Neler Yeni

İnceleme -----------

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Kesinlikle katılıyorum. Zira fiyat olarak çok cazip bir seri Victus'lar. En ölüsüyle bile Excalibur'dan iyidir Victus😂

Ben Tuf'u alırken 4060'lı cihazlar yeni çıkmıştı, önceki cihazım da Tuf olduğundan gözüm kapalı yine tuf aldım. Victuslar aynı paraydı, 1-2K altına da Excalibur vardı. Tuf aldım. Şuan Tuf 40K, Victus'lar 33-34K. Aradaki 6K'yı şuan alıyor olsam vermem ve Victus alırım.

Kesinlikle, clevo yada farklı taiwanlı üreticiden çıkmış en dandik kasalı monster, casperları alıcağına Victus al en azından düzgün bir aletin olur :D. TUF larda eskilerine göre çok toparladıda işte 16 inç e geçmemesi ve güncel işlemci kullanmadaki gecikmesi sıkıntı oldu.

Bende HP yi asla sevmezdim bu arada bilen bilir Victus dan önceki giriş seviyesi pavilonlar vardı. Tam çöptüler yani pavilonlar gidip monsterdan falan daha kötüydü o kadar vasattı, alev alıyorlardı. Bu geri dönüş onlara sağlam darbe vurmuş olmalıki Victus için baya çabalamışlar. Ondan tercih sebebi oldu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasım ayında 33K ya 7840HS 4070 li Victus almış biri olarak cihazın performansında zamanla düşüş olduğunu düşünüyorum. Cinebench konusunda cihazı teslim aldığım ilk gün yaptığım cinebench testinde 15899 puan aldım(AMD chipset software kurulu değilken ve balanced modda). %1 low fps konusuna kesinlikle katılıyorum %1 low fps düşüşleri yüzünden oyun deneyimim çok kötü etkileniyor. Kullanımlardan hiçbiri %100 olmamasına rağmen %1 low fps de droplar yaşanıyor. Isınma konusunda balanced modda cihazda maksimum 86 derece gördüm. Performance moda alınca 76-78 bandına geriliyor. Cihazın etrafı aşırı boş değil ve çok toz alabileceği yerde duruyor o yüzden sıcaklıkların artması normal. Günün sonunda fiyat/performans olarak iyi bir cihaz olduğunu düşünüyorum. Yaşadığım sorunlar cihazıma özel mi genel sorunlar mı bilmiyorum.
Alıntıyı görüntüle

Balance modda işlemci gücü kısılıyor bu arada o dikkatimi çekti, 40-45W kadar düşüyor sanırım.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
511
İsim
Toprak
Kasım ayında 33K ya 7840HS 4070 li Victus almış biri olarak cihazın performansında zamanla düşüş olduğunu düşünüyorum. Cinebench konusunda cihazı teslim aldığım ilk gün yaptığım cinebench testinde 15899 puan aldım(AMD chipset software kurulu değilken ve balanced modda). %1 low fps konusuna kesinlikle katılıyorum %1 low fps düşüşleri yüzünden oyun deneyimim çok kötü etkileniyor. Kullanımlardan hiçbiri %100 olmamasına rağmen %1 low fps de droplar yaşanıyor. Isınma konusunda balanced modda cihazda maksimum 86 derece gördüm. Performance moda alınca 76-78 bandına geriliyor. Cihazın etrafı pek boş değil ve çok toz alabileceği yerde duruyor o yüzden sıcaklıkların artması normal. Günün sonunda fiyat/performans olarak iyi bir cihaz olduğunu düşünüyorum. Yaşadığım sorunlar cihazıma özel mi genel sorunlar mı bilmiyorum.
Alıntıyı görüntüle
Emin misiniz bende de aynı ürün var sanırım 4070 yazmışsınız fakat 4060 ürünü 33 k ya dusmustu

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Emin misiniz bende de aynı ürün var sanırım 4070 yazmışsınız fakat 4060 ürünü 33 k ya dusmustu

Bu arada evet 33K ya 4070 nasıl oldu la :D. Bende kasımda 34-35 e aldım 32GB RAM model 4060 lıyı.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,845
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Kesinlikle, clevo yada farklı taiwanlı üreticiden çıkmış en dandik kasalı monster, casperları alıcağına Victus al en azından düzgün bir aletin olur :D. TUF larda eskilerine göre çok toparladıda işte 16 inç e geçmemesi ve güncel işlemci kullanmadaki gecikmesi sıkıntı oldu.

Bende HP yi asla sevmezdim bu arada bilen bilir Victus dan önceki giriş seviyesi pavilonlar vardı. Tam çöptüler yani pavilonlar gidip monsterdan falan daha kötüydü o kadar vasattı, alev alıyorlardı. Bu geri dönüş onlara sağlam darbe vurmuş olmalıki Victus için baya çabalamışlar. Ondan tercih sebebi oldu.
arkadaşıma laptop alırken demiştim monster alma kasalar dandik falan diye gidip inadına monster aldı bir süre sonra ısınma problemleriyle uğraşsın diye bekliyorum öteki yandan diğer bir arkadaşım victus aldı rahatına bakıyor

zamanında bende hp nin ofis laptoplarından kullandım benzer fiyattaki diğer ofis laptoplarına göre daha fazla ısınıyordu hpden soğumama neden olmuştu bu durum kendiside zaten şuan hurda olarak hayatını sürdürüyor bakalım ilerleyen zamanda gene bir laptopa geçebilirim o zaman konu açarım :D

omerfaruk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
Ömer Faruk Altınova
Bu arada evet 33K ya 4070 nasıl oldu la :D. Bende kasımda 34-35 e aldım 32GB RAM model 4060 lıyı.
Amazondan 39K'ya satın aldım daha sonra fiyat düşüşü oldu ve aradaki 6K'yı hediye kartı olarak iade ettiler. Hediye kartını diğer alışverişlerde harcadığım için 33K'ya denk geldi olarak söylüyorum genelde.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Amazondan 39K'ya satın aldım daha sonra fiyat düşüşü oldu ve aradaki 6K'yı hediye kartı olarak iade ettiler. Hediye kartını diğer alışverişlerde harcadığım için 33K'ya denk geldi olarak söylüyorum genelde.

Çok iyi karlı iş olmuş :D. Amazonun böyle güzelliklerimi var şansamı denk geldi ?

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
511
İsim
Toprak
Onu biz niye görmedik bilsek onu alirdik

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,845
İsim
Emre
Discord
necromancerr

omerfaruk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
Ömer Faruk Altınova
Çok iyi karlı iş olmuş :D. Amazonun böyle güzelliklerimi var şansamı denk geldi ?
Onu biz niye görmedik bilsek onu alirdik
Gülümseten kasım fırsatlarında aradaki fiyat farkı iade garantisi vardı. Kasım indirimlerinde fiyatı 42K dan başladı en son 39'a kadar indi ve uzun süre 39'da kaldı. 33'e inişine hiç canlı denk gelmedim ama iade yaptıklarına göre indirmişler.

NZXT

80+ Bronze
Kasım ayında 33K ya 7840HS 4070 li Victus almış biri olarak cihazın performansında zamanla düşüş olduğunu düşünüyorum. Cinebench konusunda cihazı teslim aldığım ilk gün yaptığım cinebench testinde 15899 puan aldım(AMD chipset software kurulu değilken ve balanced modda). %1 low fps konusuna kesinlikle katılıyorum %1 low fps düşüşleri yüzünden oyun deneyimim çok kötü etkileniyor. Kullanımlardan hiçbiri %100 olmamasına rağmen %1 low fps de droplar yaşanıyor. Isınma konusunda balanced modda cihazda maksimum 86 derece gördüm. Performance moda alınca 76-78 bandına geriliyor. Cihazın etrafı pek boş değil ve çok toz alabileceği yerde duruyor o yüzden sıcaklıkların artması normal. Günün sonunda fiyat/performans olarak iyi bir cihaz olduğunu düşünüyorum. Yaşadığım sorunlar cihazıma özel mi genel sorunlar mı bilmiyorum.
Alıntıyı görüntüle
İşte şunu bir anlatabilsek ama yok sanmıyorum. Herkes hala cihazın ucuzluğunu ve trend olmasından bahsediyorlar ben söyleyeceğimi söyledim konumda anlayan anlar yapabileceğim bir şey yok bu saatten sonra ben anlatmaya çalıştım bu W ve drop sorununu bu mesajda diğer kanıtı.

omerfaruk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
Ömer Faruk Altınova
İşte şunu bir anlatabilsek ama yok sanmıyorum. Herkes hala cihazın ucuzluğunu ve trend olmasından bahsediyorlar ben söyleyeceğimi söyledim konumda anlayan anlar yapabileceğim bir şey yok bu saatten sonra ben anlatmaya çalıştım bu W ve drop sorununu bu mesajda diğer kanıtı.
Ben fiyat/performans görüşlerine katılıyorum. Performans konusu modelden modele değişiklik gösteriyor gibi gözüküyor. Bölümümde Victus kullanan kişi sayısı baya fazla geneli de memnun. Tabi 3 kez anakart değişimi 4. de yeni cihaz alan arkadaşım da var. Ben yaptığım seçimden memnunum o fiyat bandında daha düşük bir modele yönelmek yerine Victus almak şuan için daha karlı gözüküyor. Ha şimdi cihazı garantiye gönderirim ve %1 fps ve fps drop kısımları hallolursa o zaman konuşmamız gereken başka sorunlar olur.

NZXT

80+ Bronze
Ben fiyat/performans görüşlerine katılıyorum. Performans konusu modelden modele değişiklik gösteriyor gibi gözüküyor. Bölümümde Victus kullanan kişi sayısı baya fazla geneli de memnun. Tabi 3 kez anakart değişimi 4. de yeni cihaz alan arkadaşım da var. Ben yaptığım seçimden memnunum o fiyat bandında daha düşük bir modele yönelmek yerine Victus almak şuan için daha karlı gözüküyor. Ha şimdi cihazı garantiye gönderirim ve %1 fps ve fps drop kısımları hallolursa o zaman konuşmamız gereken başka sorunlar olur.
Fp konusuna bende katılıyorum fakat burda gelip yok soğutması böyle yok şöyle diyip power limit olayını gereksizmiş gibi gören kişilere söylüyorum ben bu sözlerimi. Acer nitro veya lenovo loq gibi cihazlar varken ben şahsen limit yığını bir victus almazdım bazıları sinirlendiğimi ve objektif olmadığımı söylemiş o arkadaşlar hemen hemen her victus konusunda victusa bir eleştiri veya gerçekleri görmek yerine at gözlüğü takmış gibi hala ısrarla şu sorunları görmezden gelmeye çalışıyorlar benim laflarımı kaldıramayıp engelleyen zaten foruma hiç kayıt olmasaymış keşke çocuk alınmaz benim laflarıma.

musaclk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Musa Colak
hahaha katılıyorum ilk başlarda açarken 3-4 parmak kullanıyordum artık sağ baş parmağım kas yaptı galiba tek başına açıyor ama soldan açamııyorum :ROFLMAO:

Ekran sallantısınıda yeni modellerle çözdüler artık çok sıkı açarken kas çalışıyoruz :D.
.

Top Bottom