Neler Yeni

Yardım 7800x3d için sizce hangi anakart?

quistin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
Fırat divitci
Hocam merhabalar.
Yaklaşık 1 hafta önce hazır indirimde iken gaming plus anakartı alayım işlemci ve ram yolda gelecek diye dursun dedim.
Aslında öncelik Asrock B650 PRO RS anakarttı fakat fiyat farkından dolayı gaming plus tercih etmiştim.
Amazon üzerinden aldığım için devamında fiyatları takip ettim tabii ki ve tomahawk ile arasında fark olduğunu biliyordum fakat tomahawkın fiyatı absürt seviyedeydi.

Dün gece b650 tomahawk vatan üzerinde 7100 TL mertebelerine indi 6410 TL'ye gaming plus almıştım zaten kutusunu açmadım bile iade talebini oluşturdum ve b650 tomahawk aldım. Aynı zamanda bu demek değildir ki b650 gaming plus anakart kötü bir seçim olur. Fiyat performans açısından o da iyi bir anakarttır fakat işlemci ve ram için detaylı oc düşünülüyorsa orta segmentte b650 tomahawk güzel olacaktır. Daha detaylı oc için zaten x670'lere kadar uzanıyor skala.

Sonuç olarak paylaştığınız liste ve fikirleriniz için teşekkürler. Hatta sırf teşekkür etmek için hesap oluşturdum.
Hayırlı olsun hocam. Çok iyi fiyata almışsınız tomahawkı. Ben ilk başta aralarında bir fark olmadığı için b650 tomahawk alacaktım. 7500tl olanı indirimi kaçırdım. Sonra onu beklerken x670e tomahawk 9.685tl'ye düşünce onu almaya karar verdim. İki anakart da aynı vrm'leri kullanıyor zaten. Ses kartları iyi memnun eder. 20$ steam bakiyenizi almayı unutmayın hocam.

astroph

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Can Karababa
Hayırlı olsun hocam. Çok iyi fiyata almışsınız tomahawkı. Ben ilk başta aralarında bir fark olmadığı için b650 tomahawk alacaktım. 7500tl olanı indirimi kaçırdım. Sonra onu beklerken x670e tomahawk 9.685tl'ye düşünce onu almaya karar verdim. İki anakart da aynı vrm'leri kullanıyor zaten. Ses kartları iyi memnun eder. 20$ steam bakiyenizi almayı unutmayın hocam.

Size de hayırlı olsun hocam teşekkürler. B650 Tomahawk X670E olanın bazı özelliklerinin kısılmış hali gibi düşünebiliriz sizin aldığınız fiyat da çok güzel fiyat.
AM4 platformuna geçerken anakarta bu kadar önem vermemiştim B350M-A anakart alıp geçmiştim eskiden bu kadar ince eleyip sık dokumuyorduk açıkçası. Şimdi OC konularında daha da bilinçlendik ve yeni teknolojiler de buna olanak sağladı. Şu anda B550-A Pro anakart var MSI biosuna alıştım fakat ne yalan söyleyeyim gigabyte aorusun biosu biraz daha güzel sanki :)

20 Dolar bakiye için de ürün gelince kaydını yapacağım hocam teşekkürler.

quistin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
Fırat divitci
Size de hayırlı olsun hocam teşekkürler. B650 Tomahawk X670E olanın bazı özelliklerinin kısılmış hali gibi düşünebiliriz sizin aldığınız fiyat da çok güzel fiyat.
AM4 platformuna geçerken anakarta bu kadar önem vermemiştim B350M-A anakart alıp geçmiştim eskiden bu kadar ince eleyip sık dokumuyorduk açıkçası. Şimdi OC konularında daha da bilinçlendik ve yeni teknolojiler de buna olanak sağladı. Şu anda B550-A Pro anakart var MSI biosuna alıştım fakat ne yalan söyleyeyim gigabyte aorusun biosu biraz daha güzel sanki :)

20 Dolar bakiye için de ürün gelince kaydını yapacağım hocam teşekkürler.
Ben de B550 A-PRO anakartımdan geçtim. Tesadüfe bakın. B650 tomahawk ile x670e tomahawk arasındaki farkları söyleyeyim. Gerçekten önemli farklar değil. Bana bugün sorsalar 7.100tl'ye b650 mi yoksa 9.650'ye 650'mi diye. 1 Saniye düşünmeden b650 alırdım. Farkları şunlar
B650 = 6 katmanlı pcb, x670e = 8 katmanlı (ramlere overclock atmak için bu, önemli bir fark değil).
b650 = 3 m.2 ssd slotu, x670e 4 slot.
b650 = pcie 4.0 desteği, x670e = pcie 5.0 desteği.

Kalan her şeyi aynı zaten. VRM'leri birebir aynı, 3 nesil sonrasının da ryzen 9'unu kaldırabileceğini düşünüyorum açıkçası. Sorun çıkaracak bir anakart değil ikisi de. Geleceğe yatırım oldu. Şimdi 7800x3d'ye geçtim. AM5'in en son nesline kadar işlemciye bir daha dokunmam son neslinde o nesilin r7 x3d olan işlemcisini alır takarım.
Eski anakarta 2.200tl'den alıcı buldum. Kutusunu ve tırnaklarını kaybetmiştim. Alıcıyı da hızlıca buldum, her gün birileri yazdı. 2.500'a satabilirsiniz yani eski anakartınızı aklınızda bulunsun.

astroph

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Can Karababa
Ben de B550 A-PRO anakartımdan geçtim. Tesadüfe bakın. B650 tomahawk ile x670e tomahawk arasındaki farkları söyleyeyim. Gerçekten önemli farklar değil. Bana bugün sorsalar 7.100tl'ye b650 mi yoksa 9.650'ye 650'mi diye. 1 Saniye düşünmeden b650 alırdım. Farkları şunlar
B650 = 6 katmanlı pcb, x670e = 8 katmanlı (ramlere overclock atmak için bu, önemli bir fark değil).
b650 = 3 m.2 ssd slotu, x670e 4 slot.
b650 = pcie 4.0 desteği, x670e = pcie 5.0 desteği.

Kalan her şeyi aynı zaten. VRM'leri birebir aynı, 3 nesil sonrasının da ryzen 9'unu kaldırabileceğini düşünüyorum açıkçası. Sorun çıkaracak bir anakart değil ikisi de. Geleceğe yatırım oldu. Şimdi 7800x3d'ye geçtim. AM5'in en son nesline kadar işlemciye bir daha dokunmam son neslinde o nesilin r7 x3d olan işlemcisini alır takarım.
Eski anakarta 2.200tl'den alıcı buldum. Kutusunu ve tırnaklarını kaybetmiştim. Alıcıyı da hızlıca buldum, her gün birileri yazdı. 2.500'a satabilirsiniz yani eski anakartınızı aklınızda bulunsun.
Hocam ben de 7800x3d aldım gözü karartıp am5e geçmişken en f/p işlemciyi alıp geçeyim dedim.

Tüm bileşenleri arkadaşlarıma uygun bir fiyata vereceğim hocam onlar için anlaştım ramlerin gelmesini bekliyorum sadece.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,846
Üyeler
142,185
Son üye
LaQuincia
Top Bottom