Neler Yeni

Yardım 60.000 TL'ye Laptop Önerisi Verir Misiniz?

Galeyan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
M.Baran MALAY
ne yapacağına da bağlı açıkçası ben mimarlık okuyorum ona rağmen 3050 li laptop kullanıyorum o bile yetiyor yani iş birazda sende bitiyor 4070 kullanacak kaç programın veya oyunun var?bence o bütçelere çıkmak yerine 35 40 kya nitro 16 geri kalan parayı da başka yerlere harcamak mantıklı
ama rog da çok güzel hakediyo yani 60 k yı 😄
Aynen bende böyle düşünüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben de tereddütteyim açıkçası. Ben de konu açtım. En son dün biri tavsiye etti. Dell i9 13900HX işlemcili 4070 2k ve 240 hz ekran yenilemesine sahip güzel bir laptop dedi. Ancak hepsiburadadan alanlara baktığımda dediğim gibi birçoğu yazılımsal problemlerle karşılaşmışlar. Linux işlemcili bu laptop. Windowsa geçişte ssd yi dahi görmeme problemi yaşanmış. Bu çok ciddi bir problem. O yüzden ben de bir şey diyemiyorum.

Ama diyorsanız ki Acer Predator iyi o zaman bakacağım ve bu ayda karar vereceğim bir laptop almaya.
Şimdi seçenek olarak mantıklı görünüyor ama aynı markanın her ürününde bile başka sorunlar olabiliyor size direkt bunu alın diyecek yetkinlikte olduğumu düşünmüyorum.
Acer in ana serisi predator olduğunu hesaba katarsak Hz dışında bir farkta yoksa Acer daha mantıklı geliyor bana

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Adil Mesut Acar
Aynen bende böyle düşünüyorum

Şimdi seçenek olarak mantıklı görünüyor ama aynı markanın her ürününde bile başka sorunlar olabiliyor size direkt bunu alın diyecek yetkinlikte olduğumu düşünmüyorum.
Acer in ana serisi predator olduğunu hesaba katarsak Hz dışında bir farkta yoksa Acer daha mantıklı geliyor bana

Sadece size sormak istediğim Acer kullanıcısı olduğunuz için memnun musunuz ? Yazılımsal bir problem yaşadınız mı ? Bir problem olmadıysa ve hala kullanıyorum dediğiniz için demek ki laptoptan memnun kaldınız demektir.

Evet Acer markanın ana serisi Predator. Dell'e göre tek farkı ekran yenilenme hızı. Diğer bütün özellikler aynı. Sadece Acer freedos Dell linux işlemcili. Diğer farkı da bu.

Ama işte insan tam emin olamıyor. Çünkü alacağım bilgisayar şu anda kullandığım ama artık ömrünü tamamlayan 9.5 yıl önce aldığım Casper Nirvana İ5 4. Nesil olan laptop gibi uzun seneler kullanayım istiyorum. Almışken bir defa almış olacağım. Bir daha artık 5 - 10 yıl sonra en iyisini alırım umarım akademisyen olunca 🤲

Galeyan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
M.Baran MALAY
Sadece size sormak istediğim Acer kullanıcısı olduğunuz için memnun musunuz ? Yazılımsal bir problem yaşadınız mı ? Bir problem olmadıysa ve hala kullanıyorum dediğiniz için demek ki laptoptan memnun kaldınız demektir.

Evet Acer markanın ana serisi Predator. Dell'e göre tek farkı ekran yenilenme hızı. Diğer bütün özellikler aynı. Sadece Acer freedos Dell linux işlemcili. Diğer farkı da bu.

Ama işte insan tam emin olamıyor. Çünkü alacağım bilgisayar şu anda kullandığım ama artık ömrünü tamamlayan 9.5 yıl önce aldığım Casper Nirvana İ5 4. Nesil olan laptop gibi uzun seneler kullanayım istiyorum. Almışken bir defa almış olacağım. Bir daha artık 5 - 10 yıl sonra en iyisini alırım umarım akademisyen olunca 🤲
Ben herhangi bir sorun yaşamadım şimdiye kadar yazılımsal olarak. 6 sene sonunda güncelliğini yitirmesi dışındaki tek sorun klavyedeki bazı tuşların deforme olması oldu. O da çoğu laptop için geçerli oyun oynarken klavye kullanmamamdan kaynaklı bir sorun

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Adil Mesut Acar
Ben herhangi bir sorun yaşamadım şimdiye kadar yazılımsal olarak. 6 sene sonunda güncelliğini yitirmesi dışındaki tek sorun klavyedeki bazı tuşların deforme olması oldu. O da çoğu laptop için geçerli oyun oynarken klavye kullanmamamdan kaynaklı bir sorun

Benim durumum da sizin yaşadığınızla aynı. 9.5 yıl oldu Casper Nirvanayı alalı. Doğal olarak değiştirmiş olacağım.

Peki hangi marka almayı düşünüyorsunuz ? Yine Acer mı ? Yoksa başka bir marka mı ?

Galeyan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
M.Baran MALAY
Benim durumum da sizin yaşadığınızla aynı. 9.5 yıl oldu Casper Nirvanayı alalı. Doğal olarak değiştirmiş olacağım.

Peki hangi marka almayı düşünüyorsunuz ? Yine Acer mı ? Yoksa başka bir marka mı ?
Acer Asus HP hangisi olursa ana serisini almayı düşünüyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Adil Mesut Acar
Acer Asus HP hangisi olursa ana serisini almayı düşünüyorum

Ben de tereddütteyim. Size linkini paylaştığım Acer Predator mu veya Asus A15 veya Rog mu ya da uzak durun denilse de Hp Omen mi ? Bu durumda Dell'den uzak durun diyorsunuz. En azından 4070 Ekran kartlı bir laptop alacağım. 4080 li olsa 60 bine kadar harika olurdu ama yok maalesef.

Galeyan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
M.Baran MALAY
Var zaten 4080 ama hepsiburada da yok taksit istediğin için hbye bakıyodum ben yoksa bu cihaz var sadece fan değişmiş bu yüzden yenilenmiş olarak geçiyoe
Şu cihaz nasıl sizce?

Galeyan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
M.Baran MALAY
nisan gibi 85 bine düşmüş bence bu fiyata alınmaz birde bu kasa ısınıyor diye biliyorum 93 95 işlemci sıcaklığı görüyor
Yorumları iyi görünüyor aslında. Bu fiyata hangi cihazı onermistiniz?

nisan gibi 85 bine düşmüş bence bu fiyata alınmaz birde bu kasa ısınıyor diye biliyorum 93 95 işlemci sıcaklığı görüyor
Akakçe de en dip 87.5 diyor bu arada siz nereden baktınız?

Son düzenleme:

arifdgc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
248
İsim
Arif Dağcı

Galeyan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru