Neler Yeni

7800x3d işlemciye hava sogutucu

zeahus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Zeki
Merhaba 7800x3d islemcili pc topladım ama sıvı sogutucu istemiyorum önerebileceginiz hava sogutma varmı arastırmalarıma göre en iyi thermalright phantom spirit cıkıyor 7 bakır borulu daha iyisi varmıdır yoksa bu islemciye hava sogutucu olmazmı birde önerebileceginiz macun markası varmıdır

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,630
İsim
eren kılıçoğlu
Merhaba 7800x3d islemcili pc topladım ama sıvı sogutucu istemiyorum önerebileceginiz hava sogutma varmı arastırmalarıma göre en iyi thermalright phantom spirit cıkıyor 7 bakır borulu daha iyisi varmıdır yoksa bu islemciye hava sogutucu olmazmı birde önerebileceginiz macun markası varmıdır
phantom spirit soğutur sorun olmaz bütçe nedir?

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,240
İsim
Mehmet Aslan
bütçe nedir

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
454
İsim
ozan başaran
bütçe önemsizse phantom spirit ve kryonaut extreme alın, bütçeniz kısıtlıysa minimum burst assasin ve mx6 alın

zeahus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Zeki
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bütçe cok önemi yok ama uzun yıllar kullanacagım sıvı sogutucların ömrü kısa dendigi icin hava sogutucu istiyorum phantomdan daha iyi hava sogutucu 5 10 derece daha fazla sogutan varsa onada yönelebilirim

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,413
İsim
Yusuf
tamda videosunu hazırladığım konuyu sormuşsun :D

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,630
İsim
eren kılıçoğlu
bütçe cok önemi yok ama uzun yıllar kullanacagım sıvı sogutucların ömrü kısa dendigi icin hava sogutucu istiyorum phantomdan daha iyi hava sogutucu 5 10 derece daha fazla sogutan varsa onada yönelebilirim
Sıvı soğutucunun ömrü kısa diye bir şey yok markaya göre değişir birde elektronik şans işi hocam

Starlex

80+ Bronze
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sıvı soğutucunun ömrü kısa diye bir şey yok markaya göre değişir birde elektronik şans işi hocam
2007 den kalma kasanın kendi sıvı soğutucusunu kullanıyorum başlığını am4 e uyarladım tık yok işlemci 20 30 larda geziyor

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Burak
Phantom Spirit 7800x3d ' i falan sogutmaz gecin o isi. Oyunlarda bile 80C 'e vuruyor, bi tane render almaya kalksan CPU iptal olacak direkt nereye sogutuyor? 80C 'de tutabilmek icin bile o cift fan zaten %100 RPM de calisacak bosa gurultu. Sivi sogutma alin.
Insanlarin hava sogutmayi tercih etmesinin sebebi zaten sessizliginden dolayidir. E fanlar %100 'de calistiktan sonra bir anlami kalmiyor.
360MM sivi sogutucu alip bakin keyfinize.
Kaynak isteyen olursa da videoda 7:20 'e baksin.

+Not bu adamlar testleri 23-24C sabit oda sicakliginda yapiyor. Bugun kacinizin odasinda klima var da havayi 24'e sabitleyeceksiniz? Bu adamlar bu sogutucu ile 80C aliyorsa sizin klimasiz, alev alev evinizde muhtemelen 90C'e vuracak. Fanteziye gerek yok.

Son düzenleme:

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,630
İsim
eren kılıçoğlu
Phantom Spirit 7800x3d ' i falan sogutmaz gecin o isi. Oyunlarda bile 80C 'e vuruyor, bi tane render almaya kalksan CPU iptal olacak direkt nereye sogutuyor? 80C 'de tutabilmek icin bile o cift fan zaten %100 RPM de calisacak bosa gurultu. Sivi sogutma alin.
Insanlarin hava sogutmayi tercih etmesinin sebebi zaten sessizliginden dolayidir. E fanlar %100 'de calistiktan sonra bir anlami kalmiyor.
360MM sivi sogutucu alip bakin keyfinize.
Kaynak isteyen olursa da videoda 7:20 'e baksin.

+Not bu adamlar testleri 23-24C sabit oda sicakliginda yapiyor. Bugun kacinizin odasinda klima var da havayi 24'e sabitleyeceksiniz? Bu adamlar bu sogutucu ile 80C aliyorsa sizin klimasiz, alev alev evinizde muhtemelen 90C'e vuracak. Fanteziye gerek yok.

yani genel olarak oyunlarda yeterli ama bu işlemciye sıvı soğutucu alması daha iyi olur tabii ki.

Qpre

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
Halil
ben bu işlemci için Arctic LF3 240mm aldım

Top Bottom