Neler Yeni

6650XT ROG vs 7600 MSI MECH

demilato

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Abdulrezzak Yanbasan
Merhaba kredi kartıma taksitle kart alacağım o yüzden bu 2 model dışına çıkamıyorum sistemimi ileride satıp yükseltirim diye de bu fiyat bandında ki en iyi yararlanmayı sağlamak istiyorum.
ASUS Radeon ROG STRIX RX 6650 XT V2 ₺7.699, 00 3 taksit
MSI VGA Radeon RX 7600 Mech 2X classıc ₺8.899, 00 9 taksit
Sizce bu kartlardan hangisi daha mantıklı olur. Başka öneriniz var mı teşekkür ederim.

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,049
İsim
Yunus Şahin
Dolap, Param Güvende gibi yerlerden ikinci el kartlar alabilirsin. Bu şekilde taksit yapabilirsin. Benim önerim bu olurdu.

Ha bunlar olmaz dersen 6650 XT Rog alır, keyfime bakardım.

thepublicman

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,464
İsim
Kadir
Ben rog olanı kullanıyorum memnunum, arada o kadar fark vermeye de gerek yok hem model iyi hem de performansları aynı. Taksitsiz alabilecek durumun varsa hazır sistem çıkması rtx 4060 lara da bakabilirsin 8500 TL civarına satılıyor

demilato

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Abdulrezzak Yanbasan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dolap, Param Güvende gibi yerlerden ikinci el kartlar alabilirsin. Bu şekilde taksit yapabilirsin. Benim önerim bu olurdu.

Ha bunlar olmaz dersen 6650 XT Rog alır, keyfime bakardım.
Hocam peki 7600 6650XT den daha performanslı ve yazılım olarak muhtemelen daha uzun ömürlü olacak neden 6650XT dediniz. Bunlarıda belirtirseniz sevinirim. Bilgisiz olduğumdan değil fikir almak için konu açtım.

demilato

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Abdulrezzak Yanbasan
Taksitsiz alamam hocam peşin para verecek durumumda yok şu an bu söylediğim iki kartı vade farksız alıyorum. Açıkçası 7600 daha içime siniyor hem bu kasım muhabbetine özel kartıma 6+3 9 ay vade farksız taksit oluyor. Aylık 1000 lira hiçbir şey.. 6650XT ye 3 taksit oluyor vade farksız.
Msi Mech çok kötü müdür bundan korkuyorum açıkçası zamanında 5500XT modelini kullanıyordum biraz ısınma sorunu yaşıyordu o dönemler..
Ben rog olanı kullanıyorum memnunum, arada o kadar fark vermeye de gerek yok hem model iyi hem de performansları aynı. Taksitsiz alabilecek durumun varsa hazır sistem çıkması rtx 4060 lara da bakabilirsin 8500 TL civarına satılıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

yorum yapmayacağım hocam bir üstte neden o söyler misiniz demişim sadece XX tavsiye ederim gibisinden yorum yapıyorsunuz. Hiçbir şekilde destek olmuyorsunuz bu tarz konular açan kişilere haberiniz olsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ASUS Radeon ROG STRIX RX 6650 XT V2 Almanı tavsiye ederim.

thepublicman

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,464
İsim
Kadir
Taksitsiz alamam hocam peşin para verecek durumumda yok şu an bu söylediğim iki kartı vade farksız alıyorum. Açıkçası 7600 daha içime siniyor hem bu kasım muhabbetine özel kartıma 6+3 9 ay vade farksız taksit oluyor. Aylık 1000 lira hiçbir şey.. 6650XT ye 3 taksit oluyor vade farksız.
Msi Mech çok kötü müdür bundan korkuyorum açıkçası zamanında 5500XT modelini kullanıyordum biraz ısınma sorunu yaşıyordu o dönemler..
MSI mech giriş segment için kötü değil öyle abartı ısınma yaşamazsın ama 8900 TL verilecek kart değil 7600 ve giriş segment modeli

demilato

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Abdulrezzak Yanbasan
İlerleyen zamanlarda sizce 6650XT modelini mi elimden rahat çıkartırım 7600 modelini mi bunu da düşünüyorum. Birde hocam araya aslında taksit muhabbeti giriyor. 9x1000 liradan bakarsak o zamana kadar ben kartın parasını her türlü çıkartırım zaten. Yani bu enflasyon ve bu değerlerle ilerlersek zaten kart gittikçe daha da zamlanacak. Ayrıca şu an bundan ucuz 7600 yok yakın zamanda da olmaz diye düşünüyorum. Çok fazla ikilemde kaldım bundan dolayı beraber tartışalım diye konu açmak istedim.
MSI mech giriş segment için kötü değil öyle abartı ısınma yaşamazsın ama 8900 TL verilecek kart değil 7600 ve giriş segment modeli

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,049
İsim
Yunus Şahin
İlerleyen zamanlarda sizce 6650XT modelini mi elimden rahat çıkartırım 7600 modelini mi bunu da düşünüyorum. Birde hocam araya aslında taksit muhabbeti giriyor. 9x1000 liradan bakarsak o zamana kadar ben kartın parasını her türlü çıkartırım zaten. Yani bu enflasyon ve bu değerlerle ilerlersek zaten kart gittikçe daha da zamlanacak. Ayrıca şu an bundan ucuz 7600 yok yakın zamanda da olmaz diye düşünüyorum. Çok fazla ikilemde kaldım bundan dolayı beraber tartışalım diye konu açmak istedim.

Rog sevdalısı daha çok. 6650 daha hızlı elinden çıkar. Mech modeli de çok iyi bir model değil. Önermem.

Hocam peki 7600 6650XT den daha performanslı ve yazılım olarak muhtemelen daha uzun ömürlü olacak neden 6650XT dediniz. Bunlarıda belirtirseniz sevinirim. Bilgisiz olduğumdan değil fikir almak için konu açtım.

Devasa fark yok aralarında FPS anlamında. Ama model olarak Rog vs Mech ile devasa fark var.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
937,129
Üyeler
147,287
Son üye
makaveli53
Top Bottom