Neler Yeni

7800x3D Liquid Freezer 280mm sıvı soğutucu ile 74-77 sıcaklığa ulaşıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Fehmi
Merhaba, artric Liquid Freezer 280mm sıvı soğutucu aldım. Ryzen 7800x3D ile birlikte kullanıyorum. Anakartım MSI Pro B650M-P
Daha önce hiç sıvı soğutma kullanmadım. Isı değerleri Windows açıldığında 74-77 derecelerde başlıyor. Oyunların yükleme ekranlarında 89 dereceyi gördüm anlık olarak.
Bu sıvı soğutucularda yapılması gereken bir ayar kontrol etmem gereken bir şey var mıdır? Hava soğutmaya döneceğim eğer yapılacak bir şey yoksa. Yardımlarınızı bekliyorum.

LaZz61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
866
İsim
mehmet ali oğuz
Merhaba, artric Liquid Freezer 280mm sıvı soğutucu aldım. Ryzen 7800x3D ile birlikte kullanıyorum. Anakartım MSI Pro B650M-P
Daha önce hiç sıvı soğutma kullanmadım. Isı değerleri Windows açıldığında 74-77 derecelerde başlıyor. Oyunların yükleme ekranlarında 89 dereceyi gördüm anlık olarak.
Bu sıvı soğutucularda yapılması gereken bir ayar kontrol etmem gereken bir şey var mıdır? Hava soğutmaya döneceğim eğer yapılacak bir şey yoksa. Yardımlarınızı bekliyorum.
Sıcaklık sürekli yüksek mi yoksa Anlık yükselip iniyor mu. Kasanın hava akışı nasıl. Montaj doğrumu

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Fehmi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıcaklık sürekli yüksek mi yoksa Anlık yükselip iniyor mu. Kasanın hava akışı nasıl. Montaj doğrumu
Sıcaklık sürekliyüksek değil,anlık yükselip iniyor.
Kasa Rampage ICEWAVE ARGB USB3.0 Tempered Glass Siyah Mid Tower 6 fanlı
Montajı kendimiz yaptık, biostan vs bir ayar yapmam gerkiyor mu bilmiyorum.

sartan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
kemal
Videolar vardı bununla ilgili biostan otomatik voltaj ayarını autodan disable a çekincea kısmen düzeliyordu diye biliyorum. MSI da farklı ASUS ta farklı isimlerde sanırım bios ekranında. Videolara bakmanı öneririm. Bilen biri görürse cevap verecektir.

LaZz61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
866
İsim
mehmet ali oğuz
Sıcaklık sürekliyüksek değil,anlık yükselip iniyor.
Kasa Rampage ICEWAVE ARGB USB3.0 Tempered Glass Siyah Mid Tower 6 fanlı
Montajı kendimiz yaptık, biostan vs bir ayar yapmam gerkiyor mu bilmiyorum.
Biosda cpu fan pwm alıp start fan harici bir ayarı yok. Ani ısınıp düşen bir işlemci evet. Harici pbo ayağından curve optimize den all core negative 20 25 30 arası değerleri 3 5 derece düşürüyor. Ama 240 lıklar bile bukadar ısınmıyordu montaj da sorun yoktur umarım. Bende 1 sene msi 240 lık soğutucu ile kullandım

Top Bottom