Neler Yeni

6gb ram yeterli olur mu

yahyabatu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
365
İsim
yahya batu bakaray
Merhaba sistemimde ram kaynaklı donmalar yaşıyorum (win 10) bu sorunu çözmek için de ram alacaktim fakat 2.elde bile 4-8 GB ramler çok gereksiz fiyatlara satılıyor bende ucuza 2gb ram buldum bunu alıp taksam bu drop sorunu mu çözer mi beni 1 bilemedin 2 ay idare etse yeter ondan sonra SSD vs takicam sistemim;
İ7-2600
Hd6570
4gb ddr3 1600mhz cl9

Genellikle LoL ve valorant oynuyorum LoL de sıkıntı olmuyor ama valorantta ram kullanimi çok artıyor ayrıca win10 da çok kullanıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ege
1. 4Gb ram in 100 de kaçı kullanılıyor boştayken?
2. 2gb ek ram sistemi rahatlatacaktır elbette ama günümüzde 8gb ram le bile idare edilirken 6gb çok az kalıyor hele çoğu oyunun minimum gereksinimleri 8gb ram iken
3. ram in mhz ve cl değeri aynı olsun dikkat et ki birlikte uygun çalışabilsinler

yahyabatu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
365
İsim
yahya batu bakaray
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2. 2gb ek ram sistemi rahatlatacaktır elbette ama günümüzde 8gb ram le bile idare edilirken 6gb çok az kalıyor hele çoğu oyunun minimum gereksinimleri 8gb ram iken
3. ram in mhz ve cl değeri aynı olsun dikkat et ki birlikte uygun çalışabilsinler
Zaten sadece LoL valorant bir de mt2 oynuyorum çok oyun meraklısı değilim bostayken sistem %40-55 arası kullanıyor ben LoL clienti açtığımda %80-90 oluyor sonra disktte %100 oluyor tahminimce ram yetmediği için hdd den almaya çalışıyor ama o da yeterli gelmiyor ve drop yediriyor yoksa bir problem yok valorant 120-190 arası FPS LoL de 150-200 tf lerde 120 ama drop sorunu var işte

ALADDİN ÇAKICI

80+ Silver
Merhaba sistemimde ram kaynaklı donmalar yaşıyorum (win 10) bu sorunu çözmek için de ram alacaktim fakat 2.elde bile 4-8 GB ramler çok gereksiz fiyatlara satılıyor bende ucuza 2gb ram buldum bunu alıp taksam bu drop sorunu mu çözer mi beni 1 bilemedin 2 ay idare etse yeter ondan sonra SSD vs takicam sistemim;
İ7-2600
Hd6570
4gb ddr3 1600mhz cl9

Genellikle LoL ve valorant oynuyorum LoL de sıkıntı olmuyor ama valorantta ram kullanimi çok artıyor ayrıca win10 da çok kullanıyor
16 olsa iyi olurdu

yahyabatu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
365
İsim
yahya batu bakaray
IMG_20220201_084809.jpg
16 olsa iyi olurdu
Kasayı yeni açtım kullanımlara bak mesela bu sorunu cozucekse 2gb daha ekleyecegim bugün
Mesaj otomatik birleştirildi:

IMG_20220201_084948.jpg

fotoğraf ekledim

Son düzenleme:

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,534
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Zaten sadece LoL valorant bir de mt2 oynuyorum çok oyun meraklısı değilim bostayken sistem %40-55 arası kullanıyor ben LoL clienti açtığımda %80-90 oluyor sonra disktte %100 oluyor tahminimce ram yetmediği için hdd den almaya çalışıyor ama o da yeterli gelmiyor ve drop yediriyor yoksa bir problem yok valorant 120-190 arası FPS LoL de 150-200 tf lerde 120 ama drop sorunu var işte
4 gb ram seni çok rahatlatır paraya kıyıp almalısın bence. özellikle metin2 ve valorantta çok fark gösterir. metin2 de 3-4 hesap kasıyorsan çok işine yarar

Hocam bu arada tamamen Windows 10 uygulamalarını kapattınız mı? Çünkü ben 4 gb ram ile boşta %30 usage görüyordum. bence ram kullanımını uygulama ve sistem kapatarak arttırabilirsiniz.

yahyabatu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
365
İsim
yahya batu bakaray
4 gb ram seni çok rahatlatır paraya kıyıp almalısın bence. özellikle metin2 ve valorantta çok fark gösterir. metin2 de 3-4 hesap kasıyorsan çok işine yarar

Hocam bu arada tamamen Windows 10 uygulamalarını kapattınız mı? Çünkü ben 4 gb ram ile boşta %30 usage görüyordum. bence ram kullanımını uygulama ve sistem kapatarak arttırabilirsiniz.
ne var ne yok kapattım bulduğum bildiğim ama hala yüksek

bir de çok ayırıcak param yok şuan elimde bir eski kasa var onu satıp alıcam o kasada max 100 tl eder

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,534
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_

bir de çok ayırıcak param yok şuan elimde bir eski kasa var onu satıp alıcam o kasada max 100 TL eder
Windows güvenlik duvarı kapalı mı?

yahyabatu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
365
İsim
yahya batu bakaray
rami 2. el almak istiyorum açıkçası ram de sıfırmış 2. elmiş bir farkı yok diye

rami 2. el almak istiyorum açıkçası ram de sıfırmış 2. elmiş bir farkı yok diye
H61H2-M12 anakartım bu arada uyar mı burda bendeki cl9 gskill jigsaw 1600mhz cl9 takılı

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,534
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Hocam ramdede fark ediyor 2. el olması
kullanım ömrü kısa olur kullanım süresine göre. 2.el bulmakla uğraşmayın bence zaten maksimum 40-50 tl ucuza alırsınız uğraştığınıza değmez. Sıfır alın rahatınıza bakın.

Anakartınız destekliyor bu arada.

yahyabatu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
365
İsim
yahya batu bakaray
kullanım ömrü kısa olur kullanım süresine göre. 2.el bulmakla uğraşmayın bence zaten maksimum 40-50 TL ucuza alırsınız uğraştığınıza değmez. Sıfır alın rahatınıza bakın.
şuan satmaya çalıştığım bir kasa var elimde onu satarsam 100 tl gibi bir para geçer elime üstüne 100 koyabilir miyim bilmiyorum şuan çalışamıyorum da sakatlandığım için bakıcam bir şekilde almaya çalışıcam

kullanım ömrü kısa olur kullanım süresine göre. 2.el bulmakla uğraşmayın bence zaten maksimum 40-50 TL ucuza alırsınız uğraştığınıza değmez. Sıfır alın rahatınıza bakın.

Anakartınız destekliyor bu arada.
bu ram cl 11 ama galiba bana cl9 lazım

Top Bottom