Neler Yeni

7950 x3d işlemci için Anakart Önerisi (Bütçe 25k)

UmutUmut

80+
Gigabyte güzeldir severim kendisini ama bu kadar para verdikten sonra o leş BIOS ile uğraşılmaz. Asus'u günahım kadar sevmem hala sıkıntıları var BIOS tarafında. Asrock güzeldir sağlamdır ama X670 Carbon varken alınacak bir kart değil. Gerek arayüzü olsun gerek özellikleri olsun Carbon Wi-Fi bence en sağlıklı seçim olur. Biraz Nvidia vs AMD mevzusu gibi aslında verdiğiniz paranın karşılığını kalite ve yazılım ile alıyorsunuz. Asus'un yıllardır düzeltmediği iğrenç Armoury Crate bile almamak için bir seçenek.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Extended ATX ile ATX aynı formlara sahip. Olay yanında getirdiği özellikler. E-ATX anakartlarda PCIE 5.0 desteği faz ve ram kanal destekleri daha iyi oluyor boyutlandırma ile bir alakası yok.
öneriniz şu model midir

galeyanageldim

80+ Bronze
teşekkür ederim. Evet Gigabyte X670E Aorus Pro X AM5 modeli listeme aldım. Asrock Extended ATX görünüyor. Elimdeki kasa Extended destekliyor lakin o kadar sıkıştırmak istemiyorum.

Az önce benim kafam karışmış. DP olması şartını başka amaca yönelik koymuştum. Ama onun mantıklı olmadığını anladım. Yani DP olma şartını aramıyorum. ve önerdiğiniz kart oldukça iyi. özellikle wifi özelliği açısından.. wifi kullanmam gereken bir özellik
hangi kasayı kıullanıyorsunuz

Kartallar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
829
İsim
Kara Kartal
teşekkür ederim. Evet Gigabyte X670E Aorus Pro X AM5 modeli listeme aldım. Asrock Extended ATX görünüyor. Elimdeki kasa Extended destekliyor lakin o kadar sıkıştırmak istemiyorum.

Az önce benim kafam karışmış. DP olması şartını başka amaca yönelik koymuştum. Ama onun mantıklı olmadığını anladım. Yani DP olma şartını aramıyorum. ve önerdiğiniz kart oldukça iyi. özellikle wifi özelliği açısından.. wifi kullanmam gereken bir özellik
Gigabyte X670E Aorus Pro X listeden sil düşük kalite

ASRock X670E Taichi al geç bunun üstü 35 - 55 bintl​

Clyde

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
442
İsim
Yiğit Özdemir
İlgilendiği Kategoriler
Telefon. Bilgisayar. Monitör. Kulaklık.
Bu arada söylemeyi unuttum Faz oranı GPU soketleri ve
öneriniz şu model midir
Evet bu model. Ben de bu modelin B650 versiyonunu kullanıyorum. Aorus da severim güzel karttır ama Faz desteği, Ses Kontrolcüsü, GPU Soket nesli olarak çok daha üstün bir model. Bağlantı kısmında Aorus Wi-Fi 7 ve Bluetooth 5.3 kullanıyor ama tercihim hala X670E Carbon.

yolyordam35

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
638
İsim
Celal Smyrna

benim gigabytenin o modelini onermemin sebebi en soguk calisan vrmlere sahip board olmasi. giris cikis sayisi portlari daha fazla olan modeller elbette vardir. fakat 9950x3d gibi bir model cikar da buna upgrade etmek isterseniz vrmleri en soguk calisan modeli almak zorundasiniz.

simdiden kolay gelsin.

galeyanageldim

80+ Bronze
Bu arada söylemeyi unuttum Faz oranı GPU soketleri ve

Evet bu model. Ben de bu modelin B650 versiyonunu kullanıyorum. Aorus da severim güzel karttır ama Faz desteği, Ses Kontrolcüsü, GPU Soket nesli olarak çok daha üstün bir model. Bağlantı kısmında Aorus Wi-Fi 7 ve Bluetooth 5.3 kullanıyor ama tercihim hala X670E Carbon.
OC ile ilgileniyosan ki yapıcaksındır illa Taichi en iyilerden birisidir 24faz105A

Clyde

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
442
İsim
Yiğit Özdemir
İlgilendiği Kategoriler
https://www.vatanbilgisayar.com/msi...e=epey&utm_medium=cpc&utm_campaign=epey_genel Vatan'da WEB'e özel indirimde bence bu fiyat için gözü kapalı alınır.
Not: MSI fanboyu değilim bu dönemde 16.779TL böyle bir anakart fırsatı olduğu için bu kadar ısrarcıyım.

OC ile ilgileniyosan ki yapıcaksındır illa Taichi en
24 değil 27 Faz çok mükemmel bir anakart tabii ki de ama üstte belirttim neden ısrarla X670E Carbon almasını fiyat/performans olarak çok iyi bir fiyatı var indirimle birlikte.

https://www.vatanbilgisayar.com/msi...e=epey&utm_medium=cpc&utm_campaign=epey_genel Vatan'da WEB'e özel indirimde bence bu fiyat için gözü kapalı alınır.
Not: MSI fanboyu değilim bu dönemde 16.779TL böyle bir anakart fırsatı olduğu için bu kadar ısrarcıyım.

24 değil 27 Faz çok mükemmel bir anakart tabii ki de ama üstte belirttim neden ısrarla X670E Carbon almasını fiyat/performans olarak çok iyi bir fiyatı var indirimle birlikte.
Bu arada Asrock Ses kanalı olarak 5.1 ve daha düşük bir ses çipi kullanıyor sadece performans için alınır ama özellik olarak beni tatmin etmedi şu an.

UmutUmut

80+

Kartallar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
829
İsim
Kara Kartal

Bu arada Asrock Ses kanalı olarak 5.1 ve daha düşük bir ses çipi kullanıyor sadece performans için alınır ama özellik olarak beni tatmin etmedi şu an.
7+1 olması ses kalitesinin iyi olduğu anlamına gelmez asrockta Realtek ALC4082 kullanmışlar (MSI Realtek ALC4080)
MSI da USB4 /thunderbolt 4 yok (bu teknoloji şuan kullanılıyor 3-4 yıl sonra standart olur) olmazsa olmazlardan

Clyde

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
442
İsim
Yiğit Özdemir
İlgilendiği Kategoriler
7+1 olması ses kalitesinin iyi olduğu anlamına gelmez asrockta Realtek ALC4082 kullanmışlar (MSI Realtek ALC4080)
MSI da USB4 /thunderbolt 4 yok
Benim hatam Gigabyte'ın ses çipi ile karıştırmışım. MSI'da Thunderbolt mevcut 4K 120Hz destek sunuyor.

UmutUmut

80+
şuan için asrock da listeme ekledim. ASrock da oldukça soğuk çalışıyormuş. OC konusunda pek yapacağımı sanmıyorum. MSI carbon da listeme ekli. bakalım. öneriler için teşekkür ediyorum. önerilere hala açığım :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,557
Üyeler
141,310
Son üye
misterberkay
Top Bottom