Neler Yeni

6800xt 650 Watt Yeter mi ?

SVSLI58

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Gürsel KILAVUZ
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Donanım | Yazılım
Instagram
@kilavuzgursellll
Steam
kilavuzgursel
Ekran kartını farklı bir PC de aynı testi yapıp dene belli olur o zaman
Yaptım sadece 3dmark timespy testinde sorun çıkarıyor farkli pc de. Yazilimsalmi diye düşünmeye basladim.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,899
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
RM650x ile aylardır kullanıyorum OC de yapıyorum hiç sıkıntı yaşamadım işlemcim 5600

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,499
İsim
Hacı
Yeterlili olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
İbrahim Öztürk
Arkadaslar yeni ekran kartı aldim. Karti oyunlarda kullanirken herhangi bir sorun vs yok. Furmark testine soktum ondada sıkıntı yok degerler olması gerektigi gibi. Hatri sayilir miktarda soguk calismasi icin birazcik Undervolt uyguladim lakin size soyle bir sorum olacak problem su. Karti 3dmark testine soktugumda görüntüyü kesti. Psu Sharkoon 650 watt 80 plus gold yari modüler. Oyunda hicbir sorun olmayipta testte bu sikintiyi cikarmasi islemci ile birlikte bilesenlerin cektigi gücü psu karsilamiyor gibi geldi ve bu konuda kafam karıştı cpu da undervoltajla beraber oyunlarda 140 150 watt cekebiliyor ancak 3dmark gibi bir test programında ayni anda cektikleri içinmi boyle oldu. Sistem goruntuyu kestigi zaman actigimda sorunsuz sekilde oyunlarda ve sadece ekran kartini test ettigim strese soktugum zaman sorunsuz calisiyor. 750 watt bir psuya mi gecmeliyim yoksa farkli bir sorun olabilir mi ?

Sistem:

Intel Core i7 10700K
Xfx merch 319 RX6800XT
CORSAIR 16G DDR3 C15 3000
SAMSUNG 970 EVO
GAME TECH FREEZER HD6.2 PRO SOGUTUCU
B460F ROG STRIX ANAKART
SHARKOON 650W +80 GOLD YARI MODÜLER PSU

ZALMAN Z3 PLUS KASADA UST 2 ARKA 1 ON 2 LED OLACAK SEKILDE FAN MEVCUT.

1 ADET SATA SSD
2 HD SATA HDD
1 DVD RW

MEKANIK KLAVYE
MOUSE
KULAKLIK
MEVCUT.
Bende de aynı ekran kartı var. Normalde 280W güç çekiyor.voltajı 1040 a ve frekansı 2250 ye ayarladım. Ortalama 190W güç harcıyor. Bu ayarlarla 550W bile iş görür.

SVSLI58

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Gürsel KILAVUZ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
@kilavuzgursellll
Steam
kilavuzgursel
Bende de aynı ekran kartı var. Normalde 280W güç çekiyor.voltajı 1040 a ve frekansı 2250 ye ayarladım. Ortalama 190W güç harcıyor. Bu ayarlarla 550W bile iş görür.
Mesele guc degil hocam. Sorun 3dmarkda timespy testinde goruntu kesmesi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
İbrahim Öztürk
Üzgünüm bilemiyorum o zaman. Güç kaynağı veya ekran kartında sıkıntı olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence en iyisi oyunlarda sıkıntı yoksa yok diye düşünmek. :D Eğer işlemcinde sıkıntılı ayarlar yoksa 3dmark ile ilgili olabilir. Son 1 Hafta içinde güncelleme aldı. Sorun güncelleme yüzünden olabilir.

SVSLI58

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Gürsel KILAVUZ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
@kilavuzgursellll
Steam
kilavuzgursel
Üzgünüm bilemiyorum o zaman. Güç kaynağı veya ekran kartında sıkıntı olabilir.

Bence en iyisi oyunlarda sıkıntı yoksa yok diye düşünmek. :D Eğer işlemcinde sıkıntılı ayarlar yoksa 3dmark ile ilgili olabilir. Son 1 Hafta içinde güncelleme aldı. Sorun güncelleme yüzünden olabilir.
Hocam islemcimde biraz undervolt var ve kendisi sorunsuz. Ekran kartında oyunlarda hiç sorun yok ve furmark da 10 dakika test yapip 5 dakika occt testi yaptim. Sadece 3dmark timespyda sorun cikiyor. Farkli kasadada durum ayni. Acaba win11 ile ilgili bir sorunmu veya programla ilgili. Tek merak ettigim bu.

ThE LoSt

80+ Silver
Hocam islemcimde biraz undervolt var ve kendisi sorunsuz. Ekran kartında oyunlarda hiç sorun yok ve furmark da 10 dakika test yapip 5 dakika occt testi yaptim. Sadece 3dmark timespyda sorun cikiyor. Farkli kasadada durum ayni. Acaba win11 ile ilgili bir sorunmu veya programla ilgili. Tek merak ettigim bu.
İşlemcideki overclocku geri geçip tekrar deneyin kafamız rahat olur en azından

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
Yeterli. Ryzen 5 5600 ve RX 6900 XT yi kullandım ben 650w ile uzun bir süre.

Böyle durumlarda her şeyi kurulum düzeyine getir. Mesela ramler 2400 ise 2400 e geri çek. İşlemci OC kaldır. Gerekirse format at pc ye. Her şey ilk kurulum düzeyine çek. Sonra dene. Baktın sorun yok XPM aç. Baktın yine sorun yok. İşlemci OC dene. Bu şekilde tek tek deneyerek sorunu bulursun. Zaman alır ama illa bulursun.

SVSLI58

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Gürsel KILAVUZ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
@kilavuzgursellll
Steam
kilavuzgursel
Yeterli. Ryzen 5 5600 ve RX 6900 XT yi kullandım ben 650w ile uzun bir süre.

Böyle durumlarda her şeyi kurulum düzeyine getir. Mesela ramler 2400 ise 2400 e geri çek. İşlemci OC kaldır. Gerekirse format at pc ye. Her şey ilk kurulum düzeyine çek. Sonra dene. Baktın sorun yok XPM aç. Baktın yine sorun yok. İşlemci OC dene. Bu şekilde tek tek deneyerek sorunu bulursun. Zaman alır ama illa bulursun.
Farklı bir pcde denedim yine sadece 3dmarkta sorun çıkardı.

SVSLI58

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Gürsel KILAVUZ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
@kilavuzgursellll
Steam
kilavuzgursel

SVSLI58

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Gürsel KILAVUZ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
@kilavuzgursellll
Steam
kilavuzgursel
Güncelleme: ARKADAŞLAR BIOS AYARLARINI SIFIRLADIM VE TEKRAR TESTE SOKTUM HICBIR SEKILDE 3DMARK GPU TESTLERINDE GORUNTU KESILMEDI.

BIOSU SIFIRLAMADAN ONCEKI YAPILAN AYARLAR ŞUNLAR.

XMP1 ACIK 3000 MHZ CL15
RESIZEBAR AKTIF
10700K -85 UNDERVOLT

XMP1 - ACIK VE KAPALI DENEDIM ATMADI.

10700K UNDERVOLT ILE ALAKASI YOK CUNKU KART AMD SISTEMDE 7500F VE 750WATT PSU ILE DENENINCE YINE GORUNTU VERMEYI KESTI. (DENENEN SISTEMDE RESIZEBAR AKTIFTI)

ARKADASLAR RESIZEBAR AKTIF IKEN TESTE GIRINCE GORUNTU VERMEYI KESIYOR. SIZCE NEDEN BOYLE YAPIYOR ???

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,774
Üyeler
141,343
Son üye
RossQ
Top Bottom