Neler Yeni

6800xt 650 Watt Yeter mi ?

SVSLI58

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Gürsel KILAVUZ
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Donanım | Yazılım
Instagram
@kilavuzgursellll
Steam
kilavuzgursel
Arkadaslar yeni ekran kartı aldim. Karti oyunlarda kullanirken herhangi bir sorun vs yok. Furmark testine soktum ondada sıkıntı yok degerler olması gerektigi gibi. Hatri sayilir miktarda soguk calismasi icin birazcik Undervolt uyguladim lakin size soyle bir sorum olacak problem su. Karti 3dmark testine soktugumda görüntüyü kesti. Psu Sharkoon 650 watt 80 plus gold yari modüler. Oyunda hicbir sorun olmayipta testte bu sikintiyi cikarmasi islemci ile birlikte bilesenlerin cektigi gücü psu karsilamiyor gibi geldi ve bu konuda kafam karıştı cpu da undervoltajla beraber oyunlarda 140 150 watt cekebiliyor ancak 3dmark gibi bir test programında ayni anda cektikleri içinmi boyle oldu. Sistem goruntuyu kestigi zaman actigimda sorunsuz sekilde oyunlarda ve sadece ekran kartini test ettigim strese soktugum zaman sorunsuz calisiyor. 750 watt bir psuya mi gecmeliyim yoksa farkli bir sorun olabilir mi ?

Sistem:

Intel Core i7 10700K
Xfx merch 319 RX6800XT
CORSAIR 16G DDR3 C15 3000
SAMSUNG 970 EVO
GAME TECH FREEZER HD6.2 PRO SOGUTUCU
B460F ROG STRIX ANAKART
SHARKOON 650W +80 GOLD YARI MODÜLER PSU

ZALMAN Z3 PLUS KASADA UST 2 ARKA 1 ON 2 LED OLACAK SEKILDE FAN MEVCUT.

1 ADET SATA SSD
2 HD SATA HDD
1 DVD RW

MEKANIK KLAVYE
MOUSE
KULAKLIK
MEVCUT.

wysic

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
berkan karababa
750 watt psu daha iyi olur gibi

Arif0

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
468
Türkiye?! Dostum gemide yaşıyorum tr ne ya?
İsim
Arif hantal
İlgilendiği Kategoriler
Oyun sonra oyun sonra oyun sonra…. üni snavı?
Steam
Arshimet (şöyle iki kılıç tunan adam pp li/ sao anime)
Discord
arshimeth#5168
Ben r5 5600x rx6800 e 750w kullanıyom. En kötü bi 700 gerek diyedüşünüyorum.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Arkadaslar yeni ekran kartı aldim. Karti oyunlarda kullanirken herhangi bir sorun vs yok. Furmark testine soktum ondada sıkıntı yok degerler olması gerektigi gibi. Hatri sayilir miktarda soguk calismasi icin birazcik Undervolt uyguladim lakin size soyle bir sorum olacak problem su. Karti 3dmark testine soktugumda görüntüyü kesti. Psu Sharkoon 650 watt 80 plus gold yari modüler. Oyunda hicbir sorun olmayipta testte bu sikintiyi cikarmasi islemci ile birlikte bilesenlerin cektigi gücü psu karsilamiyor gibi geldi ve bu konuda kafam karıştı cpu da undervoltajla beraber oyunlarda 140 150 watt cekebiliyor ancak 3dmark gibi bir test programında ayni anda cektikleri içinmi boyle oldu. Sistem goruntuyu kestigi zaman actigimda sorunsuz sekilde oyunlarda ve sadece ekran kartini test ettigim strese soktugum zaman sorunsuz calisiyor. 750 watt bir psuya mi gecmeliyim yoksa farkli bir sorun olabilir mi ?

Sistem:

Intel Core i7 10700K
Xfx merch 319 RX6800XT
SAMSUNG 970 EVO
B460F ROG STRIX ANAKART

1 ADET SATA SSD
2 HD SATA HDD
1 DVD RW

MEKANIK KLAVYE
MOUSE
KULAKLIK
MEVCUT.
Element br 650W modelini 6800XT/ R5 5600 ile kombinlediğimde hiçbir ek ayara gerek kalmadan hiçbir sorun olmuyor. Bence senin sistemde de kurtarması gerek ama işlemci yüzünden olabilir senin işlemcinin TDP si daha yüksek malum 😅

Ama bence önce yaptığın UV yi kontrol et orada sorun olabilir. Son olarak bir de işlemcinin turbo boostunu kapatıp dene.

SVSLI58

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Gürsel KILAVUZ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
@kilavuzgursellll
Steam
kilavuzgursel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
750 watt psu daha iyi olur gibi
Hocam en az 750 olacak sekilde 850 wattda olabilir bir psu dusunuyorum. Ortama 3000 3500 TL bandinda onerebileceginiz en az yari moduler psulara bakabilirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Element br 650W modelini 6800XT/ R5 5600 ile kombinlediğimde hiçbir ek ayara gerek kalmadan hiçbir sorun olmuyor. Bence senin sistemde de kurtarması gerek ama işlemci yüzünden olabilir senin işlemcinin TDP si daha yüksek malum 😅
Hocam sen ne diyorsun undervolt yapmadığım vakit yuke girince 180 watt tdp cekiyordu kule tipi sogutucu bile bas edemiyor bu islemci ile.

ThE LoSt

80+ Silver

Sistem:

Intel Core i7 10700K
Xfx merch 319 RX6800XT
SAMSUNG 970 EVO
B460F ROG STRIX ANAKART

1 ADET SATA SSD
2 HD SATA HDD
1 DVD RW

MEKANIK KLAVYE
MOUSE
KULAKLIK
MEVCUT.
Bahsedilen psu kaliteli bir psu dur o sisteme yeterli gücü sağlayabilir fakat sistemin tepe değerlerde anlık yüklenmelerde vs rahat etmesi açısından daha hüçlü bir psuya geçiş sağlanabilir.

Oriencc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
At

Sistem:

Intel Core i7 10700K
Xfx merch 319 RX6800XT
SAMSUNG 970 EVO
B460F ROG STRIX ANAKART

1 ADET SATA SSD
2 HD SATA HDD
1 DVD RW

MEKANIK KLAVYE
MOUSE
KULAKLIK
MEVCUT.
Yeter Babba

SVSLI58

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Gürsel KILAVUZ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
@kilavuzgursellll
Steam
kilavuzgursel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bahsedilen psu kaliteli bir psu dur o sisteme yeterli gücü sağlayabilir fakat sistemin tepe değerlerde anlık yüklenmelerde vs rahat etmesi açısından daha hüçlü bir psuya geçiş sağlanabilir.
Hocam isin soyle garip bir tarafi var. 750 watt psuda da denedim sadece 3dmark timespyda goruntuyu kesiyor sorun psu da değil. Ancak kart ne oyunlarda ne furmarkda nede occt 3d testinde hic sorun cikarmiyor. Sasirtim kaldim.

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,001
İsim
Sinan Aba
Hocam isin soyle garip bir tarafi var. 750 watt psuda da denedim sadece 3dmark timespyda goruntuyu kesiyor sorun psu da değil. Ancak kart ne oyunlarda ne furmarkda nede occt 3d testinde hic sorun cikarmiyor. Sasirtim kaldim.
Yaptığın undervolt stabil olmayabilir.

SVSLI58

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Gürsel KILAVUZ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
@kilavuzgursellll
Steam
kilavuzgursel

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,001
İsim
Sinan Aba

ruaF1912

80+ Bronze
Yeter, yetmemesi durumunda u.v yapabilirsin ki elindeki PSU kötü değil.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,534
Üyeler
141,309
Son üye
experting
Top Bottom