Neler Yeni

Çözüldü✓ 8 pin güç beslemesi olan ekran kartına 6 pin PSU takmak

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,567
İsim
Hacı
GTX 1660 Tİ ROG STRİX ekran kartı 8 pin güç girişine sahip. Bu karta 6 pin ile güç verirsem arızalanır mı?
Bence hiç bir şey olmaz (!) ama sizlere sormak istedim. Çünkü 120W sonuçta ekran kartı, 180W kart besliyorum 6 pinle.

Hanaz

80+ Silver
GTX 1660 Tİ ROG STRİX ekran kartı 8 pin güç girişine sahip. Bu karta 6 pin ile güç verirsem arızalanır mı?
Bence hiç bir şey olmaz (!) ama sizlere sormak istedim. Çünkü 120W sonuçta ekran kartı, 180W kart besliyorum 6 pinle.
Psu gpu kalbosunda çoklayıcı yokmu hocam onu takın

Sagittarius

80+ Silver
Ani kapanmalar olabilir yada kart aktif olmaya bilir denemeden bilemeyiz kart yanar yanmaz okadar bilemiyorum

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,567
İsim
Hacı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,584
İsim
misfit
Risk almayın, çoklayıcı kullanmak en iyisi.

Hanaz

80+ Silver
Yok sadece 6 pin var.
En basit yolu msi afteburnerdan grafik oyununa girin veya furmark orda gpu voltajı normali kaç sizin aldığinız kaç ona bakın ona göre durumu ayarlarsınız hocam

Sagittarius

80+ Silver
Şöyle yapın PCI E 6 pin To 8 pin alın en azından topraklama vs. Pinleri varsa işini görsün

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,567
İsim
Hacı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Reis alacagın 100 200 TL parça için 3 4bin TL lik donanımı bozmaya zarar vermeye gerek yok bozulursa garanti de karşılamaz senin hatan olduğu için yada yeni psu almalısın elindekini satıp risk alma sonra elinde kalır
20 lira dönüştürücü :D

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,584
İsim
misfit
En sagliklısı uyumlu psu almandır öyle dönüştürücüyle vs ugraşma ne kadar saglıklı olur bilemem ama kısa devre vs olmaması için uyumlu psu al bi süre öyle kulanırsın paran yetincede psu alrsn
Alakası yok, bu mantıkla gidersek fan çoklayıcı da almayalım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
mustafayahya
Alakası yok, bu mantıkla gidersek fan çoklayıcı da almayalım.
Fan çoklayıcı başka onlar düşük güç isteyen şeyler benim dedigim 6 pin kabloyu 8 pin kabloya donusturuyosun ama o zaman oyle bisey olsaydı adamlar gidip tek kabloyla 8pin psu kablosu yapardı o kablonun bi islevi var orada yoksa mantık olarak rtx 3090 6 pin kabloyla da güç verilebilirdi ben bunu kastetmiyorum calismaz vs demedim olur calışır fakat saglıkli olandan bahsediyorum bi yasadigim olayı anlatayım coklu piriz almştik ve onada 3 cihaz baglıydı galiba normal kablolu ara kablo degil piriz için çoklayıcı ve ne olduysa o fazla calıştigi icin de olabilir yandı alev vs almadi elemeseydik almıştı demek istedigim şey anlamıştırsın umarım çoklayıcı ile alakası yok sen bilirsin dediklerimden umarım biseyler pay etmişsindir

Top Bottom