Neler Yeni

7650 TL 10400F+5700XT Sistem Toplama Rehberi!

Sosyalist Çapulcu

80+ Silver

serdar baskan

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
22,009
Mediakraft Türkiye Caferağa Mah. İstanbul
İsim
serdar aksu
İlgilendiği Kategoriler
bilim/deney

Sosyalist Çapulcu

80+ Silver

Trexsons

80+ Silver
En İyi Cevap
1
INTEL Core i5 10400F 2.90GHz 12MB Önbellek 6 Çekirdek 1200 14nm İşlemci | ITOPYA
İntel'in yakın zamanda AMD'nin r5 3600 işlemcisine karşı çıkardığı 6 çekirdek 12 iş parçacığına sahip orta segmentin en F/P işlemcisi kendisi.

MSI B460M PRO Intel LGA1200 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)
Bu anakartı Abdullah abinin son attığı videoda da görebilirsiniz Abdullah abi gerekli detayları anlattı ama ben yine de özet geçeyim. İntel'in orta sınıf soket yapısına sahip B460 yongasından oluşan bir anakart soğutuculu M2 desteğine sahip 2 RAM slotlu F/P bir anakart. @crazyreign daha iyi bilir anakartın tam detaylarını.

Zalman ZM650-GVII 650 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)
Zalman markasının giriş seviye olmayan kaliteli bir güç kaynağını kullandık bu sistemde güç kaynağı hakkında söyleyecek çok bir şey yok Rampage, Frisby, Powerboost gibi markalar gibi değil asla bu güç kaynağı ayrıca gerçek bir 80+ bronze verimlilik sertifikasına sahip. 12V dan kaç W verdiğini bulamadım bilen varsa söylesin. :)

Patriot 480 GB Burst PBU480GS25SSDR 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)
Patriot markası ülkemizde çok bilinen bir marka olmadığı gibi uygun fiyatlara da sahip 480GB depolama en az 7 8 tane AAA dediğimiz büyük yapım oyunları yükleyebilirsiniz demek oluyor. SSD ler sayesinde bilgisayarlarımız çok hızlı açılıp kapanıyor bunu harddisk den SSD ye geçtiğiniz zaman çok net bir şekilse anlarsınız. :D Son olarak SSD miz 560-540MB/s okuma yazma hızına sahip.

G.Skill RipjawsV Red 3000MHz DDR4 F4-3000C16S-8GVRB Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)
Bildiğiniz üzere İntel'in H310, B360/B365, H370 chipsetli anakartlarda bellek frekans desteği 2666 MHz fakat siz bunu OC yani hız aşırtma ile 2933 Mhz e kadar çıkartabilirsiniz bu yüzden 2666Mhz RAM ler 3000Mhz RAM ler e göre daha pahalı olduğu için fiyatına göre iyi bir çipe sahip olan G.Skill RipjawsV RAMleri seçtik.

Aerocool Ore Saturn AE-ORS RGB Fanlı ATX Oyuncu Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)
Kasa kişinin tercihidir beğenmeyebilirsiniz zevkler ve rekler tartışılmaz demişler. Ancak kasa alırken dikkat etmeniz gereken bir kaç unsur var; en önemlisi kasanın önden delikli yani mesh olması ki kasa soğuk havayı içeri alıp sıcak havayı hemen tahliye etsin. 2. en önemli şey ise kasanın arkasında 1 adet egzoz fan olması. 3. ise az önce de dediğim gibi arkada bir olmak üzere önde de en az 2 tane fan olması gerekir. Evet, kasa ile söyleyeceklerim bu kadar hadi son parçamıza geçelim.

Asus DUAL-RX5700XT-O8G-EVO 256 Bit GDDR6 8 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)
Asus markasını bilemeyen yoktur diye tahmin ediyorum. 5700XT grafik birimi normalde 2060 Super 2070 arası bir karttı ancak geçtiğimiz günlerde AMD bu kartın gücünü yeni sürücü ile %10 civarında arttırdı ve bu kartın performansı 2070 Super e denk oldu hatta AMD tabanlı oyunlarda geçiyor bazen. Kart 8GB VRAM yani video belleğe ve 256 Bit veriyolu bant genişliğine sahip. Kart güç kaynağından 225W güç çekiyor ve kart için minimum tavsiye edilen güç kaynağı minimum 550W biz ise 650W kaliteli bir PSU kullandık.

TOPLAM 7662 TL
Bayağı uğraştım bu fiyata en iyi sistemi toplamaya çalıştım ki topladığıma da inanıyorum. :p
Hadi görüşürüz konuyu yükseltmeyi unutmayın. :)
@zbabomen olmuş mu? 😎
Kaç pava ln bir z serisi anakart?

Top Bottom