Neler Yeni

80 MBPS altyapıda 75mbps alıyorum

pLowstone

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
216
İsim
Kadir
81Mbpss'e sabitlense snr 4-5 olur bence. Kopma olur mu belirsiz modemi hiç kapamadan 3 gün kullan. oluşcak bir crc gözüküyorsa keenetic de bak. Ve önceki sonra 3 gün de oluşcak değerleri karşılaştır. Bir fark yoksa hocam 4-5 seviyelerine düşr. snr'i. Birde oyle dene ama şuanda düşürme derim.
düşürmücem eğer kompa yaşarsam veya ping sorunu ona göre nereye çekeyim

pLowstone

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
216
İsim
Kadir
bu arada teşekkürler her şey için arkadaşlar yardımlarınız için güncelleme yaparım bir sorun yaşarsam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Snr 8-9-10-11'i dene tek tek.
anladım kanka tamamdır bir sorun yaşatmaz dimi modeme falan

100 ile denemişlerdir kopmuştur zamanla düşürmüşlerdir onu stabil değere.
Bu kopma iç bina tesisatindaki kablodan kaynaklı mı yoksa kutudaki porttanmi? Kutudaki porttan eve kadar Cat 6 kablo çektim bende 3-4 gün önce comnete geçtim 100 mbps olan pakete fakat bende 70/download 7.5 upload alıyorum bu hızı bundan önce gibirdada keza turknette'de aldım hiç değişmedi fakat gibir ve turknette upload 7 küsürdü comnette ise 15

etnetalw

80+ Bronze
bu arada teşekkürler her şey için arkadaşlar yardımlarınız için güncelleme yaparım bir sorun yaşarsam
Mesaj otomatik birleştirildi:

anladım kanka tamamdır bir sorun yaşatmaz dimi modeme falan
Yaşatmaz hocam kopma olursa snr yüksel veya eski snr değerlerine getir. Düzelmese modemi resetle.
Snr ayarı bir sorun yaşatmıyor yani.

pLowstone

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
216
İsim
Kadir

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Bu kopma iç bina tesisatindaki kablodan kaynaklı mı yoksa kutudaki porttanmi? Kutudaki porttan eve kadar Cat 6 kablo çektim bende 3-4 gün önce comnete geçtim 100 mbps olan pakete fakat bende 70/download 7.5 upload alıyorum bu hızı bundan önce gibirdada keza turknette'de aldım hiç değişmedi fakat gibir ve turknette upload 7 küsürdü comnette ise 15
o zamanlar upload hızları düşüktü çünkü sonra TT arttırdı

iç tesisatta sorun varsa etkileyebilir

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,271
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
İkisi de olabilir ama daha çok dışarıdaki kabloyla alakalı. En az 3-4 tane ek oluyor o kablolarda zamanla su falan alıyor çürümeye başlıyor ufaktan.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Keeneticde crcler nerede yazıyordu
1690558545396.png
bu eklentiyi kurman lazım

Top Bottom