-tb-ssd-rtx-4070-8-gb-freedos-16-wqxga-2560x1600-165-hz-tasinabilir-bilgisayar-nh-qlvey-001-p-HBCV00005TSJH8?ftid=hvdvz5xioo7qod4t&magaza=BOZDAN Teknoloji&url_src=and-prod

Hp Omen Linki: https://www.hepsiburada.com/hp-omen...tx4070-16-1-full-hd-notebook-pm-HBC00005ZU81V

Bunlardan birini tercih edeceğim. Ancak Dell de yazılımsal problemler varmış. Bu laptopta linux var. Hepsiburadadan alan kişiler windowsa çevirirken ssd yi görmemek dahil bazı yazılımsal problemlerle karşılaşmışlar. O yüzden tereddütlüyüm.

Acer Predator kullanmışsınız ve belli ki memnun kalmışsınız. O zaman Acer seçmek daha mantıklı gibi duruyor. Tabi Dell laptopu seçmezsem.
Normalde Dell çok önerilen bir marka değil diye biliyorum. Ama bu serisi nasıldır bilemem

arifdgc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
255
İsim
Arif Dağcı
Zaten evdekinden cok iyi de kafamdaki tek şüphem 4060-4070 arasındaki farka vereceğim para değer mi? 4080 bariz şekilde iyi ikisinden de
ne yapacağına da bağlı açıkçası ben mimarlık okuyorum ona rağmen 3050 li laptop kullanıyorum o bile yetiyor yani iş birazda sende bitiyor 4070 kullanacak kaç programın veya oyunun var?bence o bütçelere çıkmak yerine 35 40 kya nitro 16 geri kalan parayı da başka yerlere harcamak mantıklı
ama rog da çok güzel hakediyo yani 60 k yı 😄

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Adil Mesut Acar
Normalde Dell çok önerilen bir marka değil diye biliyorum. Ama bu serisi nasıldır bilemem

Ben de tereddütteyim açıkçası. Ben de konu açtım. En son dün biri tavsiye etti. Dell i9 13900HX işlemcili 4070 2k ve 240 hz ekran yenilemesine sahip güzel bir laptop dedi. Ancak hepsiburadadan alanlara baktığımda dediğim gibi birçoğu yazılımsal problemlerle karşılaşmışlar. Linux işlemcili bu laptop. Windowsa geçişte ssd yi dahi görmeme problemi yaşanmış. Bu çok ciddi bir problem. O yüzden ben de bir şey diyemiyorum.

Ama diyorsanız ki Acer Predator iyi o zaman bakacağım ve bu ayda karar vereceğim bir laptop almaya.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
960,579
Üyeler
151,576
Son üye
Emre55-SS
Top Bottom