Neler Yeni

7950 x3d işlemci için Anakart Önerisi (Bütçe 25k)

Tabii ki de yeterli bir kart sonuç olarak konuştuğumuz H serisi bir kart değil orta segment güzel bir kart olay tamamen bilgisayarın ne amaçla kullanılacağı. İçerisinde iş var diye 7950X taraftarıyım ben. 7900 O.C'lu şekilde yayın yaparken bazı oyunlarda 200 FPS kaybım oluyor mesela çok saçma bir durum hala çözemediğim anlam veremediğim bir şey bu yüzden işlemci diyorum.
iş için de kullanacağını okumamışım pardon

Clyde

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
442
İsim
Yiğit Özdemir
İlgilendiği Kategoriler
Telefon. Bilgisayar. Monitör. Kulaklık.
Hocam bugün İncehesap Gaming Gecesi var bir bakın belki indirime girer işlemci pek sanmıyorum ama olur mu olur daha uyguna alırsınız belki.

UmutUmut

80+
şu an cebimden 1 kuruş çıkmadan sonuca ulaşmaya çalışıyorum kısacası. artık ben de sınıra geldim.

ASROCK TAICHI + 7950 X3D görünüyor. Ama carbon da göz kırpıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bugün İncehesap Gaming Gecesi var bir bakın belki indirime girer işlemci pek sanmıyorum ama olur mu olur daha uyguna alırsınız belki.
hocam maalesef ihale zamanını beklemek zorundayım

Clyde

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
442
İsim
Yiğit Özdemir
İlgilendiği Kategoriler
Biz anakart işlemci derken bir yandan sıvı soğutma kahkaha atıyor bu heyvanı nasıl soğutabileceğinizi düşündünüz mü acaba :kekw:

şu an cebimden 1 kuruş çıkmadan sonuca ulaşmaya çalışıyorum kısacası. artık ben de sınıra geldim.

ASROCK TAICHI + 7950 X3D görünüyor. Ama carbon da göz kırpıyor.

hocam maalesef ihale zamanını beklemek zorundayım
Onu unutmuştum kusura bakmayın. O zaman tamamen zamana kalmış bir şey. İki anakartta üzmez taş gibi anakartlar ASRock kullanmadım BIOS arayüzünü bilmiyorum ama genel kullananlar memnundu. Hangisi bütçenize daha iyi geliyorsa içinize siniyorsa onu alırsınız artık. Şimdiden hayırlı olsun.

Drsağbırakmayan

80+ Bronze
hocam acaba işlemciti 7800x3d yapıp daha üst model anakart mı seçsem diye düşündüm kendi kendime sesli düşündüm :)

hocam aynı zamanda işlerim olduğu için 32 inç monitör hali hazırda kullanıyorum. amaç iş ve oyun. oyun olarak hikaye genelde tercihim. o sebeple monitör elimdeki (uzun zaman önce aldığım monitörüm)
Monitör 4K mı 2K mı hocam birde 100Hz üzeri olduğunu varsayıyorum

UmutUmut

80+
Monitör 4K mı 2K mı hocam birde 100Hz üzeri olduğunu varsayıyorum
2k hocam 165hz va panel o zaman öyle almıştım.. dediğim gibi iş için büyük almam gerekti. bütçe de yoktu... HDR özellikleri var.

Biz anakart işlemci derken bir yandan sıvı soğutma kahkaha atıyor bu heyvanı nasıl soğutabileceğinizi düşündünüz mü acaba :kekw:

Onu unutmuştum kusura bakmayın. O zaman tamamen zamana kalmış bir şey. İki anakartta üzmez taş gibi anakartlar ASRock kullanmadım BIOS arayüzünü bilmiyorum ama genel kullananlar memnundu. Hangisi bütçenize daha iyi geliyorsa içinize siniyorsa onu alırsınız artık. Şimdiden hayırlı olsun.
Sıvı soğutma aldım.. şu model MSI MAG CoreLiquid E360 360mm Beyaz İşlemci Sıvı Soğutucu. 4900 e almıştım.

Hocam parçalar şöyle;
Kasa: Lian Li O11 Dynamic Evo Harbor Gri Mid-Tower E-ATX (4500)
PSU: MSI PSU MPG A850G PCIE5 850W 80 PLUS GOLD ACTIVE PFC FULL MODULAR (5500)
GPU: RX7800XT (18k)
RAM: GSKILL Trident Z5 NEO RBG DDR56000 CL30 2*16 GB (5k)
SSD: Samsung 980 PRO Soğutuculu NVMe M.2, 1 TB SSD (3500)
Sıvı Soğutma:MSI MAG CoreLiquid E360 360mm Beyaz (4900)
Fanlar: Lıan Lı Unı Fan SL120 V2 3X120 mm Rgb Kasa Fanı (3200)
Fanlar: Lıan Lı Unı Fan SL120 V2 1X120 mm Rgb Kasa Fanı (700)
Elimde fazladan 2 tane SSD var. Birisi PCie4.0
Anakart ve CPU eklenecek. Belki PSU 1000W ile değiştirebilirim sonrasında. Not : Renk Takıntım yok :D

Son düzenleme:

Clyde

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
442
İsim
Yiğit Özdemir
İlgilendiği Kategoriler
2k hocam 165hz va panel o zaman öyle almıştım.. dediğim gibi iş için büyük almam gerekti. bütçe de yoktu... HDR özellikleri var.

Sıvı soğutma aldım.. şu model MSI MAG CoreLiquid E360 360mm Beyaz İşlemci Sıvı Soğutucu. 4900 e almıştım.

Hocam parçalar şöyle;
Kasa: Lian Li O11 Dynamic Evo Harbor Gri Mid-Tower E-ATX
PSU: MSI PSU MPG A850G PCIE5 850W 80 PLUS GOLD ACTIVE PFC FULL MODULAR
GPU: RX7800XT
SSD: Samsung 980 PRO Soğutuculu NVMe M.2, 1 TB SSD
Sıvı Soğutma:MSI MAG CoreLiquid E360 360mm Beyaz
Fanlar: Lıan Lı Unı Fan SL120 V2 3X120 mm Rgb Kasa Fanı
Fanlar: Lıan Lı Unı Fan SL120 V2 1X120 mm Rgb Kasa Fanı

Anakart ve CPU eklenecek. Belki PSU 1000W ile değiştirebilirim sonrasında.
Soğutuculu 980 Pro kötü olmuş. PSU 850W hayli hayli yeter uyur bile 1000W'a para bayılmaya hiç gerek yok. 4070Ti S çeksin çeksin 300W çeksin 750W bile yeterli olur ilerisi için 850W artar bile. Fanlar şık güzel fanlar ama çok performanslı değiller. *Fanlar V2 versiyonuymuş onların pek performansını bilmiyorum bir de Performans modelleri var bunlar hakkında bilgim yok.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Uzun zamandır uygun fiyatlara masaüstü parçalarını tamamladım (Kasa, psu, işlemci soğutucu, fanlar, ssd vb.). Şuan 7950 x3d işlemci ve buna uygun anakart bakıyorum. Tercihlerimin linklerini aşağıya bırakıyorum. Bütçe 25k ve ileriye dönük bir anakart olmasını istiyorum. Genel olarak x670e modellerine baktım. Şimdiden teşekkür ederim. İşlemcide kesin kararlıyım. 7800x3d alma düşüncem yok.

X670E Taichi çoğu konuda kraldır diye düşünüyorum. VRM yapısı olarak MSI Godlike ile beraber en iyisi 😀

UmutUmut

80+
Soğutuculu 980 Pro kötü olmuş. PSU 850W hayli hayli yeter uyur bile 1000W'a para bayılmaya hiç gerek yok. 4070Ti S çeksin çeksin 300W çeksin 750W bile yeterli olur ilerisi için 850W artar bile. Fanlar şık güzel fanlar ama çok performanslı değiller.
elinmde bir de KJingston Furry Renegade var. Kingston FURY Renegade 1TB PCIe Gen 4.0.

Çok verimli oldu kendi adıma konuşmak gerekirse. Aklımdaki modelden farklı bir modele geçtim. şimdiden herkese teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Clyde

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
442
İsim
Yiğit Özdemir
İlgilendiği Kategoriler
elinmde bir de KJingston Furry Renegade var. Kingston FURY Renegade 1TB PCIe Gen 4.0.
Bana Fury deme en büyük seveni ben olabilirim :kekw:. Aktif olarak ben de kullanıyorum ama stokları bitti bitecek çok az kaldı üretimi durmuş yerine ne getirecekler merak ediyorum.

ThE LoSt

80+ Silver
Uzun zamandır uygun fiyatlara masaüstü parçalarını tamamladım (Kasa, psu, işlemci soğutucu, fanlar, ssd vb.). Şuan 7950 x3d işlemci ve buna uygun anakart bakıyorum. Tercihlerimin linklerini aşağıya bırakıyorum. Bütçe 25k ve ileriye dönük bir anakart olmasını istiyorum. Genel olarak x670e modellerine baktım. Şimdiden teşekkür ederim. İşlemcide kesin kararlıyım. 7800x3d alma düşüncem yok.

Bu modellere bakmayın derim fiyatına göre dop dolu ve oldukça güçlü olan alacağınız model bellidir fakat derseniz ben 25k lık bütçeyi tam olarak kullanacağım o zaman ısı değerleri daha iyi olan bu modeli de öneririm.

1714143426162.png

UmutUmut

80+
Son Olarak 3 anakart modeli arasında kaldım

(F5-6000J3038F16GX2-TZ5NR Ramlarım ile tam uyumlu listede var)

(F5-6000J3038F16GX2-TZ5NR Ramlarım ile tam uyumlu listede var)

(F5-6000J3038F16GX2-TZ5NR Ramlarım ile tam uyumlu DEĞİL listede yok. !!!)

Taichi çok iyi lakin ramların listede olmaması kafamı kurcalıyor. CL30 desteği bu seride henüz yok görünüyor. Bir arkadaşımız konuyla ilgili sorun olmayacağını söyledi. Lakin bilemedim. Konuyu aydınlatabilecek bir arkadaş var mıdır? Forumlara baktım lakin net bilgi bulamadım. Malum AMD DDR5 ve RAM uyum sorunları var.

Top Bottom