Neler Yeni

❌İndirim Bitti! Msi RX7600 Mech 2X 8.999₺

Devilll20

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,120
İsim
Rick Baba
Hakkaten iki yıl kazdıysa şu ana kadar şansın baya yaver gitmiş:) Ben bu riski alacak kadar zengin değilim..

Şahsen iki yıl miningli kartı yarı fiyatına verseler yine almam
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 sene oyun oynadığım bir kartla 1 sene de mining yaptım. Sonra 1 sene daha kullandım bu sırada macun değişimi bile yapmadım. Kart hala yeni gibiydi. Sadece aldığımda 70 derece olan kart 80 leri görmeye başlamıştı.

Güzel fiyat. Bu arada bu da yine düşmüş öncekini kaçıranlara duyrulur 😀

Güncelledim teşekkürler :)

Tefnut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
John Smith
2 sene oyun oynadığım bir kartla 1 sene de mining yaptım. Sonra 1 sene daha kullandım bu sırada macun değişimi bile yapmadım. Kart hala yeni gibiydi. Sadece aldığımda 70 derece olan kart 80 leri görmeye başlamıştı.

Güzel fiyat. Bu arada bu da yine düşmüş öncekini kaçıranlara duyrulur 😀

Hocam bizzat senin evinde kullandığın kartla dışarda satılan geçmişini bilmediğin ikinci el kart aynı şey mi? Üç beş kartla ince ince özenle uv yapıp üstüne titreye titreye bizde mining yaptık, bunları gözün kapalı senelerce kullan. Telegramda orda burda 7-8 liraya 3090 satılan zamanlardan bizzat şahidim; kartlardaki korozyonu, mosfet sorunlarını, fanların bitikliğini, tozu pisliği geçtim, bellekler o kadar kötü durumda oluyor ki üzerine asit döksen daha iyi görünür. Herkes en kötü açıp iki ped macun değiştirsek yeter diye kapıştı bunları, sonrası malum. Servisler zaten bakmadı bile. Sarı site pişirip pişirip satılan elden elde dolaşan bu bombalarla dolu. Kim kime.. artık..

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Hocam bizzat senin evinde kullandığın kartla dışarda satılan geçmişini bilmediğin ikinci el kart aynı şey mi? Üç beş kartla ince ince özenle uv yapıp üstüne titreye titreye bizde mining yaptık, bunları gözün kapalı senelerce kullan. Telegramda orda burda 7-8 liraya 3090 satılan zamanlardan bizzat şahidim; kartlardaki korozyonu, mosfet sorunlarını, fanların bitikliğini, tozu pisliği geçtim, bellekler o kadar kötü durumda oluyor ki üzerine asit döksen daha iyi görünür. Herkes en kötü açıp iki ped macun değiştirsek yeter diye kapıştı bunları, sonrası malum. Servisler zaten bakmadı bile. Sarı site pişirip pişirip satılan elden elde dolaşan bu bombalarla dolu. Kim kime.. artık..
UV ve ince ayar yapmadan mining yapan süper zeka yoktur sanırım ama bazıları rutubetli saçma sapan depolarda yaptı bu işi, o kartlar korkutuyor biraz. Ben de ikinci el RX 5700 bakıyorum valla satanların da miningde kullandığı belli genelde, umarım o şekilde kullanılmış bir kart gelmez...

JSezar

80+ Silver
Vatan şov yapıyor bugün

Devilll20

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,120
İsim
Rick Baba
UV ve ince ayar yapmadan mining yapan süper zeka yoktur sanırım ama bazıları rutubetli saçma sapan depolarda yaptı bu işi, o kartlar korkutuyor biraz. Ben de ikinci el RX 5700 bakıyorum valla satanların da miningde kullandığı belli genelde, umarım o şekilde kullanılmış bir kart gelmez...

Ahırda bile mining yapanlar olduğundan şüpheleniyorum

Vatan şov yapıyor bugün

Striptiz şov hemde xD (yasaklı kelime ise Barney suçludur)

JSezar

80+ Silver

impacto

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
130
İsim
Ekz
Şaftı kaymıs 90 derece gören 6800XT aldım yarım yılı geçtik ;) 2 yıl+ mining gördü muhtemelen. Kutu fatura garanti yok. Anadan üryan bide. Kullanmasını bilene
Araba mı bu kardeşim herkes aynı şekilde kullanıyor işte takıyosun kullanıyosun. En fazla undervolt yapmışsındır. Herkes senin gibi uzatmaları oynamak istemiyor. Elindeki kart saatli bomba gibi patlayacak ama zamanı belli değil.

TahinPekmez

80+ Silver
ucuz alacak kadar zengin değilim

rayli82

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Bay Koçak
Şaftı kaymıs 90 derece gören 6800XT aldım yarım yılı geçtik ;) 2 yıl+ mining gördü muhtemelen. Kutu fatura garanti yok. Anadan üryan bide. Kullanmasını bilene
İkici el gpu şans işi hocam tamam sizin başınıza bu şekilde gelmiş olabilir ama çok kötüde olabilir. Mesela zombie dediğimiz mining çıkması taş gibi çalışan sapphire kartlar var ve anlayamazsınız Yada mining çıkması custom biosla kapalı mekanda 80 85 derecede çalışmış bir rx 6800 alabilirsiniz ve bunu anlayamazsınız bir kartın geçmişi bilinmiyorsa en kötüsünü düşünün kutu faturaya aldanmayın. Miningciler işi bildiği için kutu faturayı asla atmazlar kartları tertemiz temizler bakımını yapar statik poşetine koyup sıfır ayarında derler çalışmıyorsa fırınlarlar sıcak çalışıyorsa furmark istersiniz undervolt yapar öyle atarlar diyelim hiç bir şey yok elden alıyorsunuz gittiniz furmark occt sentetik organik tüm testleri yaptınız her şey süper ama ama ama .Eğer garantisiz geçmişini bilmediğiniz bir kart alıyorsanız aldın pcye taktın 2 gün sonra gpu çipi arızalanırsa elinde 9000 tl lik bir çöp olur ve tamiri mümkün değildir.

Kısacası alınacak risk değil riski sevenler ikinci el amd gpu alabilir.

Carlo

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Aşağı yukarı 5-6 ay önceki fiyatı ama işte vaziyet ortada.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,223
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Araba mı bu kardeşim herkes aynı şekilde kullanıyor işte takıyosun kullanıyosun. En fazla undervolt yapmışsındır. Herkes senin gibi uzatmaları oynamak istemiyor. Elindeki kart saatli bomba gibi patlayacak ama zamanı belli değil.
Yok macununu yenileyip overclock yaptım.
İkici el gpu şans işi hocam tamam sizin başınıza bu şekilde gelmiş olabilir ama çok kötüde olabilir. Mesela zombie dediğimiz mining çıkması taş gibi çalışan sapphire kartlar var ve anlayamazsınız Yada mining çıkması custom biosla kapalı mekanda 80 85 derecede çalışmış bir rx 6800 alabilirsiniz ve bunu anlayamazsınız bir kartın geçmişi bilinmiyorsa en kötüsünü düşünün kutu faturaya aldanmayın. Miningciler işi bildiği için kutu faturayı asla atmazlar kartları tertemiz temizler bakımını yapar statik poşetine koyup sıfır ayarında derler çalışmıyorsa fırınlarlar sıcak çalışıyorsa furmark istersiniz undervolt yapar öyle atarlar diyelim hiç bir şey yok elden alıyorsunuz gittiniz furmark occt sentetik organik tüm testleri yaptınız her şey süper ama ama ama .Eğer garantisiz geçmişini bilmediğiniz bir kart alıyorsanız aldın pcye taktın 2 gün sonra gpu çipi arızalanırsa elinde 9000 TL lik bir çöp olur ve tamiri mümkün değildir.

Kısacası alınacak risk değil riski sevenler ikinci el amd gpu alabilir.
Zaten tüm riskleri düşünerek alıyorsun. 8999 liraya 1080p de tökezleyen kart varken 2k da her şeyi açan kartı kimse hayrına 7800 liraya vermedi zaten bana. Baktım, testini yaptım, bakımlarını yaptım ve memnunum. 6 aydan fazladır da 1 kere olsun yüzümü kara çıkartmadı ne driver hatası var ne donanımsal hata ne çizik vb. Sistemi gayet iyi dizip ekran kartını 6600 XT bıraksam olmazdı.
AGC_20240214_140019195.jpg

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,546
Üyeler
156,511
Son üye
Cisseko
Top Bottom